10 Eylül 2009, Perşembe 08:04:12

Böyle bir uçak kaçırma nedeni görülmedi!

Meksika'da, Cancun'dan kaçırdığı uçağı başkent Meksiko'daki uluslararası havaalanına indiren hava korsanının Bolivyalı olduğu ve uçak kaçırma eylemini ''dini inançlara dayandırdığı'' bildirildi.
  • Ben böyle dangalak adam görmedim.Salak herif uçağı kaçırınca ibadet ettiğini sanıyor.Öküze buzağıya tapanlar bile bu mankafanın yanında ilim adamı gibi kalıyor.

Polis yetkilileri tarafından yapılan açıklamada, hava korsanı olan 44 yaşındaki Jose Mar Flores'in, ifadesinde, ''günün tarihi olan 09.09.09 rakamlarını şeytanın işareti 666 rakamlarının tersyüz edilmiş biçimi olarak değerlendirerek, uçağı bu nedenle kaçırdığını söylediği'' kaydedildi.

Açıklamaya göre, bomba taşıdığı tehdidiyle uçağı kaçırarak, başkent Meksiko çevresinde 7 tur attıran Flores, ''amacının, Meksika Devlet Başkanı Felipe Calderon'un dikkatini yaklaşan depreme çekmek olduğunu'' söyledi. Yetkililer, uçak kaçırma eyleminin sona ermesinden sonra uçaktan 5 kişinin kelepçeli olarak indirilmesi ve toplam 9 kişinin eylemle bağlantısı olduğu gerekçesiyle gözaltına alınmasıyla ilgili olarak da korsanın 1 kişi olduğunu, diğerlerinin güvenlik güçlerinin uçağa girmesi sırasında olaya katılmış gibi görünmeleri nedeniyle gözaltına alındıklarını kaydettiler.

Açıklamada, uçaktaki mürettebat ile 104 yolcunun sağlık durumlarının iyi olduğu da ifade edildi.

(Gazeteport)

Böyle bir uçak kaçırma nedeni görülmedi!

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 9 yıl önce
Ben böyle dangalak adam görmedim.Salak herif uçağı kaçırınca ibadet ettiğini sanıyor.Öküze buzağıya tapanlar bile bu mankafanın yanında ilim adamı gibi kalıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000