13 Şubat 2011, Pazar 08:28:11

BİNBİR ZORLUĞA GÖĞÜS GERİYORLAR

Çin'de uçaklara hostes olmak Hollywood'da star olmaktan bile zor...
  • bence tk hostesleri az para alıyor. sen ki en kaliteliyim en özelim en büyüğüm diyorsun onca işi yorucu trip yolcuyu vs.vs. aynı uçağa doldurup bütün işlerini bikaç memura yaptırıyorsun. işi gücü başkasının parasını düşünmek olan densizlerle uğraştırıyorsun bence az bile alıyorlar. ee tabi bizim ayılar alışmış taş taşıyarak az para almaya zorlarına gidiyor. o memurların bilgi beceri kültürü bu ayılarda yok. memur ayının halinden anlıyor kabul ediyor ayı bi türlü TK hostesini anlamayacak çünkü ayı...
  • bu şekilde başklarının ekmeğinde gözünüz olursa hayatta hiç bir zaman muvaffak olamazsınız sevgiler
  • kıskanma birader kıskanma :)
  • tk hosteslerının calısmadıgını dusunen sevgılı arkadasar sızlerden gelen bılıncsız arkadaslarınız koftıden amır olanlarınız bızde afalayıp bı sure sonra copluklerıne gerı donuyorlar. sızın adınıza gercekten uzuluyorum cunku tk ya gırebılecek kadar vasıflı deılsınız aldıgımız maasıda hak edıyoruz cunku bız calısmak ıcın o kabındeyız koca bulmak ıcın deıl bızde ek ıs yapan yok zamanında otelde basılanlarıda duyduk X fırmanın hostesı dıye ama umudunuzyıtırmedın belkı sans bı gun sızede guer:)
Nüfusun kalabalık, işsizliğin de bol olduğu Çin'de ekmek aslanın midesine inmiş durumda.Basit bir iş işin bile onbinlerce Çin'linin koşturduğu ortamda yapılan hostes seçimi de oldukça güç oluyor.

Çin havayolu şirketi, hostes seçimlerinde ilginç yöntemler geliştiriyor.

Günlük 70 cente insanların çalıştırıldığı Çin’de, hostes seçimi sırasında köle pazarlarını aratmayan manzaralar yaşanıyor. Çalıştırılacak hosteslerin seçimi için sıfırcı hocalardan oluşan bir jüri kuran şirket, karşısındaki hostes adayı kızlara adeta işkence yapıyor

Çinli bir havayolu şirketi, işe alacağı hostesleri fiziklerine, yüzlerine, ellerine, burunlarına hatta dişlerine bile bakarak seçiyor. Günlerce süren seçimlerden sonra kazanan kızlara bu kez yolculara nasıl gülücük dağıtacakları anlatılıyor.

Havada meydana gelebilecek sarsıntılar sırasında dengelerini yitirmemeleri için başlarında dosya ile yürütülen kızlara denge hareketleri yaptırılıyor.


BİNBİR ZORLUĞA GÖĞÜS GERİYORLAR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

Misafir ~ 7 yıl önce
bence tk hostesleri az para alıyor. sen ki en kaliteliyim en özelim en büyüğüm diyorsun onca işi yorucu trip yolcuyu vs.vs. aynı uçağa doldurup bütün işlerini bikaç memura yaptırıyorsun. işi gücü başkasının parasını düşünmek olan densizlerle uğraştırıyorsun bence az bile alıyorlar. ee tabi bizim ayılar alışmış taş taşıyarak az para almaya zorlarına gidiyor. o memurların bilgi beceri kültürü bu ayılarda yok. memur ayının halinden anlıyor kabul ediyor ayı bi türlü TK hostesini anlamayacak çünkü ayı...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
bu şekilde başklarının ekmeğinde gözünüz olursa hayatta hiç bir zaman muvaffak olamazsınız sevgiler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
kıskanma birader kıskanma :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
tk hosteslerının calısmadıgını dusunen sevgılı arkadasar sızlerden gelen bılıncsız arkadaslarınız koftıden amır olanlarınız bızde afalayıp bı sure sonra copluklerıne gerı donuyorlar. sızın adınıza gercekten uzuluyorum cunku tk ya gırebılecek kadar vasıflı deılsınız aldıgımız maasıda hak edıyoruz cunku bız calısmak ıcın o kabındeyız koca bulmak ıcın deıl bızde ek ıs yapan yok zamanında otelde basılanlarıda duyduk X fırmanın hostesı dıye ama umudunuzyıtırmedın belkı sans bı gun sızede guer:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000