11 Haziran 2008, Çarşamba 07:46:52

Bombardier'in gözü Türkiye'de

Kanadalı uçak üreticisi Bombardier Aerospace, sivil havacılık sektörünün hızla geliştiği ülkemizdeki uçak pazarında daha fazla söz sahibi olmayı amaçlıyor.

12-15 Haziran tarihleri arasında Balkanların, Ortadoğu'nun ve Bağımsız Devletler Topluluğu ülkelerinin en büyük uluslararası havacılık fuarı AIREX'e katılacak olan dev firma, Learjet 60 XR, Challenger 300, Challenger 605, Global Express XRS ve CRJ900 jetlerini sergileyecek.

Bombardier Aerospace'in Ortadoğu ve Afrika'dan sorumlu Başkan yardımcısı Khader Mattar, İstanbul'daki fuarda misafirlerini A1-FD1 tipi bir jete yerleştirilen köşkte ağırlayacak. Mattar, "AIREX bize yeni ürünlerimizi, bu sektörün hızla büyüdüğü Türkiye'de tanıtma fırsatı sağlıyor. Büyüyen hizmet potansiyeli ve destek ağıyla birlikte, müşterilerimize ihtiyaçları doğrultusunda uçuş çözümleri sunmada en iyi pozisyona yerleşeceğiz" dedi.

Kanadalı şirket, 22 Challenger 600 modeliyle Ortadoğu ve Türkiye'de önemli bir konuma sahip. 650 CRJ ve Q-Serileri Avrupa'da, Afrika'da ve Ortadoğu'da talep görüyor. Bombardier Aerospace, 2008'in ilk yılı itibariyle 17.5 milyar dolar gelir bildirmişti.

AIREX fuarları her geçen yıl biraz daha büyük bir kapasiteye ulaşıyor. 2006'daki fuara 18 bin 700 kişi katılmıştı.

Bombardier'in gözü Türkiye'de

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000