26 Ocak 2010, Salı 14:07:32

BELİRTİLEN ROTADA UÇMADI

Lübnan’dan kalktıktan 5 dakika sonra yanarak denize düşen ve 90 yolcuya ölümüyle sonuçlanan Lübnan – Adis Ababa uçağının kaza nedeni açıklandı.
  • Ne saçmalıyon sen yaaa
  • Bu ani dönme sorunu kuyruk dümenini kontrol eden valfin bir anda ters calismasindan kaynaklaniyor. bu nedenle bircok boing 737 düstü ama bu sorunun üstesinden gelemediler. ucaklari piyasadan toplamak yerine pilotlara böyle bir durumda kuyruk dümeninin ters calisacagi ve pilotlarin böyle bir durumla karsilastiklarinda saga dönmek icin sol ,sola dönmek icin sag dümen kirmalari gerektigi egitimi verilmesine karar verildi. muhtemelen bu pilotlar bu egitimi almadilar ve bu konu hakkinda en ufak bilgileri dahi yoktu. valfin ters calisma nedeni ise hava sartlarina bagli olarak gerceklesebiliyor. asiri sogukta valf ters calisiyor ve takiliyor. belli bir süre sonra cözülüp ters calismaya devam ediyor.
  • oturda derslerine çalış ndb yi vor takibini öğren sana ne cb deki uçaga etki eden stresten uçagını uçur cb ye sokma
  • kalkıştan 5 dakika sonra yanarak düştüyse eğer muhtemel bir bomba olabilir. öyle bazı arkadaşların bahsettiği gibi, poşet kağıt falan uçağın motorunu tıkayamaz güldürmeyin kendinize, ayrıca oraja girmiş olmasıda muhtemel ama, göz göre göre hiç bir pilot oraja girmez.

Lübnan Ulaştırma Bakanı Gazi Aridi, Etiyopya Havayollarına ait yolcu uçağının içindeki 90 kişiyle Lübnan açıklarında denize düşmesinden önce pilotun Beyrut kontrol kulesinin belirttiği rotada uçmadığını belirtti.

Aridi, Kulenin pilottan uçağın rotasını düzeltmesini istediğini çünkü önünde bir fırtına olduğunu, ancak pilotun çok hızlı ve tuhaf bir dönüş yaptığını söyledi.

Araştırmanın yapıldığı yer olan Güney Lübnan’ın Khaldeh şehri açıklarında düşen uçağın bazı parçaları ve yolcu eşyalarının kıyıya vurduğu bildirildi. Bu eşyalar içinde kişisel eşyaların yanı sıra oyuncaklar ve çocuk giysileri bulunduğu açıklandı.

Son alınan bilgilere göre uçaktan kurtulan olmadığı ve 51 kişinin cesedinin çıkartıldığı bildirildi. Hastanelere akın eden yolcu yakınlarından bazılarının sinir krizi geçirdikleri öğrenilirken, bazıları ise yakınlarının cesetlerinin hastaneye getirilip getirilmediğini öğrenmeye çalıştı.


BELİRTİLEN ROTADA UÇMADI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Misafir ~ 8 yıl önce
Ne saçmalıyon sen yaaa

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Bu ani dönme sorunu kuyruk dümenini kontrol eden valfin bir anda ters calismasindan kaynaklaniyor. bu nedenle bircok boing 737 düstü ama bu sorunun üstesinden gelemediler. ucaklari piyasadan toplamak yerine pilotlara böyle bir durumda kuyruk dümeninin ters calisacagi ve pilotlarin böyle bir durumla karsilastiklarinda saga dönmek icin sol ,sola dönmek icin sag dümen kirmalari gerektigi egitimi verilmesine karar verildi. muhtemelen bu pilotlar bu egitimi almadilar ve bu konu hakkinda en ufak bilgileri dahi yoktu. valfin ters calisma nedeni ise hava sartlarina bagli olarak gerceklesebiliyor. asiri sogukta valf ters calisiyor ve takiliyor. belli bir süre sonra cözülüp ters calismaya devam ediyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
oturda derslerine çalış ndb yi vor takibini öğren sana ne cb deki uçaga etki eden stresten uçagını uçur cb ye sokma

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
kalkıştan 5 dakika sonra yanarak düştüyse eğer muhtemel bir bomba olabilir. öyle bazı arkadaşların bahsettiği gibi, poşet kağıt falan uçağın motorunu tıkayamaz güldürmeyin kendinize, ayrıca oraja girmiş olmasıda muhtemel ama, göz göre göre hiç bir pilot oraja girmez.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000