19 Temmuz 2017, Çarşamba 10:32:31

Bu uçuşlara kim dur diyecek?

Apronjet Genel Müdürü Zafer Yeşilgül, Türk hava sahasında yabancı tescilli uçaklarla Kabotaj Kanunu’na aykırı olarak uçuş yapıldığını iddia ederek Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’ne şikayette bulundu.
  • Ne kadar acı koca SHGM ne iş yapar ne eder...kimbilir kaç zamandır uçuyordur. Ama yanlış söyledim bura Türkiye..3.dünya ülkesi ..
  • Artık yeter buramıza geldi lütfen gereği yapılsın teşekkürler sayın Zafer Yeşilgül
  • Zafer Bey ne söylüyorsa doğrudur Herkes broker olmuş şirket yöneticileri brokerlarla ortak olmuş patronların dükkanlarını kime emanet ettikleri belli değil farkında değiller çok büyük zarar illegal uçuşlar büyük paralar kimin cebine gittiği belli değil araştırılsın geriye dönük neyse cezaları ödesinler iş bitmiş fiş gitmiş değil üzerini örtemezler .Adam burda KDV sini verecek gelir vergisini ödeyecek sen orda doldur hesaplarını bi kuruş vergi ödeme sen kimsin nesin . Zafer Bey bütün bildiklerinizi MASAK a anlatın kesin şu vasıfsız dışarıda simit bile satamayacak adamların önünü havacılığa en önemlisi memleketimize zarar verenleri bitirin
  • Hangi kanun kaldi??

Apronjet Genel Müdürü Zafer Yeşilgül, Türk hava sahasında yabancı tescilli uçaklarla Kabotaj Kanunu’na aykırı olarak uçuş yapıldığını iddia ederek Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’ne şikayette bulundu.

Hava taksi hizmeti veren Apronjet’in Genel Müdürü Zafer Yeşilgül, haksız rekabete neden olan bir uygulamayı SHGM’ye şikayet etti.

Netjets isimli ABD’li bir hava taksi şirketinin Türkiye’de ABD tescilli uçaklarla iç hatlarda uçuş gerçekleştirmesinin mevzuatlara aykını olduğunu iddia eden Yeşilgül, 19 koltuktan az uçaklarla tarifeli uçuşlar yapılamamasına rağmen Jetsmarter adlı bir yabancı firmanın da Türk tescilli uçaklarla İstanbul’dan İngiltere ve KKTC başta olmak üzere iç hatlarda bazı noktalara da haftanın belirli günlerinde uçuş gerçekleştirdiğini iddia etti.

Bir Türk şirketinin Türk tescilli bir uçakla sözgelimi Almanya’da iç hatlarda bir noktadan bir başka noktaya uçuş yapmasına kesinlikle izin verilmemesine rağmen Türkiye’de yabancı tescilli uçakların rahatlıkla iç hat uçabildiğinin altını çizen Yeşilgül, SHGM’yi konuya ilişkin bilgilendirdi. Yeşilgül ayrıca, Alman hükümetinin yolcu taşıyan iş jetinin dışında Rusya’dan Almanya’ya uçacak Türk tescilli ambulans uçağına dahi izin vermediğini kaydetti.

Yeşilgül, SHGM’ye yazdığı dilekçede, yabancı tescillerin Türkiye sınırlarında yaptığı uçuşların önlenmesini ve KDV ödemeyen bu uçuşlardan geriye dönük tahsilat yapılmasını ve Kabotaj Kanunu’na aykırı olarak yapılan uçuşların önlenmesini talep etti.

©AirportHaber

Bu uçuşlara kim dur diyecek?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

Asrt ~ 1 yıl önce
Ne kadar acı koca SHGM ne iş yapar ne eder...kimbilir kaç zamandır uçuyordur. Ama yanlış söyledim bura Türkiye..3.dünya ülkesi ..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
flyby ~ 1 yıl önce
hayır! yeni Türkiye...
Shgm ~ 1 yıl önce
Artık yeter buramıza geldi lütfen gereği yapılsın teşekkürler sayın Zafer Yeşilgül

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Fenasi Kerim ~ 1 yıl önce
Zafer Bey ne söylüyorsa doğrudur Herkes broker olmuş şirket yöneticileri brokerlarla ortak olmuş patronların dükkanlarını kime emanet ettikleri belli değil farkında değiller çok büyük zarar illegal uçuşlar büyük paralar kimin cebine gittiği belli değil araştırılsın geriye dönük neyse cezaları ödesinler iş bitmiş fiş gitmiş değil üzerini örtemezler .Adam burda KDV sini verecek gelir vergisini ödeyecek sen orda doldur hesaplarını bi kuruş vergi ödeme sen kimsin nesin . Zafer Bey bütün bildiklerinizi MASAK a anlatın kesin şu vasıfsız dışarıda simit bile satamayacak adamların önünü havacılığa en önemlisi memleketimize zarar verenleri bitirin

Yanıtla

Kalan karakter 1000
.. ~ 1 yıl önce
Hangi kanun kaldi??

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000