12 Ağustos 2012, Pazar 08:41:04

BOEING 757'YE ÖZEL MODİFİYE!

DHL, nesli tükenmekte olan kara gergedanlarını, 10 saatlik uçak yolculuğunun ardından, İngiltere'den Tanzanya'daki doğal evlerine götürdü. 3 kara gergedanını taşıyan Boeing 757, özel olarak modifiye edildi; 7 uzman kişi gergadanların sağlıklı bir şekilde Tanzanya'ya gidebilmeleri için onlara eşlik etti...
  • Bu haberin DHL Express Turkiye ve Fransa ile bağlantısını ne cozemedim ? Başka DHL ulkelerinin basarıları bunlar... Eminim DHL Express Turkiye'de buna benzer basarılara imza atar birgun.

DHL, nesli tükenme tehlikesi altında olan kara gergedanlarını korumak üzere, The Aspinall Vakfı tarafından başlatılan girişim çerçevesinde, 3 kara gergedanını İngiltere'nin Kent Manston Havalimanı'ndan Tanzanya'daki Kilimanjaro Milli Parkı'na taşıdı.

DHL'nin çok özel yükü, ilk defa doğal alanda yaşamaya başlayacak olan Monduli isimli bir erkek ve Grumeti ve Zawadi isimli iki dişi kara gergedanından oluşuyordu.

Kara gergedanlarının taşındığı Boeing 757, uçuşlarında birinci sınıf muamele görmeleri ve uçaktaki güvenliklerinin sağlanması amacıyla özel olarak modifiye edildi. Aynı zamanda güvenlik önlemleri de artırılan uçakta, sevimli yolculara uyum sağlamak için can kurtarma malzemeleri ve sıcaklık kontrolü de hazırlandı. Ayrıca uçakta, iki uçak mühendisi, kara gergedanlarının Port Lympne'den gelen iki bakıcısı, iki uçak yükleme uzmanı ve özel bir veteriner için de yer ayrıldı.

10 saatlik uçuş için ziyafet sofrası!

Uçaktaki değişiklikler sadece hayvanlar için değil aynı zamanda onların ihtiyaç malzemelerini de taşımak üzere yapıldı. Bunlar arasında dört balya yonca, yarım kova havuç, yarım kova elma, bir kutu muz, bir kutu kereviz, bir kutu ıspanak ve üç varil su bulundu.

Tanzanya'daki Mkomazi Kara Gergedan Sığınağı'nda yeniden oluşturulan doğu kara gergedan popülasyonunu güçlendirme girişimi kapsamında, The Aspinall Vakfı'nın Port Lympne Vahşi Hayvan Parkı'nda esaret altında doğan üç kara gergedanın taşınması dhl inisiyatifi ile gerçekleştirilmiş oldu.

Dhl Express Türkiye ve Fransa CEO'su Michel Akavi "dhl için bu hayvanların uluslararası taşıyıcısı olmak çok heyecan verici ve biz gerçekten çok değerli olan bu koruma programını desteklemekten gurur duyuyoruz. Sağlıklı bir şekilde doğal hayata onları kavuşturmanın sevincini yaşıyoruz. dhl olarak her türde yükü güvenle taşıyabiliyoruz" dedi.

BOEING 757'YE ÖZEL MODİFİYE!

Facebook Yorum

Yorumlar

Havacı ~ 6 yıl önce
Bu haberin DHL Express Turkiye ve Fransa ile bağlantısını ne cozemedim ? Başka DHL ulkelerinin basarıları bunlar... Eminim DHL Express Turkiye'de buna benzer basarılara imza atar birgun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000