28 Mayıs 2010, Cuma 08:46:38

BREZİLYA İLE ORTAK UÇAK ÜRETECEĞİZ

İmzalanan anlaşma ile Brezilya ve Türkiye uçak imalatı konusunda mutabakata vardı.
  • Onlar zaten üretiyorlar, neden ortak alsınlarki? Yeni bir proje olur, ortaklaşa bu işe girilir o zaman gerçekten ortaksındır. Zaten üretimde olan bir uçak için böyle birşey söyleniyorsa, şüpheyle bakmak normal. Umarım yanılıyorumdur.
  • aman sakin öyle bi ise girmesinler ucak allah korusun düser tüm sucu türkiyeye atarlar öyle olur zaten sevilmiyoruz bu dünyada bosverin ;)
  • Hayırlı olsun! Çok iyi olmuş!
  • Yıl 2003. Aylardan Mayıs. Yer Paris. Kişiler Savunma Bakanı Vecdi Bey ve Embraer CEOsu Bothello. Embraer, TAİ ile ortak Jet ürretim teklifini yapmıştı. Demekki 7 sene sonra 2010 da, prensipte anlaşılmış. 7 senedir bir atölyeden fazlası hayata geçemeyen dev HABOM projesi gibi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Brezilya'ya gerçekleştirdiği ziyaret, iki ülke arasında işbirliği yolunda önemli atılmasına neden oldu. Türkiye ile Brezilya arasında stratejik eylem planı imzalandı.

Brezilya Cumhurbaşkanı Lula da Silva ve Başbakan Erdoğan arasında imzalanan stratejik işbirliği eylem planı ile ortaya koyulan irade ve anlaşmalar kağıttan fiiliyata geçebilecek.

Siyasi irade olarak iki ülke arasında işbirliğine gidilmesinin önü de açılmış oldu. Ayrıca, imzalanan anlaşma ile Brezilya ile Türkiye uçak imalatı konusunda mutabakata varmış oldu.
 

BREZİLYA İLE ORTAK UÇAK ÜRETECEĞİZ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Misafir ~ 8 yıl önce
Onlar zaten üretiyorlar, neden ortak alsınlarki? Yeni bir proje olur, ortaklaşa bu işe girilir o zaman gerçekten ortaksındır. Zaten üretimde olan bir uçak için böyle birşey söyleniyorsa, şüpheyle bakmak normal. Umarım yanılıyorumdur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
aman sakin öyle bi ise girmesinler ucak allah korusun düser tüm sucu türkiyeye atarlar öyle olur zaten sevilmiyoruz bu dünyada bosverin ;)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Hayırlı olsun! Çok iyi olmuş!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Yıl 2003. Aylardan Mayıs. Yer Paris. Kişiler Savunma Bakanı Vecdi Bey ve Embraer CEOsu Bothello. Embraer, TAİ ile ortak Jet ürretim teklifini yapmıştı. Demekki 7 sene sonra 2010 da, prensipte anlaşılmış. 7 senedir bir atölyeden fazlası hayata geçemeyen dev HABOM projesi gibi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000