19 Nisan 2010, Pazartesi 13:02:44

BRITISH AIRWAYS'TEN KÜL UÇUŞU

British Airways'e ait Boeing 747 tipi uçak dün Londra-Heathrow Havaalanı'ndan kül bulutları içindeki uçuşuna çıktı.
  • Ben İzlanda'da mahsur kalmış Türk kökenli bir İtalyan vatandaşıyım ve şunu söyleyebilirim ki burada volkan uzmanlarının yaptığı incelemeler söz konusu yanardağın yanındaki Katla dağını da faaliyete geçireceği yönünde. Ne yazık ki bu haber panik olunmasın diye ne AB ülkelerinde ne de Türkiye'de yer buluyor. Yeni patlamalara, 6 aya kadar sürebilecek kaosa hava yolu şirketleri şimdiden hazırlıklı olsun derim.
  • THY böyle bir riske girerek deney yapamaz. BA'nın filosuna bakın, filosunun ne kadarı kendine ait ona bakın, sonra görüşelim.
  • British airwaysi bu bilimsel incelemesinden dolayi kutluyorum. Milli bayrak tasiyicimiz THY ve sayin yonetim kurulu uyelerinin gerektiginde boyle bir uygulamaya gideceginden bir suphem yoktur. Saygilar sunar, herkese iyi ucuslar dilerim. Pilot Akin Tunca Eyuboglu

Toplam 2 saat 46 dakika süren bu inceleme uçuşunda 5.000 feet ile 40.000 feet yüksekliklerinde deneme uçuşu yapıldı.

Şirket Genel Müdürü Willie Walsch, uçuş direktörü ve teknikten sorumlu direktörün katıldığı uçak, Cardiff Havaalanı'na başarılı bir şekilde iniş gerçekleştirdi.

Volkan tozlarının bulunduğu sahada yapılan uçusun uçaktaki etkilerini inceleme çalışmalarına başlandı.
 

BRITISH AIRWAYS'TEN KÜL UÇUŞU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Misafir ~ 8 yıl önce
Ben İzlanda'da mahsur kalmış Türk kökenli bir İtalyan vatandaşıyım ve şunu söyleyebilirim ki burada volkan uzmanlarının yaptığı incelemeler söz konusu yanardağın yanındaki Katla dağını da faaliyete geçireceği yönünde. Ne yazık ki bu haber panik olunmasın diye ne AB ülkelerinde ne de Türkiye'de yer buluyor. Yeni patlamalara, 6 aya kadar sürebilecek kaosa hava yolu şirketleri şimdiden hazırlıklı olsun derim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
THY böyle bir riske girerek deney yapamaz. BA'nın filosuna bakın, filosunun ne kadarı kendine ait ona bakın, sonra görüşelim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
British airwaysi bu bilimsel incelemesinden dolayi kutluyorum. Milli bayrak tasiyicimiz THY ve sayin yonetim kurulu uyelerinin gerektiginde boyle bir uygulamaya gideceginden bir suphem yoktur. Saygilar sunar, herkese iyi ucuslar dilerim. Pilot Akin Tunca Eyuboglu

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000