14 Nisan 2009, Salı 17:25:02

BU UÇAK KİMİN?

Atatürk Havalimanında üzerinde hiçbir havayolu şirketine ait logo ya da isim bulunmayan esrarengiz uçak merak konusu oldu. AirportHaber, herkesin merak ettiği isimsiz uçağın kimlere ait olduğunu buldu.
  • anlamadığım şey bunun nesi garip ?? ??? Logosu Olmamasımı Garip ? Yoksa Dc Olmasımı Gario ? Bu Tarz şeyler havalimanlarında olan şeyler ..
  • bir arkadaşım bana cevap olarak Türkün Türkten başka dostu yoktur diye ve tarih araştırmam konusunda tavsiyesini görüyorum zaten bende farklı birşey söylemiyorum söylediğim diğer ülkeden gelen ziyaretçilere neden geldiğini bile bilmeden alkışta,arap olduğu zaman hakaret bunu anlamış değilim üstelik havacılık platformunda havacılık hariç siyaset,din,kafatasçılık vs. dolu gerçek havacı uçakla ilgilenir bu kadar sevimli uçağı bırakıpta kimin geldiği bir havacı olarak beni ilgilendirmiyor selamlar
  • Bizim ki gerçek
  • inşallah erzuruma da gelirde erzurumlu arkadaş sevinir :)

Atatürk Havalimanı’na dün akşam 18.20 sıralarında gelen bir uçak meraklı gözleri üzerinde topladı. Başta apron ve terminal çalışanları tarafından merakla izlenen dört motorlu DC-8 tipi yolcu uçağının merak uyandırmasının sebebi ise üzerinde hiçbir havayolu şirketine ait isim ve logo bulunmamasıydı.

 

Atatürk Havalimanı’ndaki 1 numaralı park alanında saatlerdir duran ve etrafı dubalarla çevrilen uçağın kime ait olduğu ise AirportHaber’in yaptığı araştırma sonucunda ortaya çıktı. Yapım yılı bir hayli eski olan DC-8 tipi uçağın, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin davetlisi olarak İstanbul’a gelen Suudi misafirlere ait olduğu belirlendi.

 

VP-BHM kuyruk koduyla Bermuda tescilline kayıtlı olduğu anlaşılan uçakla ilgili internette yaptığımız araştırmada ise uçağın Brisair filosunda bulunduğu anlaşılıyor.

 

Ancak uçağın üzerinde bunu ifade eden hiçbir logo ya da yazı bulunmuyor.

Uçak

Uçak

©AirportHaber.com

BU UÇAK KİMİN?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Misafir ~ 9 yıl önce
anlamadığım şey bunun nesi garip ?? ??? Logosu Olmamasımı Garip ? Yoksa Dc Olmasımı Gario ? Bu Tarz şeyler havalimanlarında olan şeyler ..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
bir arkadaşım bana cevap olarak Türkün Türkten başka dostu yoktur diye ve tarih araştırmam konusunda tavsiyesini görüyorum zaten bende farklı birşey söylemiyorum söylediğim diğer ülkeden gelen ziyaretçilere neden geldiğini bile bilmeden alkışta,arap olduğu zaman hakaret bunu anlamış değilim üstelik havacılık platformunda havacılık hariç siyaset,din,kafatasçılık vs. dolu gerçek havacı uçakla ilgilenir bu kadar sevimli uçağı bırakıpta kimin geldiği bir havacı olarak beni ilgilendirmiyor selamlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Bizim ki gerçek

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
inşallah erzuruma da gelirde erzurumlu arkadaş sevinir :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000