23 Mayıs 2017, Salı 10:45:31

Borajet'in uçakları teker teker gidiyor!

Bir süre önce uçuşlarını durduran Borajet Havayolları'nın filosunda bulunan Embraer ERJ-195 tipi uçaklar GECAS tarafından geri alındı. Uçaklar yeni sahiplerine gitmeden önce boyanmak üzere Fransa'ya gönderdildi.
  • Bana bir masal anlat Ceylan, içinde Olcay da olsun Alenia ve de ATR... Bana bir masal anlat Umut, içinde tazminat olmasın...
  • Her Şerde vardır bir Hayır. ..Daha önce belirtmiştim.Artik havacılıkta B planları değil C planlarını düşünün. .Öyle bir hal aldı ki. .Umarım işsiz kalmazsiniz..Şunu da söylemeden gecemiycem Aranızda Gerçekten omurcek ağı gibi beyinliler de var. .Üzerine alınan alınabilir. ...Mutlu Günler Ablalar, Abiler. .yada Teyzeler, Amcalar. .
  • Ucaklar thy ye gidecekti. Tüm kokpit thy bünyesine geçecekti. SBK bey yeni yapilanma yapacakti. Emberiyer e2 getirecekmis. Uçaklarin hepsi gidiyor. Borajet diye bir sirket kalmadi. Yeni E2 getirsin E3 getirsin, kokpit ekibi bulmasi çok zor. Isten anlamayan adam karpuz alir gibi havayolu alirsa sonuda böyle olur. Eeee ne demisler esege altin semer............
  • Hamdi Topcu da bir sey yapamadi . Borajet satin Alan parasina yazik oldu OnurAir satin alabilirdi ayni para ile

Bir süre önce uçuşlarını durduran Borajet Havayolları'nın filosunda bulunan Embraer ERJ-195 tipi uçaklar GECAS tarafından geri alındı. Uçaklar yeni sahiplerine gitmeden önce boyanmak üzere Fransa'ya gönderdildi.

Türkiye'nin ilk ve tek bölgesel havayolu şirketi olarak faaliyet gösteren Borajet Havayolları, Sezgin Baran Korkmaz'ın sahibi olduğu SBK Holding'e satılmıştı. Geçtiğimiz yılın son günlerinde gerçekleşen satış sonrası şirket yeniden yapılanma sürecine girmiş ve kısa bir süre önce de uçuşlarını durdurmuştu.

AirportHaber'in edindiği bilgiye göre, Borajet Havayolları'nın filosunda faaliyet gösteren GECAS'a ait uçaklar elden çıkarılmaya başladı. Borajet filosunda TC-YAU, TC-YAR ve TC-YAP kuyruk tesciliyle faaliyet gösteren uçaklar GECAS tarafından Fransa'nın Clermont Ferrand Havalimanı'na getirildi. Embraer ERJ-195 tipi yolcu uçaklarının boyandıktan sonra yeni sahiplerine teslim edileceği öğrenildi.

GECAS bünyesindeki bu üç uçağın yanı sıra Borajet'in Fenerbahçe'ye sponsorluğu sonrası kulübün renklerine boyanan TC-YAT kuyruk tescilli Embraer ERJ-195 tipi uçağın da GECAS'tan gelecek parçanın temininden sonra Türkiye'den ayrılacağı belirtildi.

Fenerbahçe boyalı uçağında Türkiye'den ayrılmasıyla GECAS'a ait 4 uçak Borajet filosundaki görevlerini tamamlamış olacak ve yeni sahiplerini beklemeye başlayacak.

©AirportHaber

Borajet'in uçakları teker teker gidiyor!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (28)

Teknik ~ 1 yıl önce
Bana bir masal anlat Ceylan, içinde Olcay da olsun Alenia ve de ATR... Bana bir masal anlat Umut, içinde tazminat olmasın...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ww ~ 1 yıl önce
Her Şerde vardır bir Hayır. ..Daha önce belirtmiştim.Artik havacılıkta B planları değil C planlarını düşünün. .Öyle bir hal aldı ki. .Umarım işsiz kalmazsiniz..Şunu da söylemeden gecemiycem Aranızda Gerçekten omurcek ağı gibi beyinliler de var. .Üzerine alınan alınabilir. ...Mutlu Günler Ablalar, Abiler. .yada Teyzeler, Amcalar. .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mis - mus ~ 1 yıl önce
Ucaklar thy ye gidecekti. Tüm kokpit thy bünyesine geçecekti. SBK bey yeni yapilanma yapacakti. Emberiyer e2 getirecekmis. Uçaklarin hepsi gidiyor. Borajet diye bir sirket kalmadi. Yeni E2 getirsin E3 getirsin, kokpit ekibi bulmasi çok zor. Isten anlamayan adam karpuz alir gibi havayolu alirsa sonuda böyle olur. Eeee ne demisler esege altin semer............

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Hamdi Topcu ~ 1 yıl önce
Hamdi Topcu da bir sey yapamadi . Borajet satin Alan parasina yazik oldu OnurAir satin alabilirdi ayni para ile

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000