31 Ocak 2011, Pazartesi 15:59:36

BU NASIL YASAK?

Sömestr tatilini KKTC'deki halasının yanında geçirmek isteyen genç 'kan bağı' olmadığı gerekçesi ile KKTC'ye alınmadı.
  • tüm hataylıları kapsamasak?kırsal kesim desek?
  • How do you know ? Have you been shopping for drugs from them ? Or are you listening to "Greek-Love Addicted" Britts more than researching the facts ?! There sure may be corrupt people everywhere but when the subject is Turks and ANYTHING Turkish, Britts and Greek piss in the same bowl. They will inevitably tell bad things about us. ........... Ayrıca Türkçe okuyabiliyorsan Türkçe yazacak cesaretin de olsun dostum ! Biz de milliyetçilik yapalım: bu Türk oğlu Türk bir ekibin çıkarttığı bir Türk gazetesi !
  • Bize karasakal der ve hiç de sevmezler. Ama kardeşim bu sabinin de daha sakalı bitmemiş ki yahu ! Ama ne diyeyim, Hataylılar da adamları bezdirmiş benim de aldığım bilgilere göre. Bakıyorsun bizim Hataylılar' a: Suudi 'de suç işleyip kafası kesilen, Lübnan' da hapiste yatan, Suriye' de polisin yakaladığı, kısaca Arap ülkelerinde Türk adına suç işleyenlerin %99' u Hataylı çıkıyor... Eh, burada da uslu duracak değiller yani... :(((
  • karar doğru yasalara uygundur. knabağı şarttır yoksa o ülkenin davetiyesi gerekir
Geceyi havaalanındaki nezarette geçiren genç ilk uçakla memleketi Hatay'a geri gönderildi.

Hatay'ın Kumlu ilçesinde yaşayan Özkaya ailesi başarılı karnesinden dolayı çocukları Ahmet Özkaya'yı karne hediyesi olarak Lefkoşa'da yaşayan halasının yanına tatile göndermeye karar verdi.

Yaşı dolayısıyla anne ve babasından vekalet alan Ahmet Özkaya, 28 Ocak sabahı ilk uçakla Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne gitti. Havaalanında yapılan güvenlik kontrolünde Ahmet Özkaya güvenlik görevlilerine Lefkoşa'da yaşayan halasının yanına gideceğini ve ailesinden vekaletname aldığını söyledi. Ancak havaalanı görevlileri "kan bağı" olmadığı gerekçesi ile girişine izin vermediği Ahmet Özkaya'yı nezarete aldı.

1 gece nezarette tutulan Ahmet Özkaya "Kan bağımın olmadığını bu nedenle KKTC'ye giremeyeceğimi söylediler. Öyle havaalanında kala kaldım. Sonra beni Hatay'a ilk uçak kalkana kadar nezarethaneye götürdüler. Orada bana karşı herhengi bir kötü muamele yapılmadı. Ancak ne su ne de bir parça ekmek verdiler. Sabah olduğunda elime bir bilet verip tekrar Hatay'a gönderdiler." dedi.

(Sabah)
BU NASIL YASAK?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

Misafir ~ 7 yıl önce
tüm hataylıları kapsamasak?kırsal kesim desek?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
How do you know ? Have you been shopping for drugs from them ? Or are you listening to "Greek-Love Addicted" Britts more than researching the facts ?! There sure may be corrupt people everywhere but when the subject is Turks and ANYTHING Turkish, Britts and Greek piss in the same bowl. They will inevitably tell bad things about us. ........... Ayrıca Türkçe okuyabiliyorsan Türkçe yazacak cesaretin de olsun dostum ! Biz de milliyetçilik yapalım: bu Türk oğlu Türk bir ekibin çıkarttığı bir Türk gazetesi !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Bize karasakal der ve hiç de sevmezler. Ama kardeşim bu sabinin de daha sakalı bitmemiş ki yahu ! Ama ne diyeyim, Hataylılar da adamları bezdirmiş benim de aldığım bilgilere göre. Bakıyorsun bizim Hataylılar' a: Suudi 'de suç işleyip kafası kesilen, Lübnan' da hapiste yatan, Suriye' de polisin yakaladığı, kısaca Arap ülkelerinde Türk adına suç işleyenlerin %99' u Hataylı çıkıyor... Eh, burada da uslu duracak değiller yani... :(((

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
karar doğru yasalara uygundur. knabağı şarttır yoksa o ülkenin davetiyesi gerekir

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000