27 Nisan 2012, Cuma 19:24:52

BOEING 747'NİN ÜZERİNDE NEW YORK'A GÖTÜRÜLDÜ

Uzayda hiç uçmayan prototip Enterprise mekiği, müzeye yerleştirilmek üzere bir Boeing 747'nin sırtında gösterişli bir uçuşun ardından New York'a götürüldü...
  • Hala daha bir UFO yapamadılar. Yani görünüm olarak. Eskidi bu uçak benzeri uzay mekiği felan. Şöyle daha şık bir şey yapmalıydılar. Yoksa karadenizlilere söylesinler onlar yapar.
Dünyaca ünlü Özgürlük Heykeli ve Manhattan'ın güneyindeki dev gökdelenlerin üzerinde tüm televizyon kanallarının da canlı gösterdiği uçuşun ardından mekiği taşıyan dev uçak, John F. Kennedy Havalimanı'na indi. 
 
Burada 5 hafta kadar kalacak mekik daha sonra bir gemiyle haziranın sonlarında Manhattan'daki USS Intrepid uçak gemisi müzesine taşınarak yerleştirilecek. 
 
1976'da yapımı tamamlanan ilk Amerikan uzay mekiği Enterprise, sadece atmosferde uçuş kapasitesinin test edilmesi amacıyla kullanılmıştı.
 
Mekik uzun yıllardır Washington'daki Ulusal Havacılık ve Uzay Müzesi'nde sergileniyordu. 
 
Enterprise'ın yerine 19 Nisan'da emekliye ayrılan mekiklerden Discovery, yine bir jumbo jetin sırtında Florida'daki Cape Canaveral Uzay Merkezi'nden Washington'a taşınarak yerleştirilmişti. 
BOEING 747'NİN ÜZERİNDE NEW YORK'A GÖTÜRÜLDÜ

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 6 yıl önce
Hala daha bir UFO yapamadılar. Yani görünüm olarak. Eskidi bu uçak benzeri uzay mekiği felan. Şöyle daha şık bir şey yapmalıydılar. Yoksa karadenizlilere söylesinler onlar yapar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000