07 Şubat 2017, Salı 11:50:00

Borajet'te bir devir sona eriyor

Borajet Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı vekili ve Genel Müdürü Fatih Akol, bugün itibariyle görevini anlaşmalı olarak sona erdirdi.
  • Kölnden Edremite ucuslar olacak mi bu yaz ?
  • Borajet bilet fiyatlari
  • topal sıra sende nasıl rahat uyuyabılıyomusun hıc sanmam can şaşmaz gelıyo gunlerın sayılı
  • Şirkette aynı işi yapıp da farklı ücret alanların durumu ne olacak inşallah yeni yönetim ücret politikasını gözden geçirir.

Borajet Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı vekili ve Genel Müdürü Fatih Akol, bugün itibariyle görevini anlaşmalı olarak sona erdirdi.

SBK Holding tarafından satın alınan Borajet Havayolları’nda sürpriz bir ayrılık daha yaşandı. İşadamı Sezgin Baran Korkmaz tarafından satın alındıktan sonra yeniden yapılanma sürecine giren Borajet’in tepe ismi bugün itibariyle şirketle yollarını ayırma kararı aldı.

3 yılı aşkın süredir Borajet Havayolları Yönetim Kurulu Başkanı vekilliği ve genel müdürlüğü görevini yürüten Fatih Akol, yeni yönetimle el sıkışarak görevini bıraktı.

Fatih Akol’un yerine birkaç isim üzerinde konuşulduğu ancak bu konuda henüz kesin bir karar verilmediği kaydedildi.

ATR’LERİ YOLLADI, EMBRAER’E DÖNDÜ

2010 yılında ATR 72-500 tipi üç uçakla bölgesel havayolu taşımacılığına başlayan Borajet Havayolları’nın 2013 yılından itibaren kaptan koltuğuna oturan Fatih Akol, radikal bir kararla filodaki ATR tipi uçakları göndererek Embraer serisi uçaklarla yola devam etme kararı almıştı. İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’nı operasyon merkezi olarak kullanan şirket Akol döneminde Adana’dan da birçok noktaya uçuş başlatmış, filosundaki uçak sayısını da 15’e, uçtuğu nokta sayısını da 80’e  çıkarmayı başarmıştı. Son olarak Fenerbahçe spor kulübüne sponsor olarak büyük sükse yapan şirket o dönem sıkça konuşulmuştu.

SBK Holding, 30 Aralık 2016 tarihinde Borajet Havayolları’nın kurucusu ve tek sahibi olan Dr.Yalçın Ayaslı’ya ait tüm şirket hisselerini satın alarak , Borajet Havayolları ve bütün İştiraklerinin sahibi olmuştu.

©AirportHaber

Borajet'te bir devir sona eriyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (58)

Almanci ~ 1 yıl önce
Kölnden Edremite ucuslar olacak mi bu yaz ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Acaba yaz sezonunu görebileceklermi ~ 1 yıl önce
Borajet bilet fiyatlari

Yanıtla

Kalan karakter 1000
teyyare ~ 1 yıl önce
topal sıra sende nasıl rahat uyuyabılıyomusun hıc sanmam can şaşmaz gelıyo gunlerın sayılı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
adsız ~ 1 yıl önce
Şirkette aynı işi yapıp da farklı ücret alanların durumu ne olacak inşallah yeni yönetim ücret politikasını gözden geçirir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bahtsız Adsız ~ 1 yıl önce
Yeni yönetim kadroyu sürekli değişiyor sen kalırsan emin ol değişir bir şeyler ve sana da yansır. İnan kötü değil iyi niyetle yazıyorum. Gelenler iyi maaşlarla geliyordur emin ol. Eski kadro kalırsa bir düzenleme olabilir, kalmayacaksa gereği de olmayacak. Gidişat kalmayacak gibi. Hakkını vererek çalışanların kalmasını ve hak ettikleri maaşları almalarını diliyorum.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000