15 Mayıs 2012, Salı 19:41:03

BİR ÜLKEYLE DAHA VİZELER KALKIYOR

Türkiye ile Kolombiya arasında müzakereleri tamamlanan vize muafiyet anlaşması Ankara'da imzalandı.
  • YA BIRAKIN BU PALAVRA HABERLERİ...BU HÜKÜMET ATIP TUTUYOR KALDIRSANA AVRUPAYLA VİZELERİ SIKIYSA..VİZELERİ BIRAK DAHA KENDİ ÜLKESİ İÇİNDE VATANDAŞLARININ KONSOLOSLUKLAR VE VİZE ARACI KURUMLAR TARAFINDAN SOYULMASINA, AŞAĞILANMASINA,HORLANMASINA SES ÇIKARAMIYOR KALKIP DA AVRUPA YA MI SES ÇIKARACAK??? BAŞBAKAN NEDEN BUNLARA DA ONE MİNÜT DİYEMİYOR...KENDİ ÜLKEMDE BUNLAR BENİ AŞAĞILIYOR,HORLUYOR,SOYUYOR BENİ KORUYAN,HESAP SORAN,HAKKIMI ARAYAN NE BİR KURUM VAR NE BİR YETKİLİ...HELAL OLSUN DIŞİŞLERİNE VE DİĞER SORUMSUZ SORUMLULARA!!!!!!!!
  • hangi ülkeye vize var,hangisine vize yok?dışişleri bakanlığının sitesine bakınız.orada kolombiya için bütün pasaport çeşitlerine vize istenmediği yazıyor.
  • Kolombiya'ya zaten vize yoktu ki, Varsa bile uzun süreli oturma tarzı vizelerle ilgili bir muafiyet tanınmış olabilir yoksa uçağa atlayıp Bogota'ya indiğinizde sadece TC pasaportunuz ile El Dorado Havalimanından kolayca geçebilirsiniz. Ayrıca 8-10 ay öncede olmayan Kolombiya vizesini kaldırmışlardı büyük bir gururla, şimdi 1 sene geçmeden ikinci kez kaldırıyorlar. Galiba hükümetimiz her ay vize kaldıracak bir 3. dünya ülkesi bulamayınca eskilerden birini yeniden gazlıyor, hafızasız, beceriksiz habercilerde hemen atlayıp araştırmadan haber yapıyorlar. Sonra copy paste ile buralara kadar düşüyor bu haberde. Allahtan Airport haber okuyucuları ulusal basın okuyucuları gibi değilde en azından yorumlarla olayı düzeltebiliyorlar. Ama ulusal basın internet sitelerindeki yorumları okusanız haberden bile daha facia. Kolombiya'nın bir yorumda Afrika ülkesi olmuş diğerinde Asya. Neredeyse sınır komşusu olacakmışız Kolombiya ile.
  • Volvo'nun yaptığı yorumu beğendim. Kolombiya zaten kapı komşusu zırt pırt gideriz artık. Avrupa ise çok uzak ( ! ) Ne gerek var vizeleri kaldırmaya......

Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada Kolombiya Cumhurbaşkanı Juan Manuel Santos'un Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün davetlisi olarak 17-19 Kasım 2011'de Türkiye'ye yaptığı ziyaret sırasında, iki ülke arasında umuma mahsus pasaport hamillerine uygulanan vizenin karşılıklı olarak kaldırılmasının kararlaştırıldığı hatırlatıldı.

Vizelerin kaldırılması yönünde ziyaret sırasında alınan bu karar doğrultusunda, vize muafiyet anlaşmasının müzakerelerinin tamamlandığını belirten Bakanlık, iki ülkenin resmi ve umuma mahsus pasaport hamili vatandaşları ile uluslararası sefer yapan gemi ve uçak mürettebatını da kapsayacak ''Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti ile Kolombiya Cumhuriyeti Hükümeti Arasında Vizelerin Karşılıklı Kaldırılmasına İlişkin Anlaşma'nın'' Ankara'da imzalandığını açıkladı.

Anlaşmanın tarafların gerekli iç onay işlemlerini yerine getirmelerinden 30 gün sonra yürürlüğe gireceği ve bu hususun ayrıca ilan edileceği bildirildi.

BİR ÜLKEYLE DAHA VİZELER KALKIYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

PALAVRA!!!! ~ 6 yıl önce
YA BIRAKIN BU PALAVRA HABERLERİ...BU HÜKÜMET ATIP TUTUYOR KALDIRSANA AVRUPAYLA VİZELERİ SIKIYSA..VİZELERİ BIRAK DAHA KENDİ ÜLKESİ İÇİNDE VATANDAŞLARININ KONSOLOSLUKLAR VE VİZE ARACI KURUMLAR TARAFINDAN SOYULMASINA, AŞAĞILANMASINA,HORLANMASINA SES ÇIKARAMIYOR KALKIP DA AVRUPA YA MI SES ÇIKARACAK??? BAŞBAKAN NEDEN BUNLARA DA ONE MİNÜT DİYEMİYOR...KENDİ ÜLKEMDE BUNLAR BENİ AŞAĞILIYOR,HORLUYOR,SOYUYOR BENİ KORUYAN,HESAP SORAN,HAKKIMI ARAYAN NE BİR KURUM VAR NE BİR YETKİLİ...HELAL OLSUN DIŞİŞLERİNE VE DİĞER SORUMSUZ SORUMLULARA!!!!!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
aptaliko medellin ~ 6 yıl önce
hangi ülkeye vize var,hangisine vize yok?dışişleri bakanlığının sitesine bakınız.orada kolombiya için bütün pasaport çeşitlerine vize istenmediği yazıyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Zaten Vize YOk ~ 6 yıl önce
Kolombiya'ya zaten vize yoktu ki, Varsa bile uzun süreli oturma tarzı vizelerle ilgili bir muafiyet tanınmış olabilir yoksa uçağa atlayıp Bogota'ya indiğinizde sadece TC pasaportunuz ile El Dorado Havalimanından kolayca geçebilirsiniz. Ayrıca 8-10 ay öncede olmayan Kolombiya vizesini kaldırmışlardı büyük bir gururla, şimdi 1 sene geçmeden ikinci kez kaldırıyorlar. Galiba hükümetimiz her ay vize kaldıracak bir 3. dünya ülkesi bulamayınca eskilerden birini yeniden gazlıyor, hafızasız, beceriksiz habercilerde hemen atlayıp araştırmadan haber yapıyorlar. Sonra copy paste ile buralara kadar düşüyor bu haberde. Allahtan Airport haber okuyucuları ulusal basın okuyucuları gibi değilde en azından yorumlarla olayı düzeltebiliyorlar. Ama ulusal basın internet sitelerindeki yorumları okusanız haberden bile daha facia. Kolombiya'nın bir yorumda Afrika ülkesi olmuş diğerinde Asya. Neredeyse sınır komşusu olacakmışız Kolombiya ile.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Avalon ~ 6 yıl önce
Volvo'nun yaptığı yorumu beğendim. Kolombiya zaten kapı komşusu zırt pırt gideriz artık. Avrupa ise çok uzak ( ! ) Ne gerek var vizeleri kaldırmaya......

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000