02 Ekim 2013, Çarşamba 08:52:12

BİR GARİP UÇUŞ TALEBİ

Avustralya'nın Ankara Büyükelçisi Ian David Grainge Biggs, Bursa'dan Avustralya'ya direkt uçak seferlerinin başlatılmasını istedi.
  • Biri sayın elçiye rakıyı buzsuz ve sek içmemesi gerektiğini söyleyebilirmi lütfen?
  • O adam Avusturya büyük elçisidiiiir... Bizim vali yanlış anlamıştır. Viyana Bursa demiştir o.
  • Buyulelci largo seferleri demis olmasin sakin?
  • Büyükelci bürokrat nezaketiyle orada bulunanlarin duymak istediklerini/kulaklarina hos gelebilecek olani söylemis sanirim. Avustralya'ya direkt ucus Istanbul icin bile cok karli bir yatirim degil. Eminim THY'nin ucmayi planladigi Avustralyadan cok daha öncelikli onlarca sehir vardir.

Bursa Valisi Münir Karaloğlu, Avustralya Büyükelçisi Ian David Grainge Biggs’i makamında kabul etti. Tarihi vilayet binasındaki ziyarette ikili ilişkilerin daha da geliştirilmesi ve direkt uçak seferlerinin başlatılması temennisinde bulunuldu. Vali Karaloğlu, Avustralya’nın Türkiye’ye mesafe olarak uzak olmasına rağmen, 100 bin Türk’ün bu ülkede yaşıyor olmasının iki ülke arasındaki ilişkilerin gelişmesine büyük katkı sağladığını ifade etti. Vali Karaloğlu, Büyükelçi Ian David Grainge Biggs’in Çanakkale vurgusuna, “Tabii Avustralyalıların Türkiye ile ilk tanışmaları çok hoş bir sebeple de olmasa da, bizim insanımız çalışmak için dostane duygularla Avustralya’ya gittiler” şeklinde karşılık verdi.

2012’ye kadar Avustralya’ya Türkiye’den yapılan ihracatın ithalatın yüzde 50’sine tekabül ettiğini, 2013’de bu rakamın yüzde 30’lara düştüğünü açıklayan Vali Karaloğlu şöyle devam etti:

"Herhalde sayın büyükelçi kendi ülkesi adına daha çok çalışmış, bizim ithalatımız artmış. Sayın büyükelçiyi biz dost olarak görüyoruz. Bursa aynı zamanda bir ihracat şehri. Bursa’dan Avustralya’ya ihracatın artmasına da yardımcı olur diye düşünüyorum.”

Büyükelçi Ian David Grainge Biggs, Bursa’nın Türkiye’nin en yeşil ve güzel şehirlerinden biri olduğunu söyledi. Biggs, Bursa'dan Avustralya'ya direkt uçak seferlerinin başlatılmasını istediklerini dile getirdi. İstanbul'dan bile Avustralya'ya direkt uçuş düzenlenmezken Biggs'in bu talebi garip karşılandı.

Ziyaretin sonunda Vali Münir Karaloğlu, Avustralya büyükelçisine İznik çinisi hediye etti.

BİR GARİP UÇUŞ TALEBİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

Misafir ~ 5 yıl önce
Biri sayın elçiye rakıyı buzsuz ve sek içmemesi gerektiğini söyleyebilirmi lütfen?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 5 yıl önce
O adam Avusturya büyük elçisidiiiir... Bizim vali yanlış anlamıştır. Viyana Bursa demiştir o.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Kargo ~ 5 yıl önce
Buyulelci largo seferleri demis olmasin sakin?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bürokrasi ~ 5 yıl önce
Büyükelci bürokrat nezaketiyle orada bulunanlarin duymak istediklerini/kulaklarina hos gelebilecek olani söylemis sanirim. Avustralya'ya direkt ucus Istanbul icin bile cok karli bir yatirim degil. Eminim THY'nin ucmayi planladigi Avustralyadan cok daha öncelikli onlarca sehir vardir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000