14 Temmuz 2010, Çarşamba 19:14:40

Bir Avrupa ülkesinden daha vize müjdesi

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, günübirlik ziyaret için gittiği Portekiz'in başkenti Lizbon'da Portekiz Dışişleri Bakanı Luis Amado ile görüştü. Yapılan görüşmede iki ülke arasında karşılıklı vizelerin kaldırılması konusunda anlaşma sağlandı.
  • Schengen vizesi Schengen anlaşmasını imzalyan ülkeler için olan vizedir ve herşeyin olduğu gibi onun da kuralları vardır. Mesela ilk kez Schengen bölgesine seyahat ediyorsan mutlaka vizeyi aldığın ülkeye gideceksin, yani Yunan konsolosluğundan Schengen vizesi alıp Almanya'ya gitmeye kalkarsan uçağa bile bidirmezler seni. Hatta Hollanda sınır polisi elinde başka ülkeden alınmış ve daha önce kullanılmış Schengen vizesi olanları bile sınır kapısında sorguya çeker, cevaplardan tatmin olmazsa geldiği uçakla memleketine geri gönderir.
  • Yani oyle bir baslik yazmissinizki duyanda vize kalkiyor sanacak,allah askina ne degisecek bizim icin;bu sadece yesil ve hizmet pass.lari icin.Bazi saflar inaniyorlar sanki vize kalkicakmis gibi...
  • Senin gibilerin gözünü boyamak ne kadar kolay. Önce aç da haberin ayrıntılarını ve önceki uygulamayı oku. Partizan yorumlar yapma. Yoksa sen de Akepenin paralı yorumcularından mısın?
  • bu haberi eleştirebilen arkadaşlar;şimdiye kadar hangi hükümet veya cumhurbaşkanı acaba bu denli uğraştı dış ilişkilerle,vizelerle vs. size yaranmak için insanların daha ne yapması gerekiyor bilmiyorum,ağzıyla kuş tutsa yine yaranamıcaklar anlaşılan siz illa ki devam edeceksiniz çamurunuzu atmaya ama çamurunuzun altında yaşamaktan ileri gidemeyeceksiniz bence gözlerinizde ki ve beyninizde ki çamurları silin de gerçekleri ve yapılanları daha iyi ve net bir şekilde görebilin
Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, günübirlik ziyaret için geldiği Portekiz’in başkenti Lizbon’da Portekiz Dışişleri Bakanı Luis Amado ile görüştü.

Yaklaşık bir saat süren görüşmeden sonra Davutoğlu ve Amado, iki ülke arasında, hususi ve hizmet pasaportlarında vizenin karşılıklı olarak kaldırılmasını öngören anlaşma imzaladı.

Düzenlenen ortak basın toplantısında Davutoğlu, Portekiz ile ikili ilişkilerin her alanda mükemmel olduğunu kaydetti.

Türkiye ile Portekiz arasındaki ticaret hacminin 2009 yılında 826 milyon dolar olduğunu ve bunun artırılması için büyük potansiyel bulunduğunu belirten Davutoğlu, "Portekiz ve Türkiye birbirlerini tamamlayan coğrafyalarda bulunuyor.

Portekiz, Latin Amerika’ya açılan bir kapı, Türkiye de Balkanlar, Asya ve Orta Doğu’ya açılan bir kapıdır" dedi.

Davutoğlu ayrıca, Türkiye’nin AB’ye üyelik sürecine ve BM Güvenlik Konseyi geçici üyeliğine seçilmesine verdiği destekten dolayı Portekiz’e teşekkür etti.
Bir Avrupa ülkesinden daha vize müjdesi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Misafir ~ 8 yıl önce
Schengen vizesi Schengen anlaşmasını imzalyan ülkeler için olan vizedir ve herşeyin olduğu gibi onun da kuralları vardır. Mesela ilk kez Schengen bölgesine seyahat ediyorsan mutlaka vizeyi aldığın ülkeye gideceksin, yani Yunan konsolosluğundan Schengen vizesi alıp Almanya'ya gitmeye kalkarsan uçağa bile bidirmezler seni. Hatta Hollanda sınır polisi elinde başka ülkeden alınmış ve daha önce kullanılmış Schengen vizesi olanları bile sınır kapısında sorguya çeker, cevaplardan tatmin olmazsa geldiği uçakla memleketine geri gönderir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Yani oyle bir baslik yazmissinizki duyanda vize kalkiyor sanacak,allah askina ne degisecek bizim icin;bu sadece yesil ve hizmet pass.lari icin.Bazi saflar inaniyorlar sanki vize kalkicakmis gibi...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Senin gibilerin gözünü boyamak ne kadar kolay. Önce aç da haberin ayrıntılarını ve önceki uygulamayı oku. Partizan yorumlar yapma. Yoksa sen de Akepenin paralı yorumcularından mısın?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
bu haberi eleştirebilen arkadaşlar;şimdiye kadar hangi hükümet veya cumhurbaşkanı acaba bu denli uğraştı dış ilişkilerle,vizelerle vs. size yaranmak için insanların daha ne yapması gerekiyor bilmiyorum,ağzıyla kuş tutsa yine yaranamıcaklar anlaşılan siz illa ki devam edeceksiniz çamurunuzu atmaya ama çamurunuzun altında yaşamaktan ileri gidemeyeceksiniz bence gözlerinizde ki ve beyninizde ki çamurları silin de gerçekleri ve yapılanları daha iyi ve net bir şekilde görebilin

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000