23 Haziran 2012, Cumartesi 09:13:18

BU SURİYE'NİN İLK YANLIŞI DEĞİL

Türk savaş jetini vurarak düşüren Suriye, 23 yıl önce de Tapu Kadastro Genel Müdürlüğüne ait bir uçağı vurmuştu. Türk Hava Kuvvetleri'ne ait savaş uçağının Suriye karasularına düşmesi, akıllara 1989 yılında Suriye ile yaşanan krizi getirdi.
  • Beyler, aklinizi basiniza toplayin klavyenin basinda bol keseden atmayın. Bakiyorum yorumlara asagilikca, alcakca mesajlar gonderiyorsunuz BENDE BIR SIVIL PILOTUM ama sizin gibi nefret kusmuyorum milletin hava kuvvetlerine. Bu pilotlar, bu gencler TURK PILOTU DUR asil ve koklu Turk milletinin evlatlaridir su anda ya artik sehadet mertebesindeler ya da Akdeniz'in gobeginde hipotermi ile savasiyorlar. Ruhunuzdaki arap ozentiligini kusarken dikkat edin Turk topraklarinda yasiyorsunuz Turk sitelerinde yorum yapiyorsunuz Turk bayraginin guvencesi altinda yasiyorsunuz. Bastirilmis duygulariniza ÇÜŞŞŞ diyecek zamanın ta kendisidir. Tüm yüreğimle ( her ne adina olursa olsun ) GÖREV BAŞINDA zor duruma düşmüş evlatlarımızın acilen ve sağ salim bulunmasını temenni ediyorum. Türkiye Cumhuriyeti ve HALA kendisini TÜRK hissedebilen bütün bayraktarlar gençlerimizin daima yanında. Allah yar ve yardımcıları olsun arslanlarımızın, okuyan tüm savaşan arslanlarımızda bilsinlerki KALAN SAĞLAR BİZİMDİR.
  • r= kesif , sen git babanin bahcesini kesif et bombardiman ucagiyla. yani bomba tasiyamazmi bu ucak pfffff? ARTI F4 phantomlar okadar hantaldirki C-152 yi bile vuramazsin o makineli - top olsa bile. ORAYA gitme hakkina sahip degil!
  • bu olay kaza olmadigi icin kaza kategorisine girmez haberin duzeltilmesini talep ediyorum
  • Bu bir kaza degil ki hata da yok herhalde bir mIG29 tarafindan düsürüldü. O bölgede çok gelistirilmis Rus radarlari var birdaha Fantom yollamiyalim. Malatyada yatip kalkip emekli olsunlar.

 

21 Ekim 1989'da meydana gelen olayda, Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü'ne ait BN-2A-3 Islander tipi çift motorlu uçak, Suriye sınırında kadastro çalışmaları yapmak üzere kalktıktan sonra Suriye Hava Kuvvetleri'ne ait 2 Mig-21 savaş uçağı tarafından ateş açılarak düşürülmüştü.

Olayda Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü'nde görevli pilotlar Talat Gencer, Faik Aytan ile teknisyenler Yusuf Gören, Selahattin Çelik ile Fikri Köşker şehit olmuştu. Olay sonrasında Suriye yetkilileri, uçağın 20 km. sınırı ihlal ettiğini iddia etmiş ancak bir yıl sonra Türkiye'ye ailelere verilmek ve düşürülen uçak için 3 milyon 430 bin dolar tazminat ödemişti.

Suriye karasularında düşen RF-4E Phantom uçağı Malatya Erhaç 7'nci Ana Jet Üs Komutanlığı'nda konuşlu 173'üncü Filo'ya aitti. F-4E Phantom II uçağından geliştirilen bu model, İngilizce'de "reconnaissance" yani keşif anlamını taşıyan kelimenin baş harfi R'yi taşıyor. Burun bölümün-de makineli top yerine özel kameralar bulunuyor. Türk Hava Kuvvetleri'nin envanterine 1974'te giren F-4E Phantom'ların kaza sayısı 56'ya yükseldi. Bu kazalarda 58 pilot ve silah sistem subayı şehit oldu.

BU SURİYE'NİN İLK YANLIŞI DEĞİL

Facebook Yorum

Yorumlar

PILOTLAR BIZIM ~ 6 yıl önce
Beyler, aklinizi basiniza toplayin klavyenin basinda bol keseden atmayın. Bakiyorum yorumlara asagilikca, alcakca mesajlar gonderiyorsunuz BENDE BIR SIVIL PILOTUM ama sizin gibi nefret kusmuyorum milletin hava kuvvetlerine. Bu pilotlar, bu gencler TURK PILOTU DUR asil ve koklu Turk milletinin evlatlaridir su anda ya artik sehadet mertebesindeler ya da Akdeniz'in gobeginde hipotermi ile savasiyorlar. Ruhunuzdaki arap ozentiligini kusarken dikkat edin Turk topraklarinda yasiyorsunuz Turk sitelerinde yorum yapiyorsunuz Turk bayraginin guvencesi altinda yasiyorsunuz. Bastirilmis duygulariniza ÇÜŞŞŞ diyecek zamanın ta kendisidir. Tüm yüreğimle ( her ne adina olursa olsun ) GÖREV BAŞINDA zor duruma düşmüş evlatlarımızın acilen ve sağ salim bulunmasını temenni ediyorum. Türkiye Cumhuriyeti ve HALA kendisini TÜRK hissedebilen bütün bayraktarlar gençlerimizin daima yanında. Allah yar ve yardımcıları olsun arslanlarımızın, okuyan tüm savaşan arslanlarımızda bilsinlerki KALAN SAĞLAR BİZİMDİR.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
RF4 bleeeeleeebleeeeblaaaa ~ 6 yıl önce
r= kesif , sen git babanin bahcesini kesif et bombardiman ucagiyla. yani bomba tasiyamazmi bu ucak pfffff? ARTI F4 phantomlar okadar hantaldirki C-152 yi bile vuramazsin o makineli - top olsa bile. ORAYA gitme hakkina sahip degil!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kaza degil ~ 6 yıl önce
bu olay kaza olmadigi icin kaza kategorisine girmez haberin duzeltilmesini talep ediyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000
B727200 ~ 6 yıl önce
Bu bir kaza degil ki hata da yok herhalde bir mIG29 tarafindan düsürüldü. O bölgede çok gelistirilmis Rus radarlari var birdaha Fantom yollamiyalim. Malatyada yatip kalkip emekli olsunlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000