16 Ocak 2013, Çarşamba 09:13:38

BOEING DREAMLINER SEFERLERİ DURDU!

Japon JAL ve ANA şirketleri son arızalardan sonra Boeing 787 Dreamliner uçaklarını yere indirme kararı aldı.
  • A/C Lover'a cevap veren arkadaşa cevap: Uçak landing konfigürasyonundan çıkamamıştır, kaptanın yaptığı müdahelelere tepki verememiştir. Dediğiniz doğru sonuçta uçak düşmüştür. Zaten istese de ormanlık ağaçlık alana inemezsiniz, teknoloji kurtarmıyor. Youtube tan iki video izlemekle havacı olunuyorsa ben bu işi bilmiyorum demek ki, zira ben videolarla değil uçakların kendisiyle uğraşıyorum. Kaç defa da modifikasyon yaptığımı hatırlamıyorum. SB kartlarında yapılacak işlemlerin sebebini uzun uzun açıklarlar. Bilgi...
  • Airbus babamin fabrikasi degil,boeingte oyle.Teknoloji,guven,rahatlik ve ucus verimliligi tartismasiz Airbus.Buna karsin ben 787 nin basarili olmasini bir havaci olarak cok istiyorum,olacaktirda.Niye insanlar A-380 kotu,777 super,boeing iyi airbus kotu gibi bir tartismaya girerki.Yani 2 dev firmadan biri iflas etse ne olacak,uretim dusecek,issizlik artacak bizim maaslar dusecek.Umuyorum kisa surede sikintilar asilacaktir.Airbus ya da Boeing hic biri bir ucagin tamamini uretmezler,tedarikcileri vardiir.Boeing boyle bir sanssizlij yasamis olabilir.
  • umarım çözüm bulunur çünkü benim gözümde 787 model ve tip olarak sıradan bir uçaktan çok ötedir böyle tasarım harikası bir uçağın sorunsuz uçması ve bir gün böyle bir uçakla uçmak en büyük temennimdir.
  • ucaklarin gorund edilmesi ne uretici firma karar vermez. buna havayolu karar verir. uretici ancak tavsiye verir, sizin urununuz siz ne isterseniz yaparsiniz. tabi havayolu otoritesi FAI, EASA vb uretici firma ucagi kaldirma diye bildirimde bulunur, sizde kaldirisaniz sizin caninizi okur o baska. elma ile armutlari karar mekanizmalarini birbirine karistirmamak gerekiyor. hata akude kanatta surda burda, tabiki 4 milyon parcayi birlestiren ve dizayn sahibi firma sorumludur.

Son dönemde sık sık arızalanan Boeing 787 Dreamliner uçakları ile ilgili Japor şirketler şok edici karar aldı.

Japon All Nippon Airways'in filosundaki 787 tipi uçak Yamaguchi seferinde de arıza yapınca uçakların  arızalarına ilişkin araştırmalar sonuçlanıncaya kadar yere indirilmesini kararlaştırdı.

 

 

BOEING DREAMLINER SEFERLERİ DURDU!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

A/C Lover ~ 5 yıl önce
A/C Lover'a cevap veren arkadaşa cevap: Uçak landing konfigürasyonundan çıkamamıştır, kaptanın yaptığı müdahelelere tepki verememiştir. Dediğiniz doğru sonuçta uçak düşmüştür. Zaten istese de ormanlık ağaçlık alana inemezsiniz, teknoloji kurtarmıyor. Youtube tan iki video izlemekle havacı olunuyorsa ben bu işi bilmiyorum demek ki, zira ben videolarla değil uçakların kendisiyle uğraşıyorum. Kaç defa da modifikasyon yaptığımı hatırlamıyorum. SB kartlarında yapılacak işlemlerin sebebini uzun uzun açıklarlar. Bilgi...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
AIRBUS'in Hastasiyim. ~ 5 yıl önce
Airbus babamin fabrikasi degil,boeingte oyle.Teknoloji,guven,rahatlik ve ucus verimliligi tartismasiz Airbus.Buna karsin ben 787 nin basarili olmasini bir havaci olarak cok istiyorum,olacaktirda.Niye insanlar A-380 kotu,777 super,boeing iyi airbus kotu gibi bir tartismaya girerki.Yani 2 dev firmadan biri iflas etse ne olacak,uretim dusecek,issizlik artacak bizim maaslar dusecek.Umuyorum kisa surede sikintilar asilacaktir.Airbus ya da Boeing hic biri bir ucagin tamamini uretmezler,tedarikcileri vardiir.Boeing boyle bir sanssizlij yasamis olabilir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
need solve ~ 5 yıl önce
umarım çözüm bulunur çünkü benim gözümde 787 model ve tip olarak sıradan bir uçaktan çok ötedir böyle tasarım harikası bir uçağın sorunsuz uçması ve bir gün böyle bir uçakla uçmak en büyük temennimdir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
e ~ 5 yıl önce
ucaklarin gorund edilmesi ne uretici firma karar vermez. buna havayolu karar verir. uretici ancak tavsiye verir, sizin urununuz siz ne isterseniz yaparsiniz. tabi havayolu otoritesi FAI, EASA vb uretici firma ucagi kaldirma diye bildirimde bulunur, sizde kaldirisaniz sizin caninizi okur o baska. elma ile armutlari karar mekanizmalarini birbirine karistirmamak gerekiyor. hata akude kanatta surda burda, tabiki 4 milyon parcayi birlestiren ve dizayn sahibi firma sorumludur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000