13 Mart 2018, Salı 18:02:55

Bölge halkı anıt yapmak istiyor

İran'da jetin düştüğü yere Bahtiyari halkı temsilcileri, Mina ve arkadaşları için anıt dikmek istediklerini belirtti. Başaran ailesi izin verirse sembolik bir heykel konulacak.
  • kendi vatandasimiza kac gundur yapmadigimiz yorum kalmadi,elin iranlisi anit dikmek istiyor.demekki insanlik ölmemis bazi yerlerde hala yasiyor.
  • İnsanın yüreği güzel olsun yeterki... İnsan heryerde insandır. Allah ölenlere cennet, yakınlarına sabırlar versin ve bu güzel niyetli insanlardan razı olsun. Amin.
  • Orada ki insanların bu gencecik insanların yaşamını yitirmiş olmasına duymuş olduğu üzüntü ve göstermiş oldukları bu nazik teklif gerçekten çok etkileyici. O anıtı illa ki birilerin görmesi gerekmiyor ayrıca, bunu düşünmeleri yeter.
  • Teşekkürler dost İran halkına

Birleşik Arap Emirlikleri'nden İstanbul'a dönüş yolunda İran'ın Çaharmahal ve Bahtiyari eyaletinde düşen ve içindeki yolcuların tümünün öldüğü uçak kazasının ardından bölgede yaşanan Bahtiyari halkı, Başaran ailesinin izin vermesi halinde bir anıt yaptırmak istediğini bildirdiler.

Bahtiyari halkı temsilcileri acılı Türk ailelerinin kaldığı otele gelerek, uçağın düştüğü alana bir anıt dikmek istediklerini söylediler.

Bahtiyarı halkı temsilcileri ellerinde taşıdıkları pankartlarda Farsça ve Türkçe şu ifadelere yer verdiler:

"Sevgili Başaran ailesi ve sevgili Türk halkı, Mina ve onun arkadaşlarının ruhu Helen Ormanları ve Bahtiyari Dağlarında gökyüzüne uçtu. Dünya, Bahtiyari halkını dünyanın en misafirperver insanları olarak biliyor ama şimdi bu ev sahipliğinden dolayı üzgünüz ve tüm kalbimizle derdinize ortağız. Sizin de izninizi aldıktan sonra biz kızlarımızın hatırına sembolik bir heykel dostluk adına yapmaya karar verdik. Sizin için bir problem yoksa sizden haber bekliyoruz ve yapmaya başlamak istiyoruz."

Bölge halkı anıt yapmak istiyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

helal olsun ~ 3 ay önce
kendi vatandasimiza kac gundur yapmadigimiz yorum kalmadi,elin iranlisi anit dikmek istiyor.demekki insanlik ölmemis bazi yerlerde hala yasiyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ben anlamadım ~ 3 ay önce
Ben anlamadım arkadaş, hem Ortadoğuludan nefret ediyorsunuz hem takdir ediyorsunuz. Bir karar verin artık
Gönüller almak ~ 3 ay önce
İnsanın yüreği güzel olsun yeterki... İnsan heryerde insandır. Allah ölenlere cennet, yakınlarına sabırlar versin ve bu güzel niyetli insanlardan razı olsun. Amin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
vatandaş ~ 3 ay önce
Orada ki insanların bu gencecik insanların yaşamını yitirmiş olmasına duymuş olduğu üzüntü ve göstermiş oldukları bu nazik teklif gerçekten çok etkileyici. O anıtı illa ki birilerin görmesi gerekmiyor ayrıca, bunu düşünmeleri yeter.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cemil İpek ~ 3 ay önce
Teşekkürler dost İran halkına

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000