24 Ağustos 2017, Perşembe 11:56:56

Borajet'te küçülme devam ediyor

Türkiye'nin ilk ve tek bölgesel havayolu şirketi olan Borajet'te yapılanma süreci kapsamında işten çıkarmalar devam ediyor.
  • Baran bey, şirketi aldığın ilk personel toplantısını hatırlaaaaaa.... benim işim beyaz yakalılarla demiştin hiç birinizin burnu kanamayacak. Şirketlerimin hangisinde isterseniz geçiş yapabilirsiniz demiştiniz. Bukadarda değil zordanolan varsa gelsin borçlarını kapatalım yardım edelim. Bizde o an dedikki helal olsun adam gibi adam... Ama sen neyaptın herzi işten çıkarttın. Ne yaptın alacaklarını vermeden iki bayramıda çalışanlarına zehir ettin. Ne yaptın daha ne yapabilirsinki. Ha gösteriş için pazar kapattın.. Hak tecelli edecek birgin. Bir an önce umarım en azından şunu yaparsın. Tazminatlarımızı ödersin.
  • Bayram hediyenizi yarın E kapısından alacaksınız. Burası bir devrin battığı yerdir. Selametle...
  • Lutfen toplanalım gosterı yapalım rezil edelim bu adam?!ı
  • Tüm yerel televizyonlar ve gazeteleri davet edelim basın toplantısı ve gosterimizi yapalim

Türkiye'nin ilk ve tek bölgesel havayolu şirketi olan Borajet'te yapılanma süreci kapsamında işten çıkarmalar devam ediyor.

Geçtiğimiz Nisan ayında uçuş faaliyetlerini durduran havayolu şirketi, uzun süredir daha önceden bilet satılan yolcuların mağdur olmaması için operasyonlar yürütüyor.

AirportHaber'in edindiği bilgiye göre; 2016 yılının Aralık ayında Sezgin Baran Korkmaz'ın sahibi olduğu SBK Holding tarafından satın alınan Borajet, dün 24 personeliyle daha yollarını ayırdı. İş akdi feshedilen personelin bir kısmının 7 Eylül, bir kısmının da 30 Eylül'de şirketle ilişiğinin kesileceği öğrenildi. Son işten çıkarmalarla birlikte Borajet'te yaklaşık 30 civarında personel kaldığı ifade edildi.

Borajet tarafından daha önceden yapılan açıklamada, "Borajet Havayolları SBK Holding bünyesine devredilmesinin ardından dünyanın en büyük havalimanlarından biri olacak İstanbul 3. Havalimanı'na çok daha güçlü olarak hizmet verme hazırlığını sürdürmektedir" denilmişti.

Öte yandan Borajet filosunda bulundurduğu Bombardier Global Express XRS ile business jet faaliyetlerine ise devam ediyor.

©AirportHaber.com ÖZEL

Borajet'te küçülme devam ediyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (66)

Adalet elbet birgün tecelli edecek ~ 9 ay önce
Baran bey, şirketi aldığın ilk personel toplantısını hatırlaaaaaa.... benim işim beyaz yakalılarla demiştin hiç birinizin burnu kanamayacak. Şirketlerimin hangisinde isterseniz geçiş yapabilirsiniz demiştiniz. Bukadarda değil zordanolan varsa gelsin borçlarını kapatalım yardım edelim. Bizde o an dedikki helal olsun adam gibi adam... Ama sen neyaptın herzi işten çıkarttın. Ne yaptın alacaklarını vermeden iki bayramıda çalışanlarına zehir ettin. Ne yaptın daha ne yapabilirsinki. Ha gösteriş için pazar kapattın.. Hak tecelli edecek birgin. Bir an önce umarım en azından şunu yaparsın. Tazminatlarımızı ödersin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Arkadaşlar ~ 11 ay önce
Bayram hediyenizi yarın E kapısından alacaksınız. Burası bir devrin battığı yerdir. Selametle...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aaa ~ 11 ay önce
Neden bole soledin bi bilgi miı var kardesim
Bı an evvel ~ 11 ay önce
Lutfen toplanalım gosterı yapalım rezil edelim bu adam?!ı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Vicdan ve vicdansizlik ~ 11 ay önce
Tüm yerel televizyonlar ve gazeteleri davet edelim basın toplantısı ve gosterimizi yapalim

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000