05 Ekim 2012, Cuma 09:11:59

BİR AİLE UÇAK KAZALARINDA YOK OLDU!

Des Porter, baba ve ağabeyini kaybettiği uçak kazasından sağ kurtuldu ve yıllar sonra uçağı satın alıp restore etti. Porter, uçağın düşmesi sonucu öldü...

Avustralya’da yaşayan bir adam çocukken kurtulduğu uçak kazasından yıllar sonra, aynı uçakla kaza yaparak hayatını kaybetti. Des Porter (68) adlı Avustralyalı’nın 11 yaşındayken babası ve ağabeyiyle bindiği De Havilland marka 1934 model Dragon DH-84 adlı uçak kaza yaptı.

Porter kazada babası Stan ve ağabeyi Keith’i (13) kaybetti. Kazadan yıllar sonra uçağı bir depoda bulan Porter satın almaya karar verdi. Bir evini satarak 1 milyon dolar toplamayı başaran Porter uçağı 7 yılda restore etti. Sık sık uçağı kullanan Porter son olarak eşi Cath (61), arkadaşları Les (75)- Janice D’evlin (61) ve 2 dostlarıyla birlikte Queensland eyaletinde bir geziye çıktı.

Ancak yağmur, yoğun bulut ve düşük yakıt seviyesi uçağın düşmesine neden oldu. Düşen uçağı arayan 16 helikopter ve bir uçak sonunda enkaza ulaştı. Kazadan kurtulan olmadığı açıklandı. Porter’ın arkadaşı Mike Barton uçağın tanınmaz hale geldiğini söyledi. Porter’ın kuzeni Gail Williams ise, “Uçağın restorasyonu bittiğinde ağlamıştı” dedi.

BİR AİLE UÇAK KAZALARINDA YOK OLDU!

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000