23 Mart 2016, Çarşamba 13:00:34

BTS'den sert açıklama

Birleşik Taşımacılık Sendikası (BTS), Tokat Havalimanı eski Müdürü Levent Aydoğan'ın bazı havalimanı çalışanlarını kendi soruşturmalarına bağlı sebeplerle sürgün ettiğini ve disiplin cezalarını verdiğini iiddia eden bir açıklama yayınladı.
  • tüm daire başkanları değişmeli. s.yiğit acil görevden alınmalı
  • bu ne ki dönen dolapların yanında
  • HUKUKSUZLUĞUN MERKEZİ İNSAN KAYNAKLARI DAİRESİ BAŞKANLIĞIDIR. NE DÖNERSE MERKEZİ ORASI.
  • Dhmi genel müdürlüğünde oluşmuş bir kemik yapı var maalesef bütün operasyonlar bu şahıslar tarafından yapılıyor.Suça karışanlar bu isimler tarafından korumaya alınıyor.Olan bu suçsuz personele oluyor maalesef.Yeni Genel Müdür olaylardan bi haber...

Birleşik Taşımacılık Sendikası (BTS), Tokat Havalimanı eski Müdürü Levent Aydoğan'ın bazı havalimanı çalışanlarını kendi soruşturmalarına bağlı sebeplerle sürgün ettiğini ve disiplin cezaları verdiğini iddia eden bir açıklama yayınladı.

Konunun DHMİ kanadında çözülemediğini ve mahkeme yoluna gidildiğini açıklayan sendika, 'bu konunun takipçisiyiz'' ifadelerine yer verdi.

İşte BTS tarafından yapılan açıklama:

2015 Şubat ayında basında da yer alan Tokat Havalimanında gerçekleşen mali usulsüzlük soruşturması neticesinde Tokat Havalimanı Müdürü Levent AYDOĞAN Esenboğa Havalimanı Nöbetçi Meydan Müdürlüğüne alınmış ve 2 farklı disiplin cezası almıştır.

Bu yolsuzluk soruşturmasından bağımsız olarak ARFF personeline uygulanan mobing nedeniyle çağrılan müfettiş ile görüşmeyi kendisi hakkında yürütülen yolsuzluk soruşturması ile ilişkilendiren Havalimanı Müdürü Levent AYDOĞAN asılsız soruşturmalar açarak, arkadaşlarımızın sürgün edilmesi yönünde kurum müfettişini etkilemiştir. Henüz soruşturma aşamasında dahi arkadaşlarımız  ‘soruşturmanın selahayeti’ gerekçesiyle üç buçuk ay ‘geçici görev’ adı altında Tokat’tan uzak üç meydana (Diyarbakır, Siirt, Bitlis) gönderilmiştir.

Aynı Müdür Levent AYDOĞAN bu soruşturmada kendisiyle birlikte ceza alan bazı personellerin sicil notlarını tam verirken, ceza almasının müsebbibi olarak gördüğü personellerin sicillerini bozarak bir kez daha cezalandırmıştır.

Söz konusu soruşturma süreci ve sonucunu sendikamız yakından takip etmiş, olayın bir usulsüzlük soruşturması olduğunu, bu soruşturmaya yardımcı olan personelin ödüllendirilmesi gerekirken, sürgünle cezalandırılmalarının hakka ve adalete uygun olmadığını DHMİ yetkililerine her platformda anlatmaya çalışmıştır. Ancak bütün girişimlerimize rağmen arkadaşlarımızın sicil notları düşürülerek disiplin cezasına çarptırılmış, bu da yetmezmiş gibi her birinin ailesi çocukları olan bu arkadaşlarımız KARS, BİNGÖL ve ERZURUM havaalanlarına nakil adı altında sürülmeleri sonucu ciddi mağduriyet yaşamaktadırlar. Sendikamız görüşmelerden sonuç alınmaması üzerine bu haksız sürgün ve disiplin cezalarını yargıya taşımıştır.

Hukuksuzluk ve “ben yaptım siz düzeltmek için uğraşın” mantığıyla yapılan bu işlemlerin kamu idaresinin temel ilkesi olan yerindelik ve kamu yararına uygun olmadığı açıktır.

Bu konuda ısrarcı davranan yetkililer suç işlemişlerdir.

Bu sorunun hukuksal takibi ve idari kararların hukuka uygun olması için sendikamız BTS dün olduğu gibi bugünde ve gelecekte de hukuki ve meşru mücadelesini yürütecektir.

Bu çerçevede konunun yakından takipçisi olduğumuzu, arkadaşlarımızın sürgün ve disiplin cezalarının geri alınması için her türlü girişime devam edeceğimizi kamuoyuna saygıyla duyuruyoruz.

BTS'den sert açıklama

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

duran ~ 2 yıl önce
tüm daire başkanları değişmeli. s.yiğit acil görevden alınmalı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ALİ ~ 2 yıl önce
bu ne ki dönen dolapların yanında

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mazlum ~ 2 yıl önce
HUKUKSUZLUĞUN MERKEZİ İNSAN KAYNAKLARI DAİRESİ BAŞKANLIĞIDIR. NE DÖNERSE MERKEZİ ORASI.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kime adalet ~ 2 yıl önce
Dhmi genel müdürlüğünde oluşmuş bir kemik yapı var maalesef bütün operasyonlar bu şahıslar tarafından yapılıyor.Suça karışanlar bu isimler tarafından korumaya alınıyor.Olan bu suçsuz personele oluyor maalesef.Yeni Genel Müdür olaylardan bi haber...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000