17 Nisan 2015, Cuma 17:23:48

BOMBA NOTUNDA PARMAK İZİ BULUNDU

Son 1 ay içinde THY uçaklarına yapılan 4’ü kağıtlara "bomba var" şeklinde yazılmış ve bir de sahipsiz cisim şeklindeki asılsız çıkan 5 ayrı bomba ihbarı nedeniyle 100 binlerce Euro zarara uğradığı belirtildi. Asılsız çıkan bu ihbarları yapanların kimliklerinin tespiti için bomba uzmanlarının çalışmalarını sürdürdüğü, bugünkü ihbardaki yazılı kağıtta ise ilk kez parmak izlerine rastlandığı öğrenildi.
  • Parmak izi bulundu da ne oldu? Sorumlusunu buldular mı? THY bunun için bir prosedür geliştirdi mi? Teknik donanıma bir girdi yapıldı mı? 1-2 ..5 derken, birisi mevcut usulleri uygulamayacak, Allah muhafaza, hakikaten bomba çıkacak. Sonra, yatırım, yeni prosedürler, "tuvalet bekçiliği " gibi uygulamalar falan... Emniyet'in bu olayları çözebilecek kriminal laboratuvarları var. Yazı karakterinden bile bulabilir. Sonuç alıcı eylem lazım, bu olaylar çözülmez ise, devam eder.
  • kazığa oturtulsun. ciddiyim
  • Passport sahibi herkesin parmak izi kaydı var bu ülkede, apronda çalışanlarin parmak izi kaydi da varmı acaba merak ettim
  • Muhtemelen uniforman olmadigi icin sunnetliklerinle taksim de hava atmaya cikmissindir !

THY uçakları, 'bomba’ nedeniyle son 30 gün içinde tam 4 kez havadan dönerken biri de yerde 4 saat bekledi. İlk olay 18 Mart’ta Adana-İstanbul seferini yapan THY uçağı hareket etmeden önce yapılan bir telefon ihbarı sonucu uçak 4 saat gecikmeyle kalkabildi. Asılsız ihbarı telefonla yapan E.E yakalanarak gözaltına alındı. E.E ifadesinde uçağa geç kaldığı için bunu yaptığını söyledi.

İkinci olay ise 29 Mart 2015’te İstanbul-Narita seferini yapan uçağının tuvaletinde " C-4 Cargo" yazan bir yazı bulundu. C-4 bomba imalatında kullanılan bir madde olduğu için ihbar olarak kabul edildi ve uçak Atatürk Havalimanı’na geri döndü. Soruşturması devam ediyor.

Üçüncü olay ise bir gün sonra THY’nin İstanbul’dan Sao Paulo seferini yapan uçağının tuvaletinde "bomba" yazılı bir kağıt bulundu. Bu kez Afrika’da Fas üzerinde bulunan THY uçağı, Kazablanka Havalimanı’na zorunlu iniş yaptı. Soruşturma devam ediyor.

1 Nisan 2015 günü İstanbul- Lizbon seferini yapan THY uçağı Atatürk Havalimanı’nda kalktıktan bir süre sonra hostesler servis yaparken tepsi içinde pingpon topu büyüklüğünde yabancı bir cisim buldu. Bunun üzerine uçak Atatürk Havalimanı’na geri döndü. Cismin daha sonra hoparlör olduğu anlaşıldı. Soruşturma devam ediyor.

Son olarak da bugün İstanbul-Basel seferini yapan THY uçağının tuvaletinde, " Kargo da bomba var" yazılı bir dosya kağıdı buldu. Bunun üzerine THY’nin "Serik" adlı uçağı Bulgaristan hava sahası üzerinden Atatürk Havalimanı’na geri döndü. Ancak bu kez uzmanlar kağıt üzerinde parmak izine rastladılar. (Milliyet)

BOMBA NOTUNDA PARMAK İZİ BULUNDU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (30)

Merak ~ 3 yıl önce
Parmak izi bulundu da ne oldu? Sorumlusunu buldular mı? THY bunun için bir prosedür geliştirdi mi? Teknik donanıma bir girdi yapıldı mı? 1-2 ..5 derken, birisi mevcut usulleri uygulamayacak, Allah muhafaza, hakikaten bomba çıkacak. Sonra, yatırım, yeni prosedürler, "tuvalet bekçiliği " gibi uygulamalar falan... Emniyet'in bu olayları çözebilecek kriminal laboratuvarları var. Yazı karakterinden bile bulabilir. Sonuç alıcı eylem lazım, bu olaylar çözülmez ise, devam eder.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
kazığa oturtulsun. ciddiyim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ucucu ~ 3 yıl önce
Passport sahibi herkesin parmak izi kaydı var bu ülkede, apronda çalışanlarin parmak izi kaydi da varmı acaba merak ettim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kaptan rumuzlu ya ~ 3 yıl önce
Muhtemelen uniforman olmadigi icin sunnetliklerinle taksim de hava atmaya cikmissindir !

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000