12 Ekim 2017, Perşembe 13:30:29

"Boeing alımlarını durdururuz!"

ABD Başkanı Donald Trump, Kanada Başbakanı Justin Trudeau ile Beyaz Saray'da görüştü. Trudeau, Trump'a Bombardier uçaklarına uygulanan yüzde 300'lük ithalat vergisinin getirilmesi durumunda, Kanada Silahlı Kuvvetleri'nin Boeing'den uçak almalarını yasaklayacağını söyledi.
  • Durdursunlar bakalim. para da almazlar. Ucak lazim ise kendiniz uretiriz. Amerikaya mi kaldik ya
  • Turkiye'de boyle bir tepki koymali ortaya.Itibari dusen taraf sadece biz oluyoruz.Boeing olmassa airbus olur diyip tavrini koymali Turkiye!!!
  • helal olsun kanada başbakanina trumpa basmiş tazziki..sen bombardier uçaklarina vergi koyarsin..yok ya nerde serbest ticaret antlaşmasi canada amerika arasinda..serbest ticaret antlaşmasi vardir. amerika olarak kalkip da bombardier uçaklarina vergi koyacam dersen..bende senden boeing uçaklarini satin almam.hadi bakalim yerse..turkiyede boeing den yeni uçak alim ant. yapti askoya almalidir..
  • Beton yetmez...

Kanada Başbakanı Trudeau, ABD Başkanı Donald Trump ile Beyaz Saray'da Kuzey Amerika Serbest Ticaret Anlaşması'na (NAFTA) ilişkin görüştü ve Bombardier konusundaki tutumunu net bir şekilde dile getirdi.

Trudeau, görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, "Başkan'a Ticaret Bakanlığı'nın Kanadalı uçak üreticisi Bombardier'e yönelik ek gümrük vergisi ve anti-damping vergileri getirme planı konusunda hararetle karşı çıktığımızı vurguladım" dedi.

'BOEING'İN KANADA'DAKİ ONBİNLERCE ÇALIŞANI İŞSİZ BIRAKMA GİRİŞİMLERİNE OLUMLU BAKMIYORUZ'

Trudeau, "Boeing'in Kanada'daki onbinlerce havacılık sektörü çalışanını işsiz bırakma girişimleri olumlu baktığımız bir durum değil. Başkan'a bunun kesinlikle gelecekte Boeing'den yapılacak askeri alımları engelleyeceğinden bahsettim" ifadelerini kullandı.

Boeing'in üreticisinin Kanada ve İngiltere'den ödenek almasından şikayet etmesinin ardından ABD Ticaret Bakanlığı 2 hafta önce Bombardier'in C serisi jetlerinin yüzde 219'luk bir ithalat vergisine tabi olması gerektiğini söylemişti.

Bu gelişmelerden önce Kanada, Boeing şirketinden 18 adet Super Hornets savaş uçağı satın almaya hazırlanıyordu. (Sputnik)

"Boeing alımlarını durdururuz!"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

B ~ 8 ay önce
Durdursunlar bakalim. para da almazlar. Ucak lazim ise kendiniz uretiriz. Amerikaya mi kaldik ya

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tepki ~ 8 ay önce
Turkiye'de boyle bir tepki koymali ortaya.Itibari dusen taraf sadece biz oluyoruz.Boeing olmassa airbus olur diyip tavrini koymali Turkiye!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
canarohy ~ 8 ay önce
helal olsun kanada başbakanina trumpa basmiş tazziki..sen bombardier uçaklarina vergi koyarsin..yok ya nerde serbest ticaret antlaşmasi canada amerika arasinda..serbest ticaret antlaşmasi vardir. amerika olarak kalkip da bombardier uçaklarina vergi koyacam dersen..bende senden boeing uçaklarini satin almam.hadi bakalim yerse..turkiyede boeing den yeni uçak alim ant. yapti askoya almalidir..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tredeuya ~ 8 ay önce
Beton yetmez...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000