17 Eylül 2014, Çarşamba 08:50:23

'BU KARAR ŞİRKETLERİN SONU OLUR'

Avrupa Birliği ve ABD Ukrayna'daki gelişmeler nedeniyle Rusya'ya karşı yeni yaptırım kararları almasının ardından Moskova’dan sert hamleler bekleniyor.
  • Çarşamba 21:11 de ukalaca yorum yapan arkadaşa: sen ilk önce önüne yuvarlak bir yerküre al, bir yerden de bir coğrafya kitabı bul oku bakalım dünyanın dönüşü ile ne alakası varmış. Yoksa sen hala dünyanın düz olduğunu, öküzün boynuzları üzerinde durduğunu sananlardan mısın?
  • Rusya önce iğneyi kendisine batırsın. Batı bir uçak ambargosu koysa, o havada dağılan kendi üretimi uçaklarla başbakan kalırlar.
  • Rus şirketleri Türk şirketlerinin tarifeniz uçuş yapmasına izin verilmesi halinde bir hafta içerisinde batar
  • Pekii ya Avrupa hava sahasını kapatırsa Rus havayolları ne olur? Zaten devletin koruması altında faaliyet gösteren şirketler daha ne kadar desteklenebilir? Rusya uçak helikopter üretiyor olabilir ama, havayolu yönetiminde büyük bir ihtimalle dünyanın en geri ülkesi olduğu da kesin.

Moskova'dan gelebilecek olası karşı yaptırımları değerlendiren Rus uzmanlar, Putin yönetiminin önemli kozlarının olduğunu savundu.

Rusya Sivil Havacılık Kurumu'ndan isminin açıklanmasını istemeyen bir yetkili Avrupa'yı Asya'ya bağlayan Rus hava koridorunun sivil uçuşlara kapatılması durumunda, dünyanın önde gelen havayolları dahil birçok şirketin iflas edeceğini öne sürdü. Sadece Avrupa'dan Asya'ya uçuşların gerçekleştirildiği Voronej bölgesi üzerinde onlarca hava koridoru bulunuduğunu belirten yetkili, Sibirya üzerinde hava trafiğinin çok daha yoğun olduğunu belirtti.

Dünyanın dönüş yönü hesaplandığında birçok uçuş için Rusya hava sahasını kullanmanın en hızlı yol olduğunu aktaran yetkili, "Havayolu şirketleri telafisi imkansız paralar kaybeder, Rusya ise transit geçiş ücretinden yaklaşık yarım milyar dolar kaybeder" ifadelerini kullandı.

'BU KARAR ŞİRKETLERİN SONU OLUR'

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Çarşamba 21:11 de ukalaca yorum yapan arkadaşa: sen ilk önce önüne yuvarlak bir yerküre al, bir yerden de bir coğrafya kitabı bul oku bakalım dünyanın dönüşü ile ne alakası varmış. Yoksa sen hala dünyanın düz olduğunu, öküzün boynuzları üzerinde durduğunu sananlardan mısın?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Rusya önce iğneyi kendisine batırsın. Batı bir uçak ambargosu koysa, o havada dağılan kendi üretimi uçaklarla başbakan kalırlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Rus şirketleri Türk şirketlerinin tarifeniz uçuş yapmasına izin verilmesi halinde bir hafta içerisinde batar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Pekii ya Avrupa hava sahasını kapatırsa Rus havayolları ne olur? Zaten devletin koruması altında faaliyet gösteren şirketler daha ne kadar desteklenebilir? Rusya uçak helikopter üretiyor olabilir ama, havayolu yönetiminde büyük bir ihtimalle dünyanın en geri ülkesi olduğu da kesin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000