18 Ağustos 2009, Salı 12:26:53

BİLETLERİ ELLERİNDE AMA UÇAĞA BİNEMEDİLER!

Belavia Havayolları ile İstanbul’dan Minsk’e gitmek üzere Atatürk Havalimanı’na gelen biletli yolcular, şirketten kaynaklanan bir sorun yüzünden ortada kaldı.
  • İster dinamik ister statik olsun bir kişinin IP'si ve işlemi yaptığı tarih saat biliniyorsa İnternet Servis Sağlayıcı o kişinin adresini bulabilir. Çünkü tüm internet servis sağlayıcılarda kimin ne zaman sisteme girdiği ve ona hangi IP adresi atandığı loglarda saklanır. Bu tip bilgiler de adli durumlarda delil teşkil eder.
  • içme.. içiyorsan da alkollüyken yazma.
  • ister dinamik ip olsun ister statik ip farketmez...dinamik ip ye sahip bir internet kullanicisinin da adresi kullandigi bir ip numarasi uzerinden bulunabilir...komik oldugunu zannediyorsun ancak internet konusundaki bilgi acizligini gostermekten ote gidemiyorsun kusura bakma
  • savcılık istediği kadar araştırsın, "ip" ile bir şey bulunamaz.. adsl kullanıcıları kendileri özel olarak talep etmedikçe sabit "ip" alamazlar, bu durumda "ip" sürekli değişir.. bunu bulmanın başka bir yolu var ama anlatsam anlamazsın boşver... senden tek isteğim lütfen alkollüyken yorum yazma :))))

Belavia Havayolları’nın saat 11:50’de gerçekleşen BRU874 sefer sayılı İstanbul-Minsk uçuşu için bilet yaklaşık 20 yolcu, "uçakta yer kalmadığı" gerekçesiyle uçağa alınmadı.

Adriyatik Turizm’den biletlerini alıp Minsk’e gitmek üzere Atatürk Havalimanı’na gelen yolcular, uçamayacaklarını öğrenince büyük şok yaşadılar. Yolcular, görevlilerle uzun süre tartıştı.

Mağdur yolcular, “Bize biletleri sattılar. Yanımızda başka da paramız yok. Kimse bizimle ilgilenmiyor. Ne yapacağımızı bilmiyoruz” diyerek olaya isyan ettiler.

AirportHaber’in edindiği bilgilere göre; Beyaz Rusya’nın başkenti Misnk’e sefer düzenleyecek Belavia Havayolları’nın sefere verilen uçağında arıza meydana gelince daha az yolcu kapasiteli bir başka uçak gönderildiği ve sorunun bu nedenle yaşandığı öğrenildi.

Adriyatik

Adriyatik

Adriyatik

Adriyatik

Adriyatik

©AirportHaber.com

BİLETLERİ ELLERİNDE AMA UÇAĞA BİNEMEDİLER!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (40)

Misafir ~ 9 yıl önce
İster dinamik ister statik olsun bir kişinin IP'si ve işlemi yaptığı tarih saat biliniyorsa İnternet Servis Sağlayıcı o kişinin adresini bulabilir. Çünkü tüm internet servis sağlayıcılarda kimin ne zaman sisteme girdiği ve ona hangi IP adresi atandığı loglarda saklanır. Bu tip bilgiler de adli durumlarda delil teşkil eder.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
içme.. içiyorsan da alkollüyken yazma.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
ister dinamik ip olsun ister statik ip farketmez...dinamik ip ye sahip bir internet kullanicisinin da adresi kullandigi bir ip numarasi uzerinden bulunabilir...komik oldugunu zannediyorsun ancak internet konusundaki bilgi acizligini gostermekten ote gidemiyorsun kusura bakma

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
savcılık istediği kadar araştırsın, "ip" ile bir şey bulunamaz.. adsl kullanıcıları kendileri özel olarak talep etmedikçe sabit "ip" alamazlar, bu durumda "ip" sürekli değişir.. bunu bulmanın başka bir yolu var ama anlatsam anlamazsın boşver... senden tek isteğim lütfen alkollüyken yorum yazma :))))

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000