23 Kasım 2017, Perşembe 20:16:20

Berlin Havalimanı açılışı 2021 sonrasına kaldı

Açılışı sürekli ertelenen Berlin Havalimanı ile ilgili Alman basınında çıkan rapora göre sorun olmadığı takdirde havaalanı 2021 yılında faaliyete geçecek.
  • Adamlarda biat,sahtekarlık,yandaş kayırma,torpil,yalakalık vs yok her işi düzgün yapıyorlar en ufak hataya tahammül edemiyorlar,en ufak sorunda işi durdurup nerede,ne hata yaptık diye inceliyorlar,işi sağlama alıyorlar bizdeki gibi kervan yolda düzülür kafasıyla havaalanını 15 ayda yaptık diye kasılıp açılış sonrası aylarca yolcular gelip,giderken yağmur yağdığında heryer su olurken,cama dokunduğunuzda çatlarken,yerler pislik içindeyken inşaata devam etmiyorlar. Ayrıca almanlara laf diyenler onların arabalarının hayalini kurup onları alıp birbirlerine hava atmak için neler vermezler kimbilir. Adamsanız ilaç,uçak,araba,röntgen,mr vs almanın hiçbir icadını kullanmazsınız diyeceğim de ağalarınız onların arabalarından başkasına binemez ve bütün ihale,işleri onlara verirken,3.havaalanında almanın icatları kullanılırken,finansman için onlardan medet umarken sizin farklı birşey yapmanız zor...
  • better than better olsunlar
  • Almanlar da insan sonuçta her zaman mükemmel yapacaklar diye bir şey yok ama buradakilerin kuyruk acısı ne çözemiyorum. Almanyada olumsuz en ufak bir şey olsa oh iyi oldu diyorsunuz. Ama size bişey diyeyim mi: Almanyadaki halk Türkiyeyi takmıyor bile. Siz Almanyayı bu kadar taktığınıza göre kıskanıyorsunuz demektir.
  • Disiplini,becerisi ve çalışkanlığıyla ünlü Almanların böyle bir yanlış,hata içinde olmaları akıl alacak gibi değil,mantık dışı....Ne demişler "Bir Türk cihana bedeldir"....

Almanya’nın Berlin şehrinde yapımına 2006 yılında başlanan ve açılışı 5 kez ertelenen Berlin Berlin-Brandenburg Uluslararası Havalimanı’nın 2018 yılında da faaliyete geçemeyeceği açıklandı.

Alman Der Tagesspiegel gazetesinde çıkan habere göre normalde 2011’de açılması planlanan havalimanının 2021 yılından önce tamamlanmasının mümkün olmadığı belirtildi. TÜV Rheinland’ın yayınladığı rapora dayanan haberde, özellikle yangından korunma sistemlerinde ciddi eksikliklerin olduğu vurgulandı.

İki bin futbol sahasına denk bir arazi üzerine yapılan havalimanının başlangıçta 2 milyar 800 milyon Euro olan maliyeti şimdiye kadar 6 buçuk milyar Euroya ulaştı. Havalimanının boş kalmasının maliyetinin her ay yaklaşık 17 milyon Euro olduğu hesaplanıyor.

Berlin-Brandenburg Uluslararası Havalimanı bitirilebilirse halen kullanımda olan Tegel havalimanının yerini alacak. Tegel havalimanı 1948 yılında Sovyetler Birliği’nin Berlin’e uyguladığı ablukayı kırmak için müttefik silahlı kuvvetleri tarafından yalnızca 90 günde inşa edilmişti.

Berlin Havalimanı açılışı 2021 sonrasına kaldı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

txl ~ 8 ay önce
Adamlarda biat,sahtekarlık,yandaş kayırma,torpil,yalakalık vs yok her işi düzgün yapıyorlar en ufak hataya tahammül edemiyorlar,en ufak sorunda işi durdurup nerede,ne hata yaptık diye inceliyorlar,işi sağlama alıyorlar bizdeki gibi kervan yolda düzülür kafasıyla havaalanını 15 ayda yaptık diye kasılıp açılış sonrası aylarca yolcular gelip,giderken yağmur yağdığında heryer su olurken,cama dokunduğunuzda çatlarken,yerler pislik içindeyken inşaata devam etmiyorlar. Ayrıca almanlara laf diyenler onların arabalarının hayalini kurup onları alıp birbirlerine hava atmak için neler vermezler kimbilir. Adamsanız ilaç,uçak,araba,röntgen,mr vs almanın hiçbir icadını kullanmazsınız diyeceğim de ağalarınız onların arabalarından başkasına binemez ve bütün ihale,işleri onlara verirken,3.havaalanında almanın icatları kullanılırken,finansman için onlardan medet umarken sizin farklı birşey yapmanız zor...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
imgoccek ~ 8 ay önce
katiliyorum. ben de metroyu ayni sebepten bi turlu bitirememistim.
hedef 2031:) ~ 8 ay önce
better than better olsunlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
~ 8 ay önce
Almanlar da insan sonuçta her zaman mükemmel yapacaklar diye bir şey yok ama buradakilerin kuyruk acısı ne çözemiyorum. Almanyada olumsuz en ufak bir şey olsa oh iyi oldu diyorsunuz. Ama size bişey diyeyim mi: Almanyadaki halk Türkiyeyi takmıyor bile. Siz Almanyayı bu kadar taktığınıza göre kıskanıyorsunuz demektir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Schönefeld ~ 8 ay önce
Disiplini,becerisi ve çalışkanlığıyla ünlü Almanların böyle bir yanlış,hata içinde olmaları akıl alacak gibi değil,mantık dışı....Ne demişler "Bir Türk cihana bedeldir"....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000