01 Haziran 2012, Cuma 08:23:01

BRÖVELERİNİ ALDILAR

İzmir'deki Çiğli 2'nci Ana Jet Üs Komutanlığı'nda uçuş eğitimlerini başarıyla tamamlayan 47 pilot teğmen, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Mehmet Erten'nin de katıldığı törende brövelerini aldı.
  • Ben de askeri pilot olmak, onlar gibi brövelerimi alıp, vatan için canımı feda etmek istiyorum. Allah herkese nasip etsin inşallah...
  • O cocuklar canlarini, gencliklerini, en guzel gunlerini, sagliklarini koydular ortaya sen ne koydun? Sportif havacilik mi yapiyor o arslanlar. Aklin ruhun para be. Bedavaymis. Sen de alsaydin, yemedi mi?
  • Bir amerikalının sözünü eşsiz vecizene iliştirmişsin( sanırsın yunus emreden örnek veriyor) emin ol sayıklamanı okyanlar net anlamıştır.Bu 47 fidanı kıskanıyor olabilirmisin acaba ,özenti falan ne dersin ????
  • Pilot eğitimini bedava alıp, 2 gün sonra türlü sebeplerle istifalarını verirler yakında. TSK nın verdiği para havayollarının yanında cazip gelmiyor çünkü. Herkes devletime ne verebilirim değil, devletten ne koparabilirim düşüncesinde.. ask not what your country can do for you — ask what you can do for your country. John F. Kennedy

 

2'nci Ana Jet Üs Komutanlığı'nda düzenlenen, 47 pilot teğmenin bröve aldığı törene, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Mehmet Erten, üst düzey rütbeli askerler ile aileleri katıldı. Törende başarılı pilotlara seslenen Orgeneral Erten, "Türk Hava Kuvvetleri'nin en genç pilotları oldunuz, gücümüze güç kattınız. Heyecan ve gururunuzu paylaşıyor, başarılarınızdan dolayı hepinizi yürekten kutluyorum. Bugün çağın en modern silah ve sistemleri ile donatılan Türk Hava Kuvvetlerimizin gökyüzündeki çelik kanatları ve sesi olacak siz genç kartallar, geleceğimizin en büyük güvencesi olacaksınız" dedi.

Çiğli 2'nci Ana Jet Üs Komutanı Tümgeneral Hasan Hüseyin Demirarslan da, üslerinin 48 yılda, uçuş eğitiminde 1 milyon saati aşan kurumsal tecrübeye sahip olduğunu, takılacak 47 bröveyle 7 bin 466'ıncı mezunu, özgür semalarımızı korumak üzere yuvadan uğurladıklarını kaydetti.

2010-B devresi mezunları adına konuşan dönem birincisi Hava Pilot Teğmen Abdullah Ateş ise, "Çağıyla yarışan Türk Hava Kuvvetlerinin en genç pilotları olarak, ülkemizin ve ulusumuzun güvenliğini daha nice yüzyıllar boyunca sağlamak için her an göreve hazır olmayı asker olarak ettiğimiz yeminin gereği sayıyoruz" dedi.

Pilot teğmenler, bröve ve diplomalarını törenle alırken, dönem birincisinin brövesini, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Mehmet Erten taktı. Törene katılan mülki ve askeri erkan tarafından da diğer mezunlara bröveleri ve diplomaları verildi. Dönem birincisi Hava Pilot Teğmen Abdullah Ateş, dönem mezunları adına yaş kütüğüne plaket çaktı. Törenin sonunda genç pilotlar, kılıçlarıyla Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Erten'i selamladı. 

BRÖVELERİNİ ALDILAR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

AskeriPilot_Olacağım ~ 5 yıl önce
Ben de askeri pilot olmak, onlar gibi brövelerimi alıp, vatan için canımı feda etmek istiyorum. Allah herkese nasip etsin inşallah...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bedavciya ~ 6 yıl önce
O cocuklar canlarini, gencliklerini, en guzel gunlerini, sagliklarini koydular ortaya sen ne koydun? Sportif havacilik mi yapiyor o arslanlar. Aklin ruhun para be. Bedavaymis. Sen de alsaydin, yemedi mi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
hava kuvvetleri ~ 6 yıl önce
Bir amerikalının sözünü eşsiz vecizene iliştirmişsin( sanırsın yunus emreden örnek veriyor) emin ol sayıklamanı okyanlar net anlamıştır.Bu 47 fidanı kıskanıyor olabilirmisin acaba ,özenti falan ne dersin ????

Yanıtla

Kalan karakter 1000
istifalar yakında başlar ~ 6 yıl önce
Pilot eğitimini bedava alıp, 2 gün sonra türlü sebeplerle istifalarını verirler yakında. TSK nın verdiği para havayollarının yanında cazip gelmiyor çünkü. Herkes devletime ne verebilirim değil, devletten ne koparabilirim düşüncesinde.. ask not what your country can do for you — ask what you can do for your country. John F. Kennedy

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000