25 Eylül 2013, Çarşamba 14:57:19

BOEING F-16'YI İNSANSIZ UÇURDU

ABD Hava Kuvvvetleri ve uçak üreticisi Boeing, kullanımdan kaldırılan F-16 tipi bir savaş uçağını, insansız hava aracına dönüştürmeyi başardı. Test sürüşünü başarıyla geçen pilotsuz F-16 ses bariyerini aştı.
  • Bu ise sevindim, Artik PS3 da kim Air COMBAT i iyi oynar ise pilot olabilecek :)
  • Suriye'nin hava sahasını ihlal eden bir F22'yi düşürmesi doğru o zaman.Baksanıza adamlar apar topar pilotsuz savaş uçaklarına dönüyorlar.
  • F 16 "test sürüşünü" başarıyla geçmiş ...
  • Biz daha önce bir Cessna içinden radyo kontrolle indirilen(deneysel amaçlı kaza yaptırılan) 727'de gördük.(kural gereği son ana kadar pilotla uçtu ve pilot uygun bir zamanda uçaktan atladı) Detaylı bilgi için: Curiousity: Plane Crash

Amerikan uçak üreticisi Boeing'den yapılan açıklamada, ABD Hava Kuvvetleri envanterinden çıkarılan F-16 Falcon tipi bir savaş uçağının, insansız hava aracına dönüştürüldüğü belirtildi.

Açıklamada, "QF-16" ismi verilen insansız hava aracının test sürüşünün Florida eyaletindeki Tydall Hava Kuvvetleri Üssü'nden başarıyla gerçekleştirildiği ifade edildi.

Boeing'in açıklamasında, ABD Hava Kuvvetleri'ne bağlı iki pilot tarafından test sürüşü gerçekleştirilen "QF-16" insansız hava aracının, söz konusu test sürüşünü Meksika Körfezi üzerinde yaptığı, ses bariyerini aştıktan sonra, başarılı bir şekilde kalktığı üsse iniş yaptığı vurgulandı.

ABD ordusundan yarbay Ryan Inman, "İçinde kimse olmadığı için biraz farklı bir uçuş oldu ancak baştan sona çok başarılı bir uçuş gerçekleştirildi" dedi.

ABD Hava Kuvvetleri, "F-16 Falcon" tipi savaş uçağından "QF-16" insansız hava aracına dönüştürülen, uçağın sadece eğitim amaçlı kullanılacağını açıkladı.

Uzmanlar ABD'deki söz konusu uçuşun, pilotsuz savaş uçakları dönemini başlatabileceğini belirtiyor. Pilotsuz bir savaş uçağı ses bariyerini aşarak, hedefi vurduktan sonra kalktığı üsse dönebilecek.

BOEING F-16'YI İNSANSIZ UÇURDU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (22)

Pilot ~ 5 yıl önce
Bu ise sevindim, Artik PS3 da kim Air COMBAT i iyi oynar ise pilot olabilecek :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
F22 ~ 5 yıl önce
Suriye'nin hava sahasını ihlal eden bir F22'yi düşürmesi doğru o zaman.Baksanıza adamlar apar topar pilotsuz savaş uçaklarına dönüyorlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
test sürüşü ? ~ 5 yıl önce
F 16 "test sürüşünü" başarıyla geçmiş ...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Geç Bile Kaldılar ~ 5 yıl önce
Biz daha önce bir Cessna içinden radyo kontrolle indirilen(deneysel amaçlı kaza yaptırılan) 727'de gördük.(kural gereği son ana kadar pilotla uçtu ve pilot uygun bir zamanda uçaktan atladı) Detaylı bilgi için: Curiousity: Plane Crash

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000