29 Kasım 2015, Pazar 08:28:30

Bir uçak krizi de Uzakdoğu'dan

Türkiye ve Rusya arasındaki uçak krizi devam ederken, Çin'e ait 11 askeri hava aracının Japonya için stratejik öneme sahip adalara yaklaşması iki ülkeyi karşı karşıya getirdi.
  • bana cavap yazan arkadaşlar sizin gibi korkak lara tek cevabım sizin uçak biletinizi alayım gidin çanakaleye görün cont bayırı nı görün 57 alayı görün seyit on başıyı sonra görüşelim unutmayınki çanakalede yanlız rus lar yoktu tüm mütefik şer odakları bir olmuş geliyolardı
  • Türkiye namusunu korudu da acaba ardı ardına gelen rus uçağı olduğunu bilmiyorduk açıklamalarına ne diyeceksiniz?
  • Niye ozaman Gürcistan işgali sırasında Amerikan gemileri Trabzon açıklarına gelince Ruslar geri kaçmıştı...hani savaşmaya hazırız diyordu falan... Düğmeye basınca Türkiye bitermiş...kolay değil işte o düğmeye basmak...basan oldu mu şimdiye kadar örnek var mı ? Amerika'nın kırmızı çizgileri var,,. Heryerin Amerikan üssü dolu...maçaları yiyorsa basarlar düğmeye.,,ama sonra ağlamak yok sayın komünistler... Ayrıca savaş kararı öyle paldır küldür verilmiyor...verilirse zaten gerekli rampalar ülkemize gelir... Haberdeki okinawa konusuna dönersek eğer orada zaten Amerikan üssü var biraz aşağısında ingiliz üssü var...Çinliler yani komünist kardeşleri Rusya cesaret edebiliyorsa Japonya ile savaşa girer...yiyorsa girer yani...ama sonra aaa üstümüze siyah asit yağmurları yağdı insanlarımızı niye parçaladınız niye beynimize beynimize iniyorsunuz ? Demek yok... Japonların şakası olmaz...onlarda aynı biz gibi savaş sırasında kaçmayan 3 toplumdan biri...kaçmaz yani...
  • evet eminim butun dunya turkiyenin en guclu devlet oldugunu dusunuyodur.. uyan ruyandan seker.

Japonya Savunma Bakanlığı'ndan yayımlanan bildiride, Çin'e ait 11 askeri hava aracının (8 bombardıman, 2 istihbarat ve 1 erken uyarı) dün Miyako ve Okinawa adalarına yaklaşması üzerine hava kuvvetleri jetlerinin acil önleme uçuşu icra ettiği kaydedildi.

BAKANLIK FAZLA BİLGİYE YER VERMEDİ
Bildiride, Çin uçaklarının hava sahasını ihlal etmediği belirtildi. Bakanlık açıklamasında daha fazla bilgiye yer verilmezken, Yomiuri Shimbun gazetesi ise Çin'in bu kadar büyük çaplı bir filoyu Japonya hava sahası civarından uçurmasının "sıradışı" olduğu yorumunda bulundu.

PASİFİK OKYANUSU'NDA TATBİKAT
Çin'in resmi haber ajansı Xinhua, dün Halk Kurtuluş Ordusu'nun Pasifik Okyanusu'nda avcı ve bombardıman uçaklarının da dahil olduğu geniş ölçekli hava tatbikatı gerçekleştirdiğini, tatbikatla uzun menzil muharebe yeteneklerinin test edildiğini duyurmuştu.

İKİ ÜLKEYİ KARŞI KARŞIYA GETİREN ADA
Okinawa adasının güneyinde yer alan bölgede bulunan ve Japonların Senkaku, Çinlilerin Diaoyu olarak adlandırdığı egemenliği ihtilaflı adalar iki ülke arasında ciddi askeri ve diplomatik gerilim kaynağı arz ediyor.

Öte yandan, Perşembe günü Japonya basınında yer alan haberlerde, Savunma Bakan Yardımcısı Kenji Wakamiya'nın Senkaku adalarının idari bakımdan bağlı bulunduğu İshigaki iline giderek, 2019 yılında uygulamaya geçirilecek asker konuşlandırma planı için yerel yönetim desteğini talep ettiği bildirilmişti.

Bir uçak krizi de Uzakdoğu'dan

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

urfair ~ 2 yıl önce
bana cavap yazan arkadaşlar sizin gibi korkak lara tek cevabım sizin uçak biletinizi alayım gidin çanakaleye görün cont bayırı nı görün 57 alayı görün seyit on başıyı sonra görüşelim unutmayınki çanakalede yanlız rus lar yoktu tüm mütefik şer odakları bir olmuş geliyolardı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 2 yıl önce
Türkiye namusunu korudu da acaba ardı ardına gelen rus uçağı olduğunu bilmiyorduk açıklamalarına ne diyeceksiniz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yaneee ~ 2 yıl önce
Niye ozaman Gürcistan işgali sırasında Amerikan gemileri Trabzon açıklarına gelince Ruslar geri kaçmıştı...hani savaşmaya hazırız diyordu falan... Düğmeye basınca Türkiye bitermiş...kolay değil işte o düğmeye basmak...basan oldu mu şimdiye kadar örnek var mı ? Amerika'nın kırmızı çizgileri var,,. Heryerin Amerikan üssü dolu...maçaları yiyorsa basarlar düğmeye.,,ama sonra ağlamak yok sayın komünistler... Ayrıca savaş kararı öyle paldır küldür verilmiyor...verilirse zaten gerekli rampalar ülkemize gelir... Haberdeki okinawa konusuna dönersek eğer orada zaten Amerikan üssü var biraz aşağısında ingiliz üssü var...Çinliler yani komünist kardeşleri Rusya cesaret edebiliyorsa Japonya ile savaşa girer...yiyorsa girer yani...ama sonra aaa üstümüze siyah asit yağmurları yağdı insanlarımızı niye parçaladınız niye beynimize beynimize iniyorsunuz ? Demek yok... Japonların şakası olmaz...onlarda aynı biz gibi savaş sırasında kaçmayan 3 toplumdan biri...kaçmaz yani...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
urfair'a ~ 2 yıl önce
evet eminim butun dunya turkiyenin en guclu devlet oldugunu dusunuyodur.. uyan ruyandan seker.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000