21 Ekim 2010, Perşembe 08:28:42

Boeing'in kârı beklentileri aştı

Boeing’in üçüncü çeyrek performansı tahminlerin üzerinde geldi.
  • ne varsa Boeingde var helal olsun 49 buçuk kere maşallah devamınıda getirsin,konfor,sağlamlık,kalite,güven,performans Boeingde standartlarında üstüne çıkın

Ticari uçak pazarındaki düzelmenin yardımıyla bu dönemdeki net geliri 837 milyon Dolar oldu. Şirket geçen yılın aynı döneminde 1.5 milyar Dolar civarında zarar açıklamıştı.

Amerikalı uçak üreticisi yıl sonu gelirinin 64,5 milyar Dolar’la 65,5 milyar Dolar arasında olacağını tahmin ederken kâr hedefini de yükseltti.

Artıştaki ana etkenlerden biri olan ticari uçak bölümünün satışları yüzde 11 oranında artarak 8,7 milyar Dolar’a çıktı. Bu dönemde Boeing, 257 yeni sipariş alırken 36 sipariş iptal edildi. Savunma sanayi bölümünün gelirleriyse yüzde 6 oranında düşerek 8,2 milyar Dolar’a geriledi.

Diğer taraftan havacılık devi uzun süredir geciken gövdesi tamamen kompozit materyalden yapılan 787 Dreamliner uçağın ilk teslimatının 2011’in ilk çeyreğinde yapılacağını tekrar onayladı. (EuroNews)

Boeing'in kârı beklentileri aştı

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 8 yıl önce
ne varsa Boeingde var helal olsun 49 buçuk kere maşallah devamınıda getirsin,konfor,sağlamlık,kalite,güven,performans Boeingde standartlarında üstüne çıkın

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000