05 Mayıs 2010, Çarşamba 13:13:00

BEST AIR SON GÜNLERİNİ YAŞIYOR!

Mali ve yönetimsel sorunlar yüzünden kapanan havayolu şirketlerine üç gün sonra bir yenisi daha ekleniyor. Eğer bir mucize yaşanmazsa Best Havayolları, kapısına kilit asacak.
  • Eh artik 8 Mayis sureside doldu! Ofis esyasi bile kalmayan, hacize ugramis bir sirketin isletme ruhsati bir daha uzatilmaz sanirim. Bahtisah hanimda kara kara dusunsun artik Sikagoda kimlere ne ettimde bunlar basima geldi diye. Bakkal dukkani acmaya benzemiyormus degilmi. Daha Amerikadaki borclar mahkemeler var basinizda. AHlar iste boyle cikiyor bir bir.
  • tacizci kaptan diyerek elinden hisselerini almak için işten attıkları sermaye yükseltimine gittikleri kişi şirket kurulumunun mimarıymış aslında ve bu davanın temyiz vs tüm görüşmelerinden sonra ki yakın zamanda gerçekleşti 1-2 a y önce net sonuca ulaşıldı; tutarsız iddalar ve suçlamaların anlaşılmasıyla bahtışen hanım 9 ay hapise çarptırılıyor ve paraya çevrilmiş sonraki evine kaçmış demekki.
  • yönetmeliklerde uçak başına 1000.000 usd teminat alınır deniyor ise neden SHGM de sadec e 500.000 usd lık teminat var ve buna kim izin verdi işte neden uzatma verildiğinin cevabı oyunun içinde kimler var dersiniz ?????
  • Bu uçakların yerine A320 alsalardı, acaba BEST AIR yine batar mıydı?

Amerika’da yaşayan iş kadını Bahtışen Tunca, Türk sivil havacılığına renkli bir giriş yapmıştı. Blue Jean’le hostesleriyle Polat Otel’de medya karşısına çıkan Bahtışen Tunca ve ekibinin kaderi hiç de şen olmadı.

MNG Havayolları’ndan satın aldıkları iki MD-82 tipi uçakla 2006 yılının Mayıs ayında operasyonlarına başlayan Best Havayolları’nın işleri başından beri hiç yolunda gitmedi.

Kuruluştan birkaç ay sonra 9 pilotun aynı anda istifa etmesiyle sarsılan Best Havayolları, hemen sonrasında da taciz skandalıyla gündeme gelmişti.

Sürekli inişli çıkışlı performans gösteren Best Havayolları, çalkantılı sürece daha fazla direnemedi. Mali açıdan zor duruma düşen şirket, 20 milyon dolara yakın borç batağına battı.

Borç denizinde yüzen şirketi almak isteyen girişimciler de şirketin borçları yüzünden hep geri adım attı.

Bu durum Best Havayolları için adeta sonun başlangıcı oldu. Şirketin iki uçağına borçlarına karşılık el kondu. Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, mali ve yönetim durumlarını düzeltmesi için  27 Ocak’ta üç ay süre tanıdı.

SHGM’nin tanıdığı süre üç gün sonra yani 8 Mayıs’ta sona eriyor. Eğer kalan süre içerisinde bir mucize yaşanmazsa Best Havayolları, artık havacılık arenasından tamamen çekilecek.

Şirketin adı tıpkı İstanbul Havayolları, Nesu Air, Green Air, VIP Air gibi kapanan sayısız havayolu şirketlerinin arasında yerini alacak.

Sektöre adım atarken böyle şov yapmışlardı:

©AirportHaber.com

BEST AIR SON GÜNLERİNİ YAŞIYOR!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (33)

Misafir ~ 8 yıl önce
Eh artik 8 Mayis sureside doldu! Ofis esyasi bile kalmayan, hacize ugramis bir sirketin isletme ruhsati bir daha uzatilmaz sanirim. Bahtisah hanimda kara kara dusunsun artik Sikagoda kimlere ne ettimde bunlar basima geldi diye. Bakkal dukkani acmaya benzemiyormus degilmi. Daha Amerikadaki borclar mahkemeler var basinizda. AHlar iste boyle cikiyor bir bir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
tacizci kaptan diyerek elinden hisselerini almak için işten attıkları sermaye yükseltimine gittikleri kişi şirket kurulumunun mimarıymış aslında ve bu davanın temyiz vs tüm görüşmelerinden sonra ki yakın zamanda gerçekleşti 1-2 a y önce net sonuca ulaşıldı; tutarsız iddalar ve suçlamaların anlaşılmasıyla bahtışen hanım 9 ay hapise çarptırılıyor ve paraya çevrilmiş sonraki evine kaçmış demekki.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
yönetmeliklerde uçak başına 1000.000 usd teminat alınır deniyor ise neden SHGM de sadec e 500.000 usd lık teminat var ve buna kim izin verdi işte neden uzatma verildiğinin cevabı oyunun içinde kimler var dersiniz ?????

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Bu uçakların yerine A320 alsalardı, acaba BEST AIR yine batar mıydı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000