27 Şubat 2017, Pazartesi 09:29:24

Boeing Türk firmalarla görüşüyor

Yerli İHA Bayraktar’ın başarısı Boeing’i Türk firmalarıyla çalışmak için cezbetti. SAHA İstanbul Başkanı Büyükdede “4-5 Türk tedarikçi Boeing ile çalışmak için inceleniyor” dedi.
  • Görüşecek tabii biz önemli bir ülkeyiz.
  • Bana rakip olmayın ben size işçilik ücretinizi öderim. Ne zaman uyanacağız acaba. Ülkemizin karar verme makamlarını binbir uyanıklıkla elinde tutanlar, bu konuda da uyanık olun da halkın yanında olun.
  • Harika yine bizi durdurmanın tek yolu bu beraber yapmak.....bizimkilerde boeing geliyor diye havalara uçarlar aslında ülke gidiyor farkında değiller
  • Abd ihtiyacimiz yok. Paramiz ulkede kalsin. Uzmanlarin yardimiyla Bizde yapariz ucak.

Yerli İHA Bayraktar’ın başarısı Boeing’i Türk firmalarıyla çalışmak için cezbetti. SAHA İstanbul Başkanı Büyükdede “4-5 Türk tedarikçi Boeing ile çalışmak için inceleniyor” dedi.

Dünyanın en büyük ticari uçak üreticilerinden Amerikan Boeing'in tedarikçilerini Türk firmalarından seçmesi için 15 Ekim 2016'da SAHA İstanbul tarafından İstanbul'da düzenlenen zirve sonrası Boeing, 5 Türk tedarikçi ile görüşmelere başladı. Star'da yer alan habere göre SAHA İstanbul Yönetim Kurulu Başkanı ve İstanbul Sanayi Odası Meclis Başkan Vekili Hasan Büyükdede, Türkiye'nin yerli ve milli savunma sistemlerinin başarılı olmasının yabancının ilgisini Türk sanayine çektiğini söyledi.

Büyükdede, Baykar Makina tarafından üretilen İnsansız Hava Aracı (İHA) Bayraktar'ın Türkiye ile Suriye ve Irak görevlerindeki başarısı, Türk havacılık sanayisinin dünyanın dikkatini daha çok çekmesini sağladığını belirterek, “Bayraktar'ın başarısının da etkili olmasıyla Boeing, Türk tedarikçilerle çalışma konusunda daha istekli. Boeing ile çalışan Türk firmalar var. Şimdi 4-5 firma daha Boeing tarafından inceleniyor. 80 bin Türk firmadan 2-3 bininin uçak tedariki sistemine girmesiyle yılda yüzlerce milyon dolar gelir elde etmek mümkün. Bu çok büyük bir pazar ve Türkiye'nin bu noktaya gelmesi sanayinin her kademesine katma değer sağlayacak bir gelişme olacaktır” dedi.

Koltuk ve mutfak

Büyükdede “Firmalarımızın Boeing ve Airbus'a teradikçi olması çok önemli. Bugün Boeing için kompozit parçalar, iklimlendirme işleri gündemimizde. Koltuk, mutfak ve koltuk arkası ekranlara da talip olduk” diye konuştu.

Sanayimiz uçuyor

Türk Hava Yolları (THY) Teknik'in dünyanın en iyi teknik hizmetlerini veren firmaları arasında olduğunu söyleyen Büyükdede “Onların da katkısıyla Boeing başta olmak üzere firmalarla anlaşmalar yapmak, Türkiye sanayinin de ne noktada olduğunu göstermek açısından çok önemli. Dünyaya 'Sanayimiz uçuyor' demek istiyoruz” dedi.

Boeing Türk firmalarla görüşüyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Boying ~ 1 yıl önce
Görüşecek tabii biz önemli bir ülkeyiz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Aynen ~ 1 yıl önce
Bana rakip olmayın ben size işçilik ücretinizi öderim. Ne zaman uyanacağız acaba. Ülkemizin karar verme makamlarını binbir uyanıklıkla elinde tutanlar, bu konuda da uyanık olun da halkın yanında olun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Le kaptan ~ 1 yıl önce
Harika yine bizi durdurmanın tek yolu bu beraber yapmak.....bizimkilerde boeing geliyor diye havalara uçarlar aslında ülke gidiyor farkında değiller

Yanıtla

Kalan karakter 1000
T ~ 1 yıl önce
Abd ihtiyacimiz yok. Paramiz ulkede kalsin. Uzmanlarin yardimiyla Bizde yapariz ucak.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000