22 Mayıs 2010, Cumartesi 09:51:41

BRITISH AIRWAYS'İN ZARARI BÜYÜK!

İngiliz havayolu şirketi British Airways (BA), son bir yılda 531 milyon sterlin zarar açıkladı.
  • biz devlet niye özel şirketlere ve thy'ye aynı şekilde davranmıyor derken, tam da ihtiyaç olan konuya değinmişsiniz:)) sanki thy nin tum personeli sendikalıymış gibi, birde özel havayollarında çalışanlar sendika istese, thy nin karı 50% daha artar herhalde, şirketlerde çalışabilecek adam kalmayacağı için. (Patronlar sendikayı çok severler malum!) thy kuruluşları olan, tgs, thy technic ve sun express' te sendika var mı? yoksa ben mi yanlış biliyorum? yazmış olmak için yazmayalım, hayır illede yazacaksak neden özel havayollarına ist-esb, ist-bjv, ist-dlm uçuşlarına slot verilmiyor onları yazalımda eşitlik olsun. tk da ki sendika zaten güçlü olsa, yabancı pilot alımına engel olur, ancak yeni anlaşma döneminde sendikayı farkediyoruz
  • Binlerce personeli olan özel havayollarında neden bir sendika yok bundan daha iyi bir avantaj olabilirmi kesinlikle haksız rekabet.Eger bu yazıları yazan özel hava yolu patronu değilse patron yalakalığını bırakıp biraz haklarınıza sahip olun uyanın hangi devirde yaşıyoruz.
  • thy nin slot sıkıntısı ahl de ki pist yapım çalışmalarından kaynaklanmaktadır. bunun dışında alamadığı herhangi bir slot sınırlaması yoktur, kaldıki bahsettiğim konu thy nin değil, özel havayollarının alamadığı slotlardır. ist-esb yada yaz aylarında ist-bjv, ist-dlm uçmak isteyen özel havayollarının taleplerine ben-sen yada dhmi-shgm'mi cevaplamakta da bu şirketler istedikleri karlı uçuşları yapamamaktalar acaba? kaldı ki şuralara uçuş koy denen karsız hatlardan thy çıkmıştır (ısparta-ist mesela) ya da çok düşük frekanslı uçuş yapmaktadır, ki bu da dev cirosu içinde çok çok düşük bir orandır. tk, rekabetçisi olmayan bir coğrafyada, (türkiye) çok sıkı bir şekilde korunmaktadır. ahl den uçmak isteyipte uçamayan şirketlerde ispatıdır.
  • birakin batsinlar.

BA, azalan yolcu sayısı, artan uçak yakıtı fiyatları ve grevler yüzünden, Mart 2009 - Mart 2010 döneminde, özelleştirildiği 1987 yılından bu yana en büyük zararını açıkladı.
 
BA Yönetim Kurulu Başkanı Willie Walsh, büyük kayıplara karşın maliyetlerin azalacağını, dolayısıyla yine de iyimser olduklarını ifade etti. Walsh, havayolunun yapısal bir değişikliğe ihtiyacı olduğunu da söyledi.

Bu arada, BA çalışanları, gelecek haftadan itibaren yine greve gidiyor. Çalışanların, toplam 15 gün iş bırakacağı grevin zararının 140 milyon sterlini bulacağı ifade ediliyor.

BRITISH AIRWAYS'İN ZARARI BÜYÜK!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Misafir ~ 8 yıl önce
biz devlet niye özel şirketlere ve thy'ye aynı şekilde davranmıyor derken, tam da ihtiyaç olan konuya değinmişsiniz:)) sanki thy nin tum personeli sendikalıymış gibi, birde özel havayollarında çalışanlar sendika istese, thy nin karı 50% daha artar herhalde, şirketlerde çalışabilecek adam kalmayacağı için. (Patronlar sendikayı çok severler malum!) thy kuruluşları olan, tgs, thy technic ve sun express' te sendika var mı? yoksa ben mi yanlış biliyorum? yazmış olmak için yazmayalım, hayır illede yazacaksak neden özel havayollarına ist-esb, ist-bjv, ist-dlm uçuşlarına slot verilmiyor onları yazalımda eşitlik olsun. tk da ki sendika zaten güçlü olsa, yabancı pilot alımına engel olur, ancak yeni anlaşma döneminde sendikayı farkediyoruz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Binlerce personeli olan özel havayollarında neden bir sendika yok bundan daha iyi bir avantaj olabilirmi kesinlikle haksız rekabet.Eger bu yazıları yazan özel hava yolu patronu değilse patron yalakalığını bırakıp biraz haklarınıza sahip olun uyanın hangi devirde yaşıyoruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
thy nin slot sıkıntısı ahl de ki pist yapım çalışmalarından kaynaklanmaktadır. bunun dışında alamadığı herhangi bir slot sınırlaması yoktur, kaldıki bahsettiğim konu thy nin değil, özel havayollarının alamadığı slotlardır. ist-esb yada yaz aylarında ist-bjv, ist-dlm uçmak isteyen özel havayollarının taleplerine ben-sen yada dhmi-shgm'mi cevaplamakta da bu şirketler istedikleri karlı uçuşları yapamamaktalar acaba? kaldı ki şuralara uçuş koy denen karsız hatlardan thy çıkmıştır (ısparta-ist mesela) ya da çok düşük frekanslı uçuş yapmaktadır, ki bu da dev cirosu içinde çok çok düşük bir orandır. tk, rekabetçisi olmayan bir coğrafyada, (türkiye) çok sıkı bir şekilde korunmaktadır. ahl den uçmak isteyipte uçamayan şirketlerde ispatıdır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
birakin batsinlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000