22 Ağustos 2017, Salı 14:30:19

Bird Airlines SHGM'ye hiç başvurmamış

Geçtiğimiz yıl “Bird Airlines” isimli şirketin KKTC’ye uçuş yapması için KKTC hükümeti tarafından izin verildiği açıklanmıştı ancak sonrasında böyle bir şirket olmadığı ortaya çıktı.
  • Ben üniversitede okurken bir tatilimde merak ettiğim için Kıbrıs'a gittim, gezdim. Türkiye'den geldim diye bazı esnaf benden para kabul etmedi. Size daha ne diyeyim? Şovenliğin lüzumu yok. Sayıca zaten kaç kişiler ki bu insanlar? Ercan asla Atatürk havalimanı olmaz. Boşa söyleniyorsunuz. İnsanların derdi kendine yetmiş zaten uğraşmayın. Burada laf sokmaya çalışmak yakışmıyor.
  • Sevgili Husseyin adada neler donuyor, yolsuzluklar hat safhada, vizyonsuzluk ve isbilmezlik hat safhada goruyormusun? Ulasim sektorun icine dustugu durum icler acisidir.Gunceli takip ediyor musunuz?Yapilmasi gerekli bu insanlarin secilmemesi ve liyakata dayali atamalarin yapilmasidir. KKTC'yi kurtaracak budur, sizde bunlara oy vermeyin.Tenkit degil Kurtulus ariyoruz #yeter. Arzu ederseniz ilgili kisisin meslegine once bakin ve yeterliligine de. Yaninda resim getirmek sovenistlik degil de nedir? Saygilar
  • susuz kaldıkları zamanı unuttular , adaya su gitti , türkiyenin suyunu istemeyiz dediler , bu yaz susuzluk bitti , ada cahillerinden ses soluk yok .. tembel geldiler tembel gidiyorlar.. günde 10 sefer gavesini içer , her akşam kebabını yapar içgiciğini içer , para bolluğundan iddia - bet bayileri full çeker , ellerindeki kthy'yi yiyip batırırlar , ondan sonra ercan-adana 500 olmuş diye feryat eder .. adam ol da , kendin gur şirketini deyecem , onu bile guramadı işbilmezler !. bunlardan sonra yugoslavya 8 e bölündü , hepsi kendi ekmeğini taştan çıkarır , bunlar halâ daha " türkler garasakal , türkler işgalci " .. gömün gitsin nankörleri ..
  • 25 dk adana tek yön 400-500 tl olmuş siz nerden bahsedersiz.yazık bu kktc halkına yeter artık yeter!!

Geçtiğimiz yıl “Bird Airlines” isimli şirketin KKTC’ye uçuş yapması için KKTC hükümeti tarafından izin verildiği açıklanmıştı ancak sonrasında böyle bir şirket olmadığı ortaya çıktı.

Gerçekte var olmayan bu şirkete izin verildiği ortaya çıktığında ilgili bakan "izin süreci devam ediyor kısa sürede tamamlanacak" demişti.

Bugün yaşanan bir gelişme ile söz konusu şirketin hiç var olmadığı, ayrıca Türkiye Sivil Havacılık kurumunada izin için başvuru sürecinin hiç yaşanmadığı ortaya çıktı. Söz konusu bilgili sosyal medya hesabından paylaşan Halkın Partisi Genel Sekreteri Tolga Atakan, hükümete sorular yöneltti.

İşte Atakan'ın yanıt bekleyen o soruları
1. Yoğun çalışmalar ve istişareler neticesinde dediğiniz süreç gerçekte var olmayan bir şirket için mi harcandı ?
2. Bu arayış süresince size sunulan ve size cazip gelen teklif ve şartlar neydi ki olmayan bir şirketi seçme yoluna gittiniz ?
3. Kaç tane teklif geldi, diğerleri neden elendi ?
4. İzin vermeden önce araştırmadığınız bu şirketi en azından izin süreci ve sonrasında araştırdınız mı ?
5. İlgili şirketin TCSHGM'ne hiç başvuru yapmadığını biliyormuydunuz ?
6. Sizlerin ülkenin ulaşımına yönelik vizyonunuz bu mu ?

Bird Airlines SHGM'ye hiç başvurmamış

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Kıbrıslılar iyidir ~ 11 ay önce
Ben üniversitede okurken bir tatilimde merak ettiğim için Kıbrıs'a gittim, gezdim. Türkiye'den geldim diye bazı esnaf benden para kabul etmedi. Size daha ne diyeyim? Şovenliğin lüzumu yok. Sayıca zaten kaç kişiler ki bu insanlar? Ercan asla Atatürk havalimanı olmaz. Boşa söyleniyorsunuz. İnsanların derdi kendine yetmiş zaten uğraşmayın. Burada laf sokmaya çalışmak yakışmıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kıbrıslılar ~ 11 ay önce
Yazı çok doğru. Kıbrıslılar iyi insanlar. Onları tahrik eden bizleriz. Tüm mallarını aldık ellerinden. Bakınız en büyük örnek Ercan havalimanı. Hayatında hiç terminal işletmemiş bir şirkete ihale verildi. Ne oldu ? Sonuç ortada. Yapılan hiç bir şey yok. Sadece makyaj. Makyajla nereye kadar götüreceksiniz. Yeni terminal zaten içler acısı. Biteceği tarih belli bile değil. Hiç bir Kıbrıslı bundan memnun değil. Ama yapacak birşeyleri de yok. Kurda kuşa muhtaç bırakmışız.
Ulke insani -Yeter ~ 11 ay önce
Sevgili Husseyin adada neler donuyor, yolsuzluklar hat safhada, vizyonsuzluk ve isbilmezlik hat safhada goruyormusun? Ulasim sektorun icine dustugu durum icler acisidir.Gunceli takip ediyor musunuz?Yapilmasi gerekli bu insanlarin secilmemesi ve liyakata dayali atamalarin yapilmasidir. KKTC'yi kurtaracak budur, sizde bunlara oy vermeyin.Tenkit degil Kurtulus ariyoruz #yeter. Arzu ederseniz ilgili kisisin meslegine once bakin ve yeterliligine de. Yaninda resim getirmek sovenistlik degil de nedir? Saygilar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
.. ~ 11 ay önce
susuz kaldıkları zamanı unuttular , adaya su gitti , türkiyenin suyunu istemeyiz dediler , bu yaz susuzluk bitti , ada cahillerinden ses soluk yok .. tembel geldiler tembel gidiyorlar.. günde 10 sefer gavesini içer , her akşam kebabını yapar içgiciğini içer , para bolluğundan iddia - bet bayileri full çeker , ellerindeki kthy'yi yiyip batırırlar , ondan sonra ercan-adana 500 olmuş diye feryat eder .. adam ol da , kendin gur şirketini deyecem , onu bile guramadı işbilmezler !. bunlardan sonra yugoslavya 8 e bölündü , hepsi kendi ekmeğini taştan çıkarır , bunlar halâ daha " türkler garasakal , türkler işgalci " .. gömün gitsin nankörleri ..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
KIBRISLI ~ 11 ay önce
DILINE SAGLIK DILERIM DEDIKLERIN TUMU DOGRU AMA BU KIMIN SUCU? BU HALK NIYE BOYLE ? BENCE TURKIYE PARA VERE VERE VE HEASP SORMADI
.. ~ 11 ay önce
iş hesap sormaya gelirse , ka-ka-te-ce diye bir hükümetin olmaması gerekir artık .. karayollarını yapan tc, altyapıyı yapan tc , ekonominin temeli turizm gelirlerinin çoğu tc.den .. ee, bütün bunnar oluruken , ne yapar kıprızlı ?. keyf .. evet , keyf yapar ..
kibrisli ~ 11 ay önce
cok dogru ama tercube yok, yolsuzluk ve partizanlik hepsi biliyor ve hersey TC elindi evet KKTC kurdun cok para veriyorsun ama malasef basdaki egtim vermediniz ve bu haller geldik adam aklina gore yapiyor ve belki ki bilmiyorlar. KKTC TC YAVRUSU SIZ SIMARTDINIZ VE SIMDI NIYE BOYLE YAW BU COCUK HERSEY PARA DEGIL EGTIM
Pilot ~ 11 ay önce
25 dk adana tek yön 400-500 tl olmuş siz nerden bahsedersiz.yazık bu kktc halkına yeter artık yeter!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kibrisli ~ 11 ay önce
evet ozel gunlerde ve bayram pahali diger zamanlar uygun bilet fiyatlar bunun adi FREE MARKET ECONOMY .

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000