26 Şubat 2012, Pazar 08:45:33

BOLU'YA İKİ HAVAALANI MÜJDESİ...

Bolu Belediye Başkanı Alaaddin Yılmaz, Bolu'ya 2 havaalanı yapılmasının planlandığını söyledi...
  • İşte bunun adı tek kelimeyle soygunculuk,birilerine peşkeş çekecekler.Bu ülkede birisi çıkar olur olmaza bakmadan havaalanı yapr sonrada inekler için otlama alanı,yada hanımlara halı kilim yıkama ve çeşitli hububatları kurutma alanı olur. İçinde bulunduğum kurum Çorlu'ya yapmıştı şimdi ne işe yarıyordur çok merak ediyorum.
  • 6 sene Bolu'da yaşamış bir ayrıyeten bir havacı olarak yazıyorum bunları; uçağın kalkış saatinden 1 saat önce orda olalım, saw'a normal şartlarda İstanbul'un merkezinden gitmek trafikle beraber 1 saat, 00:35 uçuş süresi bagajları aldık havaalanından çıktık 1 saat daha. Şimdiden yolculuk 3 saat oldu. Bolu'da havaalanı yapılacak muhtemel arazinin şehir merkezine ulaşımı min.20 dakika (şuanki otobüs terminali bile 20 dakika uzaklıkta) oldu size 3:30 bu da gecikmesiz herşeyin yolunda gittiği bir durum. Otobüsle ekspres hatla aynı süre 25 TL
  • boluya cok fazla arap turist gelmeye basladi,abant,aladaglar,kartalkaya,yedigoller boyle turizm bolgelerine turist cekmek icin havalani sart,diger sehirlerden gelecek adama zaten ihtiyac yok zugurt teselli edemeyiz...ayrica abantta yamac parasutu yapiliyor havacilik meraklilari icin kucuk bir pist yapilmasi gayet normal...
  • pist degil ucak yapacaksiniz. Kavramadiniz hala. Piste ihtiyac yok ulkede. Sportif havacilikmis. Madem oyle yap bir ucak, ultralight tipi birsey olsun halk gercekten ucsun.
Yılmaz, Üniversite ve turizm kenti Bolu'nun daha fazla kalkınması için çalışmaların sürdürüldüğünü ifade etti. 
 
Bolu'ya havaalanı yapılması için planlamaları tamamladıklarını anlatan Yılmaz, "Bolu'ya 2 adet havaalanı yapılacak. Birincisi Ömerler köyü yakınlarına yapılacak ve sportif amaçlı olacak. Buraya küçük motorlu uçaklar iniş yapacak. Diğeri de normal havaalanı olacak. Sportif amaçlı olan havalanını hemen yapmayı düşünüyoruz. Çünkü onu biz yapacağız. Diğer havaalanını ise devlet yapacak" dedi. 
 
Yılmaz, yolcu taşımacılığı yapılacak havaalanı için tüm hazırlıkları yaptıklarını vurgulayarak, şöyle devam etti: 
 
"Devletin, 'ne zaman, nereye yapalım' diye düşünmesine gerek yok. Biz havaalanı konusunda hazırlıklarımızı tamamladık. Devlet, yarın isterse de Bolu'ya havaalanı yapabilir. O konuma geldik" dedi.
 
Havaalanı yapılması için yolcu yoğunluğu olması gerektiğine işaret eden Yılmaz, "Bizler Bolu'ya olan turist hareketini arttırırsak devlet havaalanını yapmak zorunda kalacak. Bunun için turizmin daha çok canlanması gerek. Burada herkese görev düşüyor" şeklinde konuştu. (Son Dakika)
BOLU'YA İKİ HAVAALANI MÜJDESİ...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Misafir ~ 6 yıl önce
İşte bunun adı tek kelimeyle soygunculuk,birilerine peşkeş çekecekler.Bu ülkede birisi çıkar olur olmaza bakmadan havaalanı yapr sonrada inekler için otlama alanı,yada hanımlara halı kilim yıkama ve çeşitli hububatları kurutma alanı olur. İçinde bulunduğum kurum Çorlu'ya yapmıştı şimdi ne işe yarıyordur çok merak ediyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
6 sene Bolu'da yaşamış bir ayrıyeten bir havacı olarak yazıyorum bunları; uçağın kalkış saatinden 1 saat önce orda olalım, saw'a normal şartlarda İstanbul'un merkezinden gitmek trafikle beraber 1 saat, 00:35 uçuş süresi bagajları aldık havaalanından çıktık 1 saat daha. Şimdiden yolculuk 3 saat oldu. Bolu'da havaalanı yapılacak muhtemel arazinin şehir merkezine ulaşımı min.20 dakika (şuanki otobüs terminali bile 20 dakika uzaklıkta) oldu size 3:30 bu da gecikmesiz herşeyin yolunda gittiği bir durum. Otobüsle ekspres hatla aynı süre 25 TL

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
boluya cok fazla arap turist gelmeye basladi,abant,aladaglar,kartalkaya,yedigoller boyle turizm bolgelerine turist cekmek icin havalani sart,diger sehirlerden gelecek adama zaten ihtiyac yok zugurt teselli edemeyiz...ayrica abantta yamac parasutu yapiliyor havacilik meraklilari icin kucuk bir pist yapilmasi gayet normal...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
pist degil ucak yapacaksiniz. Kavramadiniz hala. Piste ihtiyac yok ulkede. Sportif havacilikmis. Madem oyle yap bir ucak, ultralight tipi birsey olsun halk gercekten ucsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000