01 Mart 2015, Pazar 08:50:11

BING HARİTASI UÇAK MEZARLIĞI BULDU

Microsoft’un arama motoru Bing, ABD’nin Arizona eyaletinde bulunan hava üssüne bırakılan bir nevi uçak mezarlığını tespit etti.
  • google da da pek gizli gibi durmuyor. National Aircraft Inc‎ Airplane Junk Yard 12 ( Ucuz uçak ve parçaları diye reklam vermiş adamlar )
  • Arkadaşların yaptığı pek gizli bir yer olmadığı tesbitine ben de katılıyorum. Zira hemen dibinde (kuzey yönünde) evlerin olduğu bir mahale başlıyor. Bir Dreamland veya Groomlake değil.
  • dünyadaki tüm hava yollarnın perte çıkarmış uçaklarını buraya gönderirler, gizli saklı bir yer hiç değildir...burada servis dışına çıkarılmış uçak gelir ve kullanılabilir parçaları sökülür bakımları yapılır tekrardan kullanıma sunulur mesela radar cihazları, koltukları motorları sökülür, temilenir, bakımları yapılır işe yararsa kullanılır satılır...
  • snex barnes 2 1991 ilk körfez krizinden sonra ABD nin Türkiye ye hibe ettiği 50 adet F-4E savaş uçağı Arizoda daki bu uçak mezarlarından çıkartıp gönderilmiştir. Neredenmi biliyorum bir fiil bu uçakalrda çalıştım.

Microsoft’un arama motoru Bing, ABD’nin Arizona eyaletinde bulunan hava üssüne bırakılan bir nevi uçak mezarlığını tespit etti.

Kullanıcılara haritalardan binlerce uçak enkazına zoom yapma imkanı sunan Bing, farkında olmadan ABD Savunma Bakanlığı’nın en gizemli askeri deposunu ortaya çıkarmış oldu.

Yaklaşık 10 kilometrekarelik alana konumlandırılmış, arızalanmış A10 Thunderbolt, F-14 Tomcat, Hercules tipi savaş uçaklarının maliyetinin 35 milyar dolar olduğu ve malzeme ihtiyacını karşılamak üzere geri dönüşüm için bekletildiği belirtiliyor.

 

BING HARİTASI UÇAK MEZARLIĞI BULDU

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

gizli mi ~ 3 yıl önce
google da da pek gizli gibi durmuyor. National Aircraft Inc‎ Airplane Junk Yard 12 ( Ucuz uçak ve parçaları diye reklam vermiş adamlar )

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Volvo ~ 3 yıl önce
Arkadaşların yaptığı pek gizli bir yer olmadığı tesbitine ben de katılıyorum. Zira hemen dibinde (kuzey yönünde) evlerin olduğu bir mahale başlıyor. Bir Dreamland veya Groomlake değil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
camaroth ~ 3 yıl önce
dünyadaki tüm hava yollarnın perte çıkarmış uçaklarını buraya gönderirler, gizli saklı bir yer hiç değildir...burada servis dışına çıkarılmış uçak gelir ve kullanılabilir parçaları sökülür bakımları yapılır tekrardan kullanıma sunulur mesela radar cihazları, koltukları motorları sökülür, temilenir, bakımları yapılır işe yararsa kullanılır satılır...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
darkeyes ~ 3 yıl önce
snex barnes 2 1991 ilk körfez krizinden sonra ABD nin Türkiye ye hibe ettiği 50 adet F-4E savaş uçağı Arizoda daki bu uçak mezarlarından çıkartıp gönderilmiştir. Neredenmi biliyorum bir fiil bu uçakalrda çalıştım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000