20 Temmuz 2009, Pazartesi 08:37:27

BEST AIR'İN İFLASI İSTENDİ...

Türkiye’nin charter şirketlerinden biri olan Best Havayolları’nın başı derde girdi. Şirketin geçen yıl hac operasyonları yapmak üzere anlaşarak avans aldığı Nijerya merkezli bir şirketin başvurusu üzerine iflası istendi. İşte ayrıntılar.
  • Alooooooo ne oldu unuversite mezunu nerdesin ses yok ,ahh dogru hanim efendi HOTEL SATURNE gitmis , tamam ona gore , otobus mavini sana da yakisirdi
  • BESTmi pesmi diyoruz , otobus mavini
  • Tuhaf demek bu kisiler 24 saat bu siteden ayrilmiyorlar ...... pala olsun desti olsun fethi olsun
  • No ne oldu, Sukran ses yok

AirportHaber’in edindiği bilgiye göre Nijerya Merkezli Air Niamey şirketi ile Best Havayolları arasından 2008 yılında hacı taşımak üzere anlaşmaya varıldı. Anlaşma üzerine Best Havayolları’na Niamey Havayolları avans olarak 1.5 milyon dolar ödeme yaptı. Şirketin iddiasına göre Best Havayolları avans almasına rağmen hac operasyonları yapabilmek için uçakları göndermedi.

Uçakları alamayan Niamey Havayolları hac operasyonlarını gerçekleştiremeyince Best Havayolları’na yaptığı avans ödemesi geri istedi. Ancak Best Havayolları bu paranın bir kısmını geri ödedi. Yaklaşık 800 bin dolarlık alacağı kalan Niamey Havayolları, tahsilât için yargıya gitti. Best Havayolları’nın da iflası istendi.

AirportHaber’in konuştuğu Best Havayolları Genel Müdürü Teoman Tosun ise, geçen yıl yapılan anlaşmayı doğrularken borçları olduğunu yalanladı. Teoman Tosun, “İlgili şirket ile yapılan anlaşmaya bakıldığında kimin haklı kimin haksız olduğu zaten ortada. Anlaşmamızın hükümlerini yerine getirmediler. Bizde anlaşmadan doğan tazminat hakkımızı almış olduk. Niamey Havayolları bir buçuk ay bizi oyaladı. Bu oyalama sonucunda şirketimize gelen iş tekliflerini de kaçırmış olduk” dedi. Tosun, “Her şey sözleşmeye uygun” şeklinde konuştu.

Best Havayolları ve Niamey Havayolları arasındaki anlaşmazlığı artık yargı çözecek.

AirportHaber Özel

BEST AIR'İN İFLASI İSTENDİ...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (70)

Misafir ~ 9 yıl önce
Alooooooo ne oldu unuversite mezunu nerdesin ses yok ,ahh dogru hanim efendi HOTEL SATURNE gitmis , tamam ona gore , otobus mavini sana da yakisirdi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
BESTmi pesmi diyoruz , otobus mavini

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Tuhaf demek bu kisiler 24 saat bu siteden ayrilmiyorlar ...... pala olsun desti olsun fethi olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
No ne oldu, Sukran ses yok

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000