03 Eylül 2014, Çarşamba 08:45:29

BELEDİYE BAŞKANINA HAVALİMANI ŞOKU!

Londra Belediye Başkanı Johnson'un yapımı için Türk modelini önerdiği havalimanı komisyondan veto yedi.
  • 3. Meydanin onemi Turkiyenin jeopolitik onemi ile ayni aslida. Bir kopru gibi dusunursek doguyu batiya baglayan bir meydan olacagi suphesiz. Bunun disinda bir kargo ve bakim merkezi olacagida gorunuyor. Turkiyenin jeopolitik onemi olmasa 3. Meydan gereksiz. Almanyanin transit yolcu populasyonunu dusurecek. Hersey daha ucuz. Garibim teknik garibim tgs garibim habom daha ucuza calisir avrupadan kazandirir kalin enselere ne yazikki. Daha cok hat acilir bizde ucmaya devam ederiz ebola cumhuriyetlerine. Hakki yenenlerin sesi ne zaman duyulacak?
  • 3. Havalimanı ülkede yaşayanlar için değil ağırlık olarak transit yolcu için. 3. Havalimanının önemini bütün dünya anladı ama kendini beğenmiş vatandaşımız anlayamıyor
  • canım sen git havuç ye büyüklerin isine karısma
  • Hala 3. havalimanının dünyada ses getirecek bir şey olduğunu düşünecek kişiler var bu ülkede.

Londra Belediye Başkanı Boris Johnson'ın yeni Londra Havalimanı için hazırladığı plan reddedildi. Yeni havalimanının İstanbul'da yapılacak 3. havalimanına rakip olması bekleniyordu.

İngiltere Ulusal Havacılık Komisyonu adına konuşan Sir Howard Davies, “Bu kadar büyük bir havalimanına Thames nehri üzerinde ihtiyaç var mı? Londra’nın ihtiyaçlarını bu havalimanı karşılar mı? Bu konuda ciddi sonu işaretleri taşıyoruz” dedi. Thames nehri üzerine inşa edilecek yeni havalimanının maksimum 90 milyar pounda (yaklaşık 150 milyar dolar) mal olması bekleniyordu.

'TÜRKLERİN YAPTIĞI GİBİ'

Johnson Financial Times gazetesine gönderdiği mektupta, “Havalimanı yarışında geride kalmadan bu işi Türkiye’den öğrenmeliyiz" demişti.

Osmanlı torunu

Johnson Türkiye’ye hiç yabancı değil. Dedesi Kurtuluş savaşı yıllarında milli mücadele aleyhine yazılar yazdığı için halk tarafından linç edilen gazeteci Ali Kemal. Johnson kökenini araştırmak için İstanbul’a gelmişti. (Akşam)

BELEDİYE BAŞKANINA HAVALİMANI ŞOKU!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
3. Meydanin onemi Turkiyenin jeopolitik onemi ile ayni aslida. Bir kopru gibi dusunursek doguyu batiya baglayan bir meydan olacagi suphesiz. Bunun disinda bir kargo ve bakim merkezi olacagida gorunuyor. Turkiyenin jeopolitik onemi olmasa 3. Meydan gereksiz. Almanyanin transit yolcu populasyonunu dusurecek. Hersey daha ucuz. Garibim teknik garibim tgs garibim habom daha ucuza calisir avrupadan kazandirir kalin enselere ne yazikki. Daha cok hat acilir bizde ucmaya devam ederiz ebola cumhuriyetlerine. Hakki yenenlerin sesi ne zaman duyulacak?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tavşana ~ 4 yıl önce
3. Havalimanı ülkede yaşayanlar için değil ağırlık olarak transit yolcu için. 3. Havalimanının önemini bütün dünya anladı ama kendini beğenmiş vatandaşımız anlayamıyor

Yanıtla

Kalan karakter 1000
huloghhh ~ 4 yıl önce
bu kadar dar goruslu olunabilir... Uzak dogudan italyaya/fransaya gidecek yada tam tersini yapacak adam icin Londra nasıl iyi bir alternatif olabilirki... fazladan dort bes saat ucacaksın... Zaten eboladan dolayı afrikaya tek ucak havayolusun...
tavşan ~ 4 yıl önce
canım sen git havuç ye büyüklerin isine karısma

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tavsan ~ 4 yıl önce
haklısın bu haberler koyunlar için...
TK ~ 4 yıl önce
Hala 3. havalimanının dünyada ses getirecek bir şey olduğunu düşünecek kişiler var bu ülkede.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000