27 Nisan 2012, Cuma 13:25:27

"BU ALANDA ÇOK TEHLİKELİ"

Sivil Havacılık Genel Müdürü Ekşi: Bu kadar dar bir alanda mevcut balon sayısını fazla ve tehlikeli buluyoruz...
  • sayın müdürümüzün aşırı yabancı pilot sevgisi ve bölgedeki ıspatla ortada olan iyi pilotları sahteci olarak nitelendirip kıbrıs hava yollarından sonra balon sektörünüde bitirme çalışmalarıdır bunlar.ecdat ve gençliğimizden bahseden sayın müdürümüz 11 iyi türk pilotunun işine son vererek ekmeklerini yabancılara vermek suretiyle herşeyi gösterdi zaten.kapadokyadaki hastane raporları ortadadır hangi pilotların insanları sakatlayıp sakatlayıp türk turizmine verdiği zarar saklanamaz.bence bırakın hiç el atmayın balonculuk bozulmasın bari.
  • bünyenizde zamanında ILS,VOR alçalması denetlemesi yapacak adamınız yok ...yok efendim dar alan felan filan...balon bunlar balon.... ama konu nedir aslında... göremedeki hıristiyan geçmişi baltalamak...tıpkı ikonaların gözlerini kazımak gibi...bence böyle...haaa bu arada KKTC Hava yolları noldu "sayın" müdür_?
  • Ooo tabiat varliklarini korumak gelmis akillarina. Hemde balonlardan.. Hiimm pis kokular geliyor yine
Sivil Havacılık Genel Müdürü Bilal Ekşi ''(Kapadokya'daki sıcak hava balonculuğu) Biz bu kadar dar bir alanda mevcut balon sayısını fazla ve tehlikeli buluyoruz. Gereken önlemler alınmazsa tabiat varlıklarını korumak için sert tedbirler uygulamak zorunda kalabiliriz'' dedi.
 
Nevşehir Valiliği tarafından düzenlenen Kapadokya Bölgesi Sıcak Hava Balonculuğu Toplantısında konuşan Ekşi, havacılık sektörünün çok kırılgan bir sektör olduğunu, en ufak bir olumsuzlukta her şeyin değişebileceğini belirtti.
 
Kapadokya bölgesinde 2006'da 8 balon firması varken, şimdi bu sayının 16'ya çıktığını kaydeden Ekşi, 2006'da 46 olan balon sayısının da 134'e çıktığını ve sektörden yaklaşık 4 bin kişinin faydalandığını ifade etti.
 
Ekşi, kurum olarak en önem verdikleri konunun başında uçuş güvenliği geldiğini ve koydukları kuralların firmalar tarafından yerine getirilmediğinde cezai işlemler yapmak zorunda kaldıklarını, kendi içlerinde oluşturacakları bir otokontrol sistemi ile kendilerine hiç gerek kalmadan bu işlerin yürüyebileceğini belirtti.
 
Kapadokya bölgesinde bulunan balon sayısının artmasını istemediklerini bildiren Ekşi, şöyle devam etti:
 
''Aslında balon sayısı itibariyle bu alan doldu. Biz bu kadar bir alanda mevcut balon sayısını fazla ve tehlikeli buluyoruz. Çünkü uçuşlar sırasında bu balonlar yapay bir sis görevi görerek görüş alanını kısıtlayıcı etken olabiliyorlar. Tabii bizim için önemli olan bir diğer unsur da buradaki tabiat varlıkları. Gereken önlemler alınmazsa tabiat varlıklarını korumak için sert tedbirler uygulamak zorunda kalabiliriz. Uçuş güvenliği ve devleti yanıltıcı bilgiler konusunda biz sıfır tolerans prensibini benimsedik. En son sahte belge veren 11 pilotun uçuş sertifikasını iptal ettik.'' 
 
Nevşehir Valisi Abdurrahman Savaş da, ortak bir bakış açısı, sürdürülebilir bir diyalog için bu toplantıyı gerçekleştirdiklerini söyledi.
 
Sıcak hava balonculuğunun son yıllardaki gelişiminin ardından Kapadokya turizminin ana unsurlarından biri olarak yerini aldığını belirten Savaş, bu sektörün alternatif turizme katkısı olduğunu, sektörün doğmasına sebep olan doğal ortam korunmasının son derece önemli olduğunu kaydetti.
 
Vali Savaş başkanlığında yapılan toplantıya, Garnizon Komutanı Turgay Aras, İl Özel İdare Genel Sekteri Abdülkadir Tatar, Kültür ve Turizm İl Müdürü Velettin Birsöz, uçuşların yapıldığı ilçelerin kaymakamları, belediye başkanları, sivil havacılık yetkilileri ve sektör temsilcileri katıldı.
 
Toplantıda, uçuş güvenliği, kültür ve tabiat varlıklarının korunması, çevre ve tarımsal alanlara yönelik sorunlarla ilgili karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu.
"BU ALANDA ÇOK TEHLİKELİ"

Facebook Yorum

Yorumlar

baloncu ~ 6 yıl önce
sayın müdürümüzün aşırı yabancı pilot sevgisi ve bölgedeki ıspatla ortada olan iyi pilotları sahteci olarak nitelendirip kıbrıs hava yollarından sonra balon sektörünüde bitirme çalışmalarıdır bunlar.ecdat ve gençliğimizden bahseden sayın müdürümüz 11 iyi türk pilotunun işine son vererek ekmeklerini yabancılara vermek suretiyle herşeyi gösterdi zaten.kapadokyadaki hastane raporları ortadadır hangi pilotların insanları sakatlayıp sakatlayıp türk turizmine verdiği zarar saklanamaz.bence bırakın hiç el atmayın balonculuk bozulmasın bari.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
bünyenizde zamanında ILS,VOR alçalması denetlemesi yapacak adamınız yok ...yok efendim dar alan felan filan...balon bunlar balon.... ama konu nedir aslında... göremedeki hıristiyan geçmişi baltalamak...tıpkı ikonaların gözlerini kazımak gibi...bence böyle...haaa bu arada KKTC Hava yolları noldu "sayın" müdür_?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Ooo tabiat varliklarini korumak gelmis akillarina. Hemde balonlardan.. Hiimm pis kokular geliyor yine

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000