09 Mart 2012, Cuma 10:35:55

BOEING 747-8 TÜRKİYE'DE...

Havacılık dünyasının 140 ton kapasiteli yeni nesil dev kargo uçağı, Boeing 747-8F, Türkiye’ye ilk uçuşunu gerçekleştirdi...
  • 800 tl maas alan celebi personelini tebrik etmismis..aman ne onemli...tebrik guzel de maas ve sosyal imkanlardan ne haber???? niye bu ulkede insan somurusu,insana deger vermeme,haktan,hukuktan yararlandirmama bu kadar cok??? allah tan bu ulkeyi 60 yildir muhafazakar,milliyetci,dindarlar yonetiyor ya yonetmeselerdi bunlar da olmayacakti mazallah!!!!
  • Arkadaslar aircraft type benim ilgimi cekmiyor(hergun gurdugumden olsa gerek), ben sadece ucagin yapacagi marj ile ilgilenirim hesabi bu yuzden yaptim , cunku bu tekrar turkiye ye ucup ucmayacagi ile ilgili fikir verir , 380 de Turkiye ye uctu , ne oldu ?onemli olan bir ucagin gelmesi degil , gelen ucagi Altyapi , havaalani personeli egitim duzeyi , ops bilgisi , doluluk orani(cargo+pax) olarak karsiliyabilmemiz diye dusunuyorum, tabii bunlar sizin icin bos isler de olabilir !!
  • Çelebi'ye atıp tutan arkadaşım.. Türkiye'de apronda 1 numara Çelebidir.. Bu yüzden Air Force One geldiği zaman bu uçağıda Çelebi yapar.. Bu yüzden Nato uçaklarını da Çelebi yapar..
  • bunu saymayız dalamana da bekliyoruz kendisini:)))
İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na inen Cargolux’e ait bu dev kargo uçağının Türkiye’deki ilk operasyonuna Çelebi Hava Servisi A.Ş. hizmet verdi. 
 
Boeing’in yeni nesil dev kargo uçağı 747-800F, 7 Mart 2012 tarihinde saat 02.50’de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı’na inerek Türkiye’ye ilk uçuşunu gerçekleştirdi. Cargolux’e ait dev kargo uçağını, 6 kişilik mürettebatı ile gerçekleştirdiği ilk Türkiye seferinde, Çelebi Hava Servisi A.Ş. (ÇHS) yetkilileri karşıladı.

Dev uçaktan, 7 adet AKE container, 4 adet 20 feetlik ve 10 adet de 10 feetlik palet indirildi. 2 adet 20 feetlik ve 3 adet de 10 feetlik paletin, safety kuralları çerçevesinde uçağa yüklenmesini  de kapsayan tüm operasyon, 50 dakika sürdü.  Kaptan pilotun, yüklemede görev alan tüm ÇHS personeline ‘quick turnaround’ için teşekkür etmesinin ardından yeni nesil kargo uçağı, Türkiye’deki ilk seferini tamamlayarak, saat 04.20’de Lüksemburg’a hareket etti. 
 
Yeni nesil 747-8F; diğer tiplerine göre gövde, motor, kompozit yapı, aerodinamik ve iç dizayn olarak geliştirilerek, hem daha ekonomik, hem de yüksek performansla işletmeciye kolaylık sağlıyor. Boeing 747 ailesinin yeni ve yüksek kapasiteli uçağı, yakıt etkinliği ve gürültü azaltımında yeni bir dönemi temsil ediyor.

747-8F, bugünkü eşdeğerine göre daha düşük CO2 emisyonuna, daha sessiz iniş-kalkışa ve %16 daha fazla yakıt verimliliğine sahip bulunuyor. 76.3 metre uzunluğa, 68.5 metre kanat genişliğine, 19.4 metre yüksekliğe sahip olan Boeing 747-8F, kapasitesi ve diğer özelliklerinin yanı sıra ebatlarıyla da dikkat çekiyor. 
 
Cargolux, Boeing’in 12 Ekim 2011 tarihinde yaptığı teslimat ile 747-8 F uçağını filosuna katan ilk şirket unvanına da sahip. Dev uçak, gökyüzündeki henüz beşinci ayında Türkiye’ye ilk inişini gerçekleştirmiş oldu.  BOEING 747-8 TÜRKİYE'DE...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

Misafir ~ 6 yıl önce
800 tl maas alan celebi personelini tebrik etmismis..aman ne onemli...tebrik guzel de maas ve sosyal imkanlardan ne haber???? niye bu ulkede insan somurusu,insana deger vermeme,haktan,hukuktan yararlandirmama bu kadar cok??? allah tan bu ulkeyi 60 yildir muhafazakar,milliyetci,dindarlar yonetiyor ya yonetmeselerdi bunlar da olmayacakti mazallah!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Arkadaslar aircraft type benim ilgimi cekmiyor(hergun gurdugumden olsa gerek), ben sadece ucagin yapacagi marj ile ilgilenirim hesabi bu yuzden yaptim , cunku bu tekrar turkiye ye ucup ucmayacagi ile ilgili fikir verir , 380 de Turkiye ye uctu , ne oldu ?onemli olan bir ucagin gelmesi degil , gelen ucagi Altyapi , havaalani personeli egitim duzeyi , ops bilgisi , doluluk orani(cargo+pax) olarak karsiliyabilmemiz diye dusunuyorum, tabii bunlar sizin icin bos isler de olabilir !!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Çelebi'ye atıp tutan arkadaşım.. Türkiye'de apronda 1 numara Çelebidir.. Bu yüzden Air Force One geldiği zaman bu uçağıda Çelebi yapar.. Bu yüzden Nato uçaklarını da Çelebi yapar..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
bunu saymayız dalamana da bekliyoruz kendisini:)))

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000