16 Kasım 2011, Çarşamba 17:14:35

BIKMADINIZ MI?

Türk basını, havayolunun halkın yolu olmasından sonra ilk kez uçağa binen ya da havalimanına gelen yolcularla görevliler arasında yaşanan ilginç diyalog haberlerini her yıl tekrarlamaya devam ediyor.
  • Her zamanki gibi hazırlıksız gelişen bir sektör ve eğitimsiz milyonlarca yolcu. Hayatımızın çoğu alanda geçerken biraz eğlenmemizin kime ne zararı var.? Ben kitap yazacağım bunlardan.
  • yolcu: iyi akşamlar, 20.00 deki madrid uçağı indi mi? memur: beyfendi saat 23:00 de gelecek madrid uçağı var yolcu: olur mu yaw 20:00 de de olması lazım, iyi bakar mısınız memur: yok beyfendi 23:00 e kadar inecek uçak yok. (sabiha gökçen kontrol edilir) beyfendi sizin dediğiniz uçak sanırım sabiha gökçen havalimanına inen pegasus havayollarının madrid uçağı yolcu:ben sabiha gökçende değil miyim?????
  • süper haber yaaa :D
  • tk 330 tam bir fikra gibi olmus super.
Geçtiğimiz yıllarda aynı kelimeler ve komik sözlerle yapılan haberler, temcit pilavı misali tekrar tekrar ısıtılarak okuyucuların önüne konmaya devam ediliyor. İşte Cihan Haber Ajansı tarafından bugün tekrardan geçilen ve birçok gazete tarafından da yayınlanan o haber;

Uçak yolcularından güldüren sözler

Atatürk Havalimanı ile buradaki havayolu şirketlerindeki görevliler ile bazı vatandaşlar arasındaki konuşmalar fıkraları aratmıyor. "Bizans class koltuk istiyorum", "Taksim'deki havalimanının telefonunu alabilir miyim?", "Bant kaydı mı yoksa canlı mı konuşuyorsunuz?", "Yer yoksa yedek kulübesine kaydedin?", "Beni almadan nereye gidiyorsunuz?", "Bari röntgen cihazından geçirin iç organlarımızı da görürsünüz?" gibi diyaloglar işitenleri güldürüyor.

Yolcu ve ya yakınları ile yaşanan komik konuşmalar, havalimanı personel arasında dilden dile dolaşıp neşe kaynağı oluyor.

Havacılık sektöründeki gelişmeye paralel uçakla seyahat eden insan sayısının artmasıyla yoğun olarak kullanılan Atatürk Havalimanı'nda ilginç anlara sahne oluyor.

Uçağa biniş kapısı üzerinde reklam için konmuş kemençe resmini gören bir kişinin görevliye, "Bu kapıdan sadece Trabzonlular mı geçiyor?", aynı uçakla seyahat eden kişinin diğerine "Yolculuk nereye hemşehrim?", santrali arayan sahsın, "Canlı mı bant kaydı mısınız?", uçaktaki bir yolcunun hostesten "Havalandırma yetersiz pencere açabilir misiniz?" sözleri hem güldürüp hem de düşündürüyor.

Sabiha Gökçen Havalimanı'nın adını Semiha Yankı diye telaffuz edenlerin yanı sıra Yeşilköy için Atatürk Havayolları diyen kişiler bile bulunuyor. Uçağa yaklaşık 30 ile 45 dakika önce binmesi gerektiğini bilmeyen çok sayıda yolcu da otobüs terminalindeki gibi sanıp görevlilere, "Beni almadan nereye gidiyorsunuz?" gibi sitemde bulunuyor.

Güvenlik noktasından geçişte sorun yaşayan kimi yolcuların da görevlilerle tartışma esnasında sinirlenip, "Donumu da çıkartayım mı?", "Bari röntgen cihazından geçirin iç organlarımızı da görürsünüz" demesi vatandaşların pratik zekasını gösteriyor. Hatta x ray cihazından geçtiği halde sinyal veren bir kişi de sinirlenip bavulların geçirildiği bölüme girip karşıya geçince "İşte bavul gibi geçtim, oldu mu?" demişti.

Havalimanı yetkilileri, komik diyalogların genellikle ilk kez uçağa binen yada havalimanına gelen kişilerle yaşandığını ifade etti.
BIKMADINIZ MI?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Misafir ~ 7 yıl önce
Her zamanki gibi hazırlıksız gelişen bir sektör ve eğitimsiz milyonlarca yolcu. Hayatımızın çoğu alanda geçerken biraz eğlenmemizin kime ne zararı var.? Ben kitap yazacağım bunlardan.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
yolcu: iyi akşamlar, 20.00 deki madrid uçağı indi mi? memur: beyfendi saat 23:00 de gelecek madrid uçağı var yolcu: olur mu yaw 20:00 de de olması lazım, iyi bakar mısınız memur: yok beyfendi 23:00 e kadar inecek uçak yok. (sabiha gökçen kontrol edilir) beyfendi sizin dediğiniz uçak sanırım sabiha gökçen havalimanına inen pegasus havayollarının madrid uçağı yolcu:ben sabiha gökçende değil miyim?????

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
süper haber yaaa :D

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
tk 330 tam bir fikra gibi olmus super.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000