08 Ocak 2016, Cuma 14:25:06

Boeing kendi rekorunu kırdı

Boeing 2015’te bir önceki yıla göre 39 artışla 762 ticari uçak teslimatı gerçekleştirirken, bu aynı zamanda, ikinci yüzyılına giren şirketin ulaştığı en büyük rakam oldu.
  • boeing alırsanız kafanızı doeing doeing diye duvarlara vurursunuz... boeing & airbus pişmanlıktır!
  • Her zaman her daim havacılığın tek lideri. Nokta
  • ucak boeing se vur kafani yat karsiiimm.. eebas ta nedir? kabinde birbirini aramak icin telefonda sanki bulmaca cozuyosun.. rezil ucaklar
  • adamları tebrik etmek gerekiyor. laf değil gerçekten çalışıyorlar .darısı başımıza

Boeing 2015’te bir önceki yıla göre 39 artışla 762 ticari uçak teslimatı gerçekleştirirken, bu aynı zamanda, ikinci yüzyılına giren şirketin ulaştığı en büyük rakam oldu.

Boeing Ticari Uçaklar Başkanı ve CEO’su Ray Conner, “Boeing çalışanları güçlü performansa ulaşmak için çok çalıştılar” dedi.

“Ekibimiz, daha yüksek teslimata ulaşma ve ürünlerimizi müşterilerimize mümkün olan en hızlı ve etkin şekilde ulaştırma konusunda harika bir iş çıkardı. Odak noktamız bu olmaya devam edecek.”

2015’te Boeing, cari liste fiyatlarına göre 112.4 milyar Dolar değerinde 768 net sipariş aldı. Yılsonu itibarıyla Boeing’in elinde, dünyanın dört bir yanındaki müşterilerinden teslimatı henüz gerçekleşmemiş 5,795 sipariş bulunuyor.

Conner, “2015’te siparişler açısından sağlam bir yıl yaşadık; böylelikle uzun yıllar boyunca düzenli teslimat akışını garanti etmeye yardımcı olacak güçlü ve dengeli bir sipariş birikimi de korunmuş oldu,” dedi.

Boeing Ticari Uçaklar Pazarlama Başkan Yardımcısı Randy Tinseth, dünya çapında hava taşımacılığına yönelik talebin güçlü olmaya devam ettiğini ifade etti.

Tinseth, “Kilit bölgelerin çoğunda küresel yolcu trafiği artıyor” dedi. “Müşterilerimiz pazarda yüksek performans göstermeyi sürdürüyorlar ve biz de onları endüstrinin en iyi ürün ve hizmetleriyle desteklemeye devam edeceğiz.”

Sipariş ve teslimatlara ilaveten, şirket 2015’te diğer birçok kilometre taşına da imza attı:

• Fas Kraliyet Havayolları, Scoot, American Airlines, KLM Hollanda Kraliyet Havayolları ve Vietnam Havayolları’ndan oluşan beş müşteri, ilk 787 Dreamliner’larını teslim aldı

• 747 ekibi, 100üncü 747-8’i teslim etti, 767 programı bugüne kadarki en büyük tekil siparişini FedEx’ten aldı ve 777 programı yüzde 2’lik bir yakıt iyileştirmesi paketi açıkladı

• Kapasitesi arttırılan Seattle Teslimat Merkezi’nin açılışı gerçekleştirilerek, 737 üretim artışına zemin hazırlandı

• İlk 737 MAX Aralık’ta fabrikadan çıktı

• 777X, uçağın parçalarının, montajının ve diğer sistemlerinin detaylı tasarımına başlanmasını sağlayacak kesin konfigürasyona ulaşırken, 787–10 takımı, 787 ailesinin en yeni üyesinin detaylı tasarımını tamamladı.

Conner, “En yeni gelişim ürünlerimiz zaman çizelgesine uygun halde ve müşterilerimize birinci sınıf değer sunmaya hazırlar” dedi. “2015’teki başarılarımıza, çalışanlarımızın, tedarikçilerimizin, ortaklarımızın ve topluluğun desteği olmadan ulaşamazdık.”

31 Aralık 2015 itibarıyla siparişler, teslimatlar ve teslimatı henüz gerçekleşmemiş siparişler:

Boeing kendi rekorunu kırdı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

boeing vs doeing ~ 2 yıl önce
boeing alırsanız kafanızı doeing doeing diye duvarlara vurursunuz... boeing & airbus pişmanlıktır!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Arbeitslos ~ 2 yıl önce
Her zaman her daim havacılığın tek lideri. Nokta

Yanıtla

Kalan karakter 1000
birhost ~ 2 yıl önce
ucak boeing se vur kafani yat karsiiimm.. eebas ta nedir? kabinde birbirini aramak icin telefonda sanki bulmaca cozuyosun.. rezil ucaklar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
sss ~ 2 yıl önce
adamları tebrik etmek gerekiyor. laf değil gerçekten çalışıyorlar .darısı başımıza

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000