26 Haziran 2015, Cuma 12:17:23

Birleşik Metal İş de sahaya indi

Çelik İş’ten sonra Birleşik Metal İş de THY Teknik’te örgütlenmek için harekete geçti. Sendika temsilcileri dün ilk kez THY Teknik’te bildiri ve broşür dağıttı.
  • Geçtiğimiz nisan ayına ait bir haber. Sadece okuyun! Bu şirketi egolarınız yüzünden ne hale getireceksiniz anlayın yeter. PKK'nın önemli isimlerinden Duran Kalkan seçim öncesi ittifak çalışmalarını değerlendirdi. Halkevleri ve Partizan gibi örgütlerin 2015 genel seçimlerinde HDP'ye destek açıklamalarını değerlendiren Kalkan "önemli ama yeterli değil" dedi. Sendikalar, derneklerin HDP içerisinde daha çok yer alması gerektiğini söyleyen Kalkan "DİSK vb. güçler daha doğru tutum almalılar. Bence ÖDP daha güçlü bir tutum almalıydı, halen de fırsat var ve alabilmeli. Yani mevcut durum, çok olumsuz demiyorum ama bu süreç açısından olması gereken değildir. Yarın, tarihi kaybettikten sonra değerlendirme yapmak, özeleştiri vermek ya da analiz yapmak bir şey ifade etmez. Önemli olan öncesinden görüp gidişata yön verebilmektir. Devrimcinin görevi devrimi hazırlamaktır" ifadelerini kullandı.
  • Vay Teknik de PR yaparmış. Resmen DİSK karşıtlığı dini alet ederek (her zaman ki gibi) PR yapılıyor. Teknik sosyal işlere de girmiş. Ama teknisyenler bu şirkette tek vücuttur. Buradaki Tartışma hikaye
  • Ayrıca bende haksız yere işten çıkarılanlardan biriyim ve ÇELİK-İŞ'in yaptıklarına bazı şahit olduğum durumları da anlatmak istiyorum : biz işten çıkarıldıktan sonra ÇELİK-İŞ'in avukatına gittik ve bizlerden dosya parası-ekstra masraflar için para talep etti. üyesi olduğumuz sendika ise kalkıp "tamam avukatın yapacağı masrafları biz karşılıyoruz" demedi. Avukat illa ki %7-%10 arası emeğinin karşılığını alacak ama davanın sonunda kazanacak. Normalde olması gereken; eğer bir sendikanın avukatı isen sendika yardımcı olur ve önceden ücret talep edilmez.
  • Arkadaşlar iman şovu yapmayın burada lütfen. Size bir şeyleri kazandıracak olan bu sendika ise siyasi tarafı bizi hiç ilgilendirmez. Kusura bakmayın ben sırf dindarlar diye gidipte Çelik-İş'e üye olup yüzde 3 gibi temsili zamlarla sözleşme imzalanmasına veya çoğu kişinin gözümüz önünde işten çıkarılıp sendika ses çıkartmamasına veya temsilcileri bir kez olsun görmeden tis görüşmesi yapılmasına göz yumamam.

Çelik İş’ten sonra Birleşik Metal İş de THY Teknik’te örgütlenmek için harekete geçti. Sendika temsilcileri dün ilk kez THY Teknik’te bildiri ve broşür dağıttı.

THY Teknik’in havacılık iş kolundan metal iş koluna geçmesinin yankıları sürerken metal iş kolundaki üç sendika Teknik A.Ş’de örgütlenmek için çalışmalara başladı.

Çelik İş Sendikası yetkililerinden sonra Birleşik Metal İş Sendikası da dün ilk kez THY Teknik çalışanları ile temas kurdu. Sendika temsilcileri, broşür ve bildiri dağıtarak destek istedi.

Birleşik Metal İş Sendikası, geçtiğimiz günlerde bir açıklama yayınlayarak Teknik A.Ş çalışanlarını kendi sendikaları çatısı altında birleşmeye çağırmıştı.

Birleşik Metal İş de sahaya indi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (135)

Aklı Selim ~ 3 yıl önce
Geçtiğimiz nisan ayına ait bir haber. Sadece okuyun! Bu şirketi egolarınız yüzünden ne hale getireceksiniz anlayın yeter. PKK'nın önemli isimlerinden Duran Kalkan seçim öncesi ittifak çalışmalarını değerlendirdi. Halkevleri ve Partizan gibi örgütlerin 2015 genel seçimlerinde HDP'ye destek açıklamalarını değerlendiren Kalkan "önemli ama yeterli değil" dedi. Sendikalar, derneklerin HDP içerisinde daha çok yer alması gerektiğini söyleyen Kalkan "DİSK vb. güçler daha doğru tutum almalılar. Bence ÖDP daha güçlü bir tutum almalıydı, halen de fırsat var ve alabilmeli. Yani mevcut durum, çok olumsuz demiyorum ama bu süreç açısından olması gereken değildir. Yarın, tarihi kaybettikten sonra değerlendirme yapmak, özeleştiri vermek ya da analiz yapmak bir şey ifade etmez. Önemli olan öncesinden görüp gidişata yön verebilmektir. Devrimcinin görevi devrimi hazırlamaktır" ifadelerini kullandı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
pluton ~ 3 yıl önce
yahu kardeşim meseleye her zaman bakmak istediğiniz yerden bakıyorsunuz. Bugün AKP diktatörlüğü devrildi ise bu HDP'nin barajı aşması ile mümkün oldu. Yoksa şimdi başkanlık sistemi denilen tam diktatörlük altında sendikanın "s" sini bile bulamayacaktık. Kadrolaşma hızla devam edecek kamuda özelde hiçbir işkolunda çalışana nefes bile aldırmayacaklardı. Şimdiden daha kötü olacaktı herşey. Meseleye olumlu yönden bakmayı denemek lazım.
Teknik PR ~ 3 yıl önce
Vay Teknik de PR yaparmış. Resmen DİSK karşıtlığı dini alet ederek (her zaman ki gibi) PR yapılıyor. Teknik sosyal işlere de girmiş. Ama teknisyenler bu şirkette tek vücuttur. Buradaki Tartışma hikaye

Yanıtla

Kalan karakter 1000
pluton ~ 3 yıl önce
Ayrıca bende haksız yere işten çıkarılanlardan biriyim ve ÇELİK-İŞ'in yaptıklarına bazı şahit olduğum durumları da anlatmak istiyorum : biz işten çıkarıldıktan sonra ÇELİK-İŞ'in avukatına gittik ve bizlerden dosya parası-ekstra masraflar için para talep etti. üyesi olduğumuz sendika ise kalkıp "tamam avukatın yapacağı masrafları biz karşılıyoruz" demedi. Avukat illa ki %7-%10 arası emeğinin karşılığını alacak ama davanın sonunda kazanacak. Normalde olması gereken; eğer bir sendikanın avukatı isen sendika yardımcı olur ve önceden ücret talep edilmez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Cehalet ~ 3 yıl önce
Arkadaşlar iman şovu yapmayın burada lütfen. Size bir şeyleri kazandıracak olan bu sendika ise siyasi tarafı bizi hiç ilgilendirmez. Kusura bakmayın ben sırf dindarlar diye gidipte Çelik-İş'e üye olup yüzde 3 gibi temsili zamlarla sözleşme imzalanmasına veya çoğu kişinin gözümüz önünde işten çıkarılıp sendika ses çıkartmamasına veya temsilcileri bir kez olsun görmeden tis görüşmesi yapılmasına göz yumamam.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000