30 Mayıs 2008, Cuma 13:29:00

Berlin'de A 380 çılgınlığı!

Avrupa'nın en büyük havacılık fuarı olan Uluslararası Havacılık ve Uzay Fuarı (ILA) bu yıl sıradışı yeni uçak tanıtımına ev sahipliği yapmasına rağmen iki yıl önce aynı fuarda ilk defa tanıtılan dünyanın en büyük yolcu uçağı A 380 ile seyircileri çekmeye başardı.

Avrupa'nın en büyük havacılık fuarı olan Uluslararası Havacılık ve Uzay Fuarı (ILA) bu yıl sıradışı yeni uçak tanıtımına ev sahipliği yapmasına rağmen iki yıl önce aynı fuarda ilk defa tanıtılan dünyanın en büyük yolcu uçağı A 380 ile seyircileri çekmeye başardı. Almanya Başbakanı Angela Merkel'in açılışını yaptığı İLA'da 37 ülkeden bin 127 şirket ürünlerini sergiliyor. Alman Havacılık ve Uzay Endüstrisi Birliği (BDLİ) Başkanı Thomas Enders, bu yıl iki yıl önceye kıyasen katılımcı ülke sayısının azalmasına rağmen sergi sayısında bir rekor kırıldığını belirtti. Bir önceki fuarda 42 ülkeden bin 14 firma ürünlerini tanıtmıştı.


ILA 2008'in partner ülkesi Hindistan 15 şirketiyle katılıyor. 1 Haziran'a kadar hafif ve son teknolojiyle üretilmiş uçaklardan, lüks yolcu uçaklarına kadar 300 uçağın sergileneceği fuara bu yıl 200 bin kişinin ziyaret etmesi bekleniyor. Savunma bakanı Franz Josef Jung, firma standlarını ziyaret de bulunarak firmalarda ürünleri hakkında bilgi aldı.

Berlin'de A 380 çılgınlığı!

Facebook Yorum

Yorumlar

Bu haber için henüz yorum gönderilmedi.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000