16 Ekim 2016, Pazar 12:03:06

Bodrum'a charter uçuşlar yüzleri güldürdü

Bodrum'a son bir haftada 8 ayrı charter uçak seferi ile gelen yaklaşık bin 400 turist turizmcinin yüzünü güldürdü.
  • ".. ancak fiyati da dusurmesinler" Neden? Cunku 10 kurus maliyeti olan suya 10 tl yazarak gelen tatli kâra alismis tabi amcam. Ondan sonra millet yarim saat uzakliktaki Yunan adalarina kacinca "yurtdisina cikis pulu 100 dolar" olsun diye aglamayi bilirler. Biri itfaiye hortumu mu istedi?
  • 8 uçak gelid diye seviniyoruz!!! yazık ne haldeyiz demekki:(
  • Yerli turistin yüzüne bakmazsiniz
  • Yapmayın beyler bu sene kayıp böyle haberler yerine radikal karar lazım,ruslara güvenmeyin gelirlerse onlara muhtac olduğumuzun farkında olarak gelecekler,petrol fiyatı artıp ruslar paraya kavuşana kadar gelen turistinde hayrı yok.Yerli turist bile Yunanistan'a kaçıyor..imajımız yerlerde radikal cözüm yada turizm de sessiz ölüm

Gümbet sahilini dolduran Avrupalı turistlerin görüntüsü yaz aylarını aratmadı. Bodrum'da 26 derece hava sıcaklığı, 21 derece deniz suyu sıcaklığı nedeniyle turistler bol bol güneşlendi, genç İngiliz ve Hollandalı turistler bol bol su sporları yaptı. Görüntüler Bodrum'un Temmuz ve Ağustos aylarını aratmadı.

Londra'dan tatile gelen ve bir bankada müşteri temsilciliği yapan 35 yaşındaki Claire Woodsback, "Bodrum'a sekizinci kez tatil için geliyorum. İlk kez ekim ayında geldim ancak bu aylar gerçekten çok güzelmiş, hava deniz ortam çok güzel. Krizler nedeniyle Avrupalı turistte Türkiye için biraz gerginlik var. Ancak, Türkiye kendisini iyi anlatırsa bu sıkıntıyı aşar" dedi.

Gümbet Mahallesi'nde 53 yıldır turizm ile uğraşan 77 yaşındaki Sami Akbaş ise şunları söyledi:

"Turizmde her şeyi krizlere, savaşlara bahanelere bağlamak kolay. Önemli olan çözüm üretmek. Bodrum'da 50 yıl önce otel yoktu turistleri evlerde ağırlıyorduk. Şimdi, 'Tesis var turist yok' diyorlar. Bu bahane değil, bakın ekim ayının ortasında benim otelde 400 turist var. Yüzde 70 İngiliz, yüzde 20 Hollandalı ve yüzde 10'u da Belçikalı. Kimse moralini bozmasın, charter uçaklar ve acentelerle anlaşma yapsınlar, ancak fiyatı da düşürmesinler. Şu anda otelimizdeki turistler yaşamlarından çok memnun. 28 Ekim'e kadar otelimiz dolu."

Sami Akbaş, son bir hafta içinde Bodrum'a charter uçak seferleriyle bin 400 turist geldiğine de dikkati çekti.

Bodrum'a charter uçuşlar yüzleri güldürdü

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

no subject ~ 2 yıl önce
".. ancak fiyati da dusurmesinler" Neden? Cunku 10 kurus maliyeti olan suya 10 tl yazarak gelen tatli kâra alismis tabi amcam. Ondan sonra millet yarim saat uzakliktaki Yunan adalarina kacinca "yurtdisina cikis pulu 100 dolar" olsun diye aglamayi bilirler. Biri itfaiye hortumu mu istedi?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yazık ~ 2 yıl önce
8 uçak gelid diye seviniyoruz!!! yazık ne haldeyiz demekki:(

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yerli turist ~ 2 yıl önce
Yerli turistin yüzüne bakmazsiniz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ooo hemde 8 ~ 2 yıl önce
Yapmayın beyler bu sene kayıp böyle haberler yerine radikal karar lazım,ruslara güvenmeyin gelirlerse onlara muhtac olduğumuzun farkında olarak gelecekler,petrol fiyatı artıp ruslar paraya kavuşana kadar gelen turistinde hayrı yok.Yerli turist bile Yunanistan'a kaçıyor..imajımız yerlerde radikal cözüm yada turizm de sessiz ölüm

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000