03 Mart 2009, Salı 14:11:50

Bergüzar Korel kokpitte mi uçuyor?

Ünklü oyuncu Bergüzar Korel, uçak korkusu yüzünden kokpitte seyahat ediyor...
  • Niye bu kadar tepki anlayamadım,bu işin içinde 10 senedir çalışıyorum birçok defa uçtum.Birçok kaptan arkadaşım olduğu gibi,eşimde kaptan. Tabiki cockpıt'e yolcu ve yakın davet edilebilir. Yada girmek isteyenler olabilirr.Ancak kaptan ister kabul eder,istemezse de etmez.Ancak eğitim uçuşlarında başbakan bile gelse,kaptan asla cockpıte kimseyi almaz.BU ilk defa duyulan birşey değilki.Hiç uçmadığım bir uçağa bende binsem,bende merak edip girmek isterdim açıkçası içeri.Tabiiii saatlerce oturmak için değil.
  • Ben yillardir THY de Opratins memuruydum Loadsheet /Wight and Balance - Düsseldorf da ve Cockpitte cok uctuk (DC9/DC10/B727 yillari) yalniz bugüne kadar cockpitte ucan bir ünlü veya herhangi bir yolcu dahi görmedim bu mümkün degil Sirket Personeli bile en acil durumlarda ucakta yaer olmayinca kabul ediliyordu ve bu durum 11 Eylülden sonra da daha da konrol altina alindi ben buna inanmiyorum. Eger bunu kabul eden Kaptanlar varsa THY de cok yazik diyorum görevlerini su istimal ediyorlar o zaman
  • Thy nin kaza yapan uçağının Jumpseat inde 2.F/O yerine bir yolcu veya adı geçen ünlü çıksaydı,neler olurdu sence? Bence sen bu düşüncenle gidersen yakında o PPL i de geri iade edersin....
  • "saçmalamayın"diyen arkadaş.........zaten sizin gibi düşünenlerin torpili-iltiması-yalakalığı yüzünden ayrımcılık yapılıyor ve kurallar çiğneniyor ,madem uçuyorlar neden her istiyen economy yolcuyu uçurmuyorlar?nerde kaldı kurallar,güvelik,vs..ben görürsem şikayet ederim ama..

gecce.com'un haberine göre ünlü oyuncu Bergüzar Korel, uzun seyahatlerinde kullandığı uçakta korkusu nedeniyle kokpitte seyahat ediyor.

Seyahatlerinde otomobili tercih eden Korel, uzun seyahatlerde ise uçak kullanmak zorunda olduğu için korkusu nedeniyle kokpite kaçıp, yolculuğunu orada sürdürüyor.

Bergüzar Korel kokpitte mi uçuyor?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (31)

Misafir ~ 9 yıl önce
Niye bu kadar tepki anlayamadım,bu işin içinde 10 senedir çalışıyorum birçok defa uçtum.Birçok kaptan arkadaşım olduğu gibi,eşimde kaptan. Tabiki cockpıt'e yolcu ve yakın davet edilebilir. Yada girmek isteyenler olabilirr.Ancak kaptan ister kabul eder,istemezse de etmez.Ancak eğitim uçuşlarında başbakan bile gelse,kaptan asla cockpıte kimseyi almaz.BU ilk defa duyulan birşey değilki.Hiç uçmadığım bir uçağa bende binsem,bende merak edip girmek isterdim açıkçası içeri.Tabiiii saatlerce oturmak için değil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Ben yillardir THY de Opratins memuruydum Loadsheet /Wight and Balance - Düsseldorf da ve Cockpitte cok uctuk (DC9/DC10/B727 yillari) yalniz bugüne kadar cockpitte ucan bir ünlü veya herhangi bir yolcu dahi görmedim bu mümkün degil Sirket Personeli bile en acil durumlarda ucakta yaer olmayinca kabul ediliyordu ve bu durum 11 Eylülden sonra da daha da konrol altina alindi ben buna inanmiyorum. Eger bunu kabul eden Kaptanlar varsa THY de cok yazik diyorum görevlerini su istimal ediyorlar o zaman

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Thy nin kaza yapan uçağının Jumpseat inde 2.F/O yerine bir yolcu veya adı geçen ünlü çıksaydı,neler olurdu sence? Bence sen bu düşüncenle gidersen yakında o PPL i de geri iade edersin....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
"saçmalamayın"diyen arkadaş.........zaten sizin gibi düşünenlerin torpili-iltiması-yalakalığı yüzünden ayrımcılık yapılıyor ve kurallar çiğneniyor ,madem uçuyorlar neden her istiyen economy yolcuyu uçurmuyorlar?nerde kaldı kurallar,güvelik,vs..ben görürsem şikayet ederim ama..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000