18 Mayıs 2015, Pazartesi 22:41:51

BU İNİŞLER YÜREK HOPLATIR!

Portekiz'in Madeira Adası'ndaki havalimanına inen uçakların, sert yan rüzgara karşı inmeye çalıştığı görüntüler sosyal meydaya en çok paylaşılanlar arasına girdi.
  • iyi ki thy buraya uçmuyor !
  • Bu videoyu kim nasıl çekmiş acaba? Hareketli bir kamera olmalı çünkü uçaklarda beraber alçalıyor ama neyin üzerinde bu kamera? Bilen var mı?
  • Neden yürek hopluyor ? Yan rüzgar iniş tekniklerini ve veya pas geçişi gayet güzel uygulamışlar heyecan yada anlaşıldığına göre korkuya sebep olacak ne var burada ?
  • Pilotluk eğitimi ingilizce ile başlıyor. Ortak dil ingilizcedir havacılıkta. Bu uçuş güvenliği içindir. O yüzden bazı kelimelerin türkçe katlılıkları olmayabiliyor. Mesela "Stall" türkçesi dilimize giren birsürü yabancı kelime gibi fransızcadan girmiş bir kelime olan perdövites gibi. Yani inanın bu olayı türkçe anlatın deseniz ben de anlatamam. Sürekli ingilizce kelimeler ile ifade ediyoruz herşeyi. Ama videodaki pilotlar çok başarılı tebrikler. Saygılar

Portekiz'e bağlı Madeira Adası'nda bulunan havalimanına bugün iniş gerçekleştiren uçaklar, sert yan rüzgarın etkisiyle izleyenlerin yüreklerini ağızlara getirdi.

Sosyal medyada en çok paylaşılan görüntüler arasına giren videoda, bazı uçaklar ilk denemesinde iniş gerçekleştirirken, bazı uçaklar ise touchdown yapıp tekrar havalandı.

İşte Madeira Havalimanı'ndaki o anlar;

BU İNİŞLER YÜREK HOPLATIR!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (28)

thy ~ 3 yıl önce
iyi ki thy buraya uçmuyor !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Şakir ~ 3 yıl önce
Bu videoyu kim nasıl çekmiş acaba? Hareketli bir kamera olmalı çünkü uçaklarda beraber alçalıyor ama neyin üzerinde bu kamera? Bilen var mı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Neden yürek hopluyor ? Yan rüzgar iniş tekniklerini ve veya pas geçişi gayet güzel uygulamışlar heyecan yada anlaşıldığına göre korkuya sebep olacak ne var burada ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Pilotluk eğitimi ingilizce ile başlıyor. Ortak dil ingilizcedir havacılıkta. Bu uçuş güvenliği içindir. O yüzden bazı kelimelerin türkçe katlılıkları olmayabiliyor. Mesela "Stall" türkçesi dilimize giren birsürü yabancı kelime gibi fransızcadan girmiş bir kelime olan perdövites gibi. Yani inanın bu olayı türkçe anlatın deseniz ben de anlatamam. Sürekli ingilizce kelimeler ile ifade ediyoruz herşeyi. Ama videodaki pilotlar çok başarılı tebrikler. Saygılar

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000