11 Ocak 2018, Perşembe 13:14:40

Bir müjdeli haber de THY Teknik çalışanlarına

Türk Hava Yolları'nın Antalya'daki zirvesinde Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı'nın prim sürprizinden sonra gözler iştirak şirketlerine çevrildi. Çalışanlarına ilk müjdeli haber Teknik A.Ş'den geldi.
  • Thy teknik kadrosuna alınması gereken sadece Tgs olmalıdır. Allah inşallah yüzünüze güler Tgsli kardeşlerim. Uçağın aprondaki bütün asıl işini Tgs yapmaktadır. Perde diken dirsek kaplayan adamla hiçbir zaman yan yana koyulmamalıdır. TGS nin yaptığı işi tk yapmış olsaydı maaşlar iki katı olurdu. İnşallah TGS kadroya geçer de bu düzen bozulur. Allah yar ve yardımcınız olsun Tgs.
  • Bende teknik personelim ama Teknik te degil, aprona ciktigimda ucak altinda teknik personeliyle karsilasip izliyorum onlari, 1 litre yag koymak icin 4 kisi geliyo, birine teknik bi soru sordum aptal gibi suratima bakiyor, giydikleri tulumda hicmi leke olmaz, Tum personel icin soyleyemem bunlari ama birileri i$i yurutuyo, digerleride yamak gibi yararlaniyo yanlarinda,it urur,kervan yurur misali, Isini yapanla yapamayanin ayirt edilmesi gerekir, Disarda bu isi layigiyla yapmayi bekleyen vatan evlatlari var,
  • Şimdi birileri sap yiyip saman savuruyor madem THY VE TGS yönetimi farklı neden yönetim kurulu başkanı sayın AYCI terör saldırısı oldu onca şehit verdik 15 TEMMUZ HAİN FETÖ GİRİŞİMİNDE canını hiçe sayan TGS apron da THY uçakları zarar görmesin diye ambarları kapatsin merdivenleri ayirsin TEKNİK VE THY personelleri kendilerini hangara kapattılar bence kış sezonunda TGS çalışanları değilde THY VE TEKNİK çalışanları yapsın en mantıklısı bu bakalım bu yazıyı birdaha yazabileceklermi bunu bence üst akıllar bunu düşünsün yoksa bazı şeyler geç olabilir dönüşü olmayan olaylar yolda haberiniz ola
  • Teknikteki arkadaşlar için güzel bir adım. TGS ise kafa karıştırıyor.... DÜN TGS TAŞERON MU? Cevap: Hayır. (Bu yüzden kadro yok) BUGÜN TGS TAŞERON MU? Cevap: Evet (Kar payı veya ikramiye yok.) 'Milli havayolumuz' kadroya gelince özel şirket oluyor.. Bir gerçekte Kabin ve kokpite genel olarak bakıldığında , insani duyguların körelmiş olduğudur. (istisnalar mutlaka vardır) Burda asgari maaşla binbirzorluk içinde bağaj sırtlayan adam, edebiyle haksızlıkla ilgili birşey yazınca kötü kötü yorumlar yazıyorsunuz. Nasıl bir karanlıktasınız... Yazık ömrünüzü hasetle köyü fikirler büyüterek kibirle geçiriyorsunuz.

Türk Hava Yolları'nın Antalya'daki zirvesinde Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı'nın prim sürprizinden sonra gözler iştirak şirketlerine çevrildi. Çalışanlarına ilk müjdeli haber THY Teknik A.Ş'den geldi.

THY'nin yüzde yüz iştiraki olan THY Teknik A.Ş. çalışanlarına birer maaş ikramiye vermek için çalışmalar başladı.

Türk Hava Yolları'nın açıklamasından sonra diğer iştirak şirket çalışanlarında oluşan prim beklentisi Teknik A.Ş.'de karşılık buldu. THY Teknik Yönetim Kurulu'nun bir kaç gün içerisinde toplanarak çalışanlar birer maaş prim verme konusunda karar alacağı öğrenildi.

THY'nin diğer iştirak şirketlerinde de çalışanların prim beklentisi sürerken o şirketlerin yönetim kurullarından da prim kararı çıkabileceği iddia ediliyor. Ancak henüz bununla ilgili bir bilgi edinilemedi.

Bir müjdeli haber de THY Teknik çalışanlarına

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (146)

Tk-İst1 ~ 5 gün önce
Thy teknik kadrosuna alınması gereken sadece Tgs olmalıdır. Allah inşallah yüzünüze güler Tgsli kardeşlerim. Uçağın aprondaki bütün asıl işini Tgs yapmaktadır. Perde diken dirsek kaplayan adamla hiçbir zaman yan yana koyulmamalıdır. TGS nin yaptığı işi tk yapmış olsaydı maaşlar iki katı olurdu. İnşallah TGS kadroya geçer de bu düzen bozulur. Allah yar ve yardımcınız olsun Tgs.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Micromat ~ 9 gün önce
Bende teknik personelim ama Teknik te degil, aprona ciktigimda ucak altinda teknik personeliyle karsilasip izliyorum onlari, 1 litre yag koymak icin 4 kisi geliyo, birine teknik bi soru sordum aptal gibi suratima bakiyor, giydikleri tulumda hicmi leke olmaz, Tum personel icin soyleyemem bunlari ama birileri i$i yurutuyo, digerleride yamak gibi yararlaniyo yanlarinda,it urur,kervan yurur misali, Isini yapanla yapamayanin ayirt edilmesi gerekir, Disarda bu isi layigiyla yapmayi bekleyen vatan evlatlari var,

Yanıtla

Kalan karakter 1000
GÜLÜYORUM ~ 10 gün önce
Şimdi birileri sap yiyip saman savuruyor madem THY VE TGS yönetimi farklı neden yönetim kurulu başkanı sayın AYCI terör saldırısı oldu onca şehit verdik 15 TEMMUZ HAİN FETÖ GİRİŞİMİNDE canını hiçe sayan TGS apron da THY uçakları zarar görmesin diye ambarları kapatsin merdivenleri ayirsin TEKNİK VE THY personelleri kendilerini hangara kapattılar bence kış sezonunda TGS çalışanları değilde THY VE TEKNİK çalışanları yapsın en mantıklısı bu bakalım bu yazıyı birdaha yazabileceklermi bunu bence üst akıllar bunu düşünsün yoksa bazı şeyler geç olabilir dönüşü olmayan olaylar yolda haberiniz ola

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Güzel bir adım. ~ 10 gün önce
Teknikteki arkadaşlar için güzel bir adım. TGS ise kafa karıştırıyor.... DÜN TGS TAŞERON MU? Cevap: Hayır. (Bu yüzden kadro yok) BUGÜN TGS TAŞERON MU? Cevap: Evet (Kar payı veya ikramiye yok.) 'Milli havayolumuz' kadroya gelince özel şirket oluyor.. Bir gerçekte Kabin ve kokpite genel olarak bakıldığında , insani duyguların körelmiş olduğudur. (istisnalar mutlaka vardır) Burda asgari maaşla binbirzorluk içinde bağaj sırtlayan adam, edebiyle haksızlıkla ilgili birşey yazınca kötü kötü yorumlar yazıyorsunuz. Nasıl bir karanlıktasınız... Yazık ömrünüzü hasetle köyü fikirler büyüterek kibirle geçiriyorsunuz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Uçucu ~ 9 gün önce
Kabin kokpitte tgs ye zam, prim verilmesin diyen olduğunu düşünmüyorum. Tabi ki tgs nin de bu başarıda katkısı vardır ve herkes gibi ikramiye alması hakkıdır. Uçucu personel ile ilgili olmayan bir konuda genelleme yaparak herkesi eleştirmeniz yanlış, istisnalar olabilir her yerde olduğu gibi ama geneli bağlamaz bu durum.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000