28 Temmuz 2018, Cumartesi 11:01:48

Beklenen ilan yayınlandı... THY kabin memuru arıyor

Türk Hava Yolları'nın uzun süredir beklenen kabin memuru alımı için süreç resmen başladı. THY'nin kabin memuru ilanı yayınlandı. Peki, kriterler ne?
  • Sadece bayan olarak açmışlar, bay ilanı da açılacak mı acaba bilginiz var mı?
  • Bu sirkette laik hostesler olmazsa milletin isi gercekten zor olurdu nereye patlayacaklar :D
  • Yara izi ve yanik ne demek ya. Bundan dolayi da mi alim yapilmicak. Dogustan lekesi vardir. Nasil bi dusunce anlayamadim. Siz once her yerine dovme yaptiranlari bi elden gecirin.
  • 1. şart muhakkak rizeli olmak:)

Türk Hava Yolları'nın uzun süredir beklenen kabin memuru alımı için süreç resmen başladı. THY'nin kabin memuru ilanı yayınlandı. Peki, kriterler ne?

Türk Hava Yolları Kabin Hizmetleri Başkanı Nevin Çolak, geçtiğimiz hafta yıl sonuna kadar Türk Hava Yolları olarak 1000 kabin memuru alımı yapacaklarını duyurmuştu. Çolak'ın duyurusundan kısa süre sonra THY resmi internet sayfası üzerinden kabin memuru alım ilanı yayınlandı.

Çolak, "Şu an Türk Hava Yolları’nda 10 bin 500 kabin memuru var. Yıl sonuna kadar bu sayı 11 bin 500 olacak" demişti.

Peki, THY'nin istihdam edeceği kabin memuru adaylarında aradığı kriterler neler?

İŞTE THY TARAFINDAN YAYINLANAN O İLAN

Dünyada en fazla ülkeye uçan havayolu olan, yaptığı uluslararası sponsorluklar ve kazandığı bir çok ödül ile ülkemizi bütün dünyada gururla temsil eden Ortaklığımızın büyüme sürecinde Kabin Memuru olarak yer almak isteyen, hizmet sektörünün gereklilikleri doğrultusunda iletişim becerisi yüksek, ekip çalışmasına yatkın, dinamik ve güler yüzlü bayan çalışma arkadaşları arıyoruz.

Genel Koşullar

T.C. vatandaşı olmak (Mavi kart sahibi olanlar başvuru yapabilir.)
01/01/1988 ile 31/12/1997 tarihleri arasında doğmuş olmak
En az lise mezunu olmak
İyi derecede İngilizce bilmek (İkinci yabancı dil tercih sebebidir.)
Adli Sicil Kaydı ve Adli Sicil Arşiv Kaydı bulunmamak

Sağlık ve Fiziki Koşullar

160-180 cm. arası boya sahip olmak (Boy-kilo orantılı olmalıdır.)*,

Sağlık durumu uçuşa elverişli olmak (Seçme süreçlerinde başarılı olan adaylarımızdan işe başlama aşamasında Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nce yetkilendirilmiş sağlık kurumlarından sağlık durumlarının uçuşa uygun olduğuna dair rapor almaları ve raporlarını THY A.O. Sağlık Müdürlüğü işyeri hekimlerine onaylatmaları gerekmektedir. THY A.O., SHGM yetkili hastaneden alınmış olumlu rapor olsa bile kendi iç prosedürleri çerçevesinde ek tetkikler isteyerek veya ek sağlık koşullarına bağlı olarak adayın işe başlatılıp başlatılmayacağına karar verme hakkına sahiptir.)

THY A.O. Kabin Memuru üniforması giyildiğinde, vücudunun görünecek yerlerinde dövme, piercing, yanık ve yara izi vb. bulunmamak,

Daha önce THY A.O. veya diğer havacılık kuruluşlarındaki uçuş görevlerinden disiplinsizlik veya sağlık nedeniyle ayrılmış olmamak.

*Boy-kilo ölçümleri, THY A.O. veya THY A.O.’nun belirleyeceği kurum/kuruluş tarafından yapılacaktır.

Başvuru Şekli ve İzlenecek Yol

Yukarıdaki şartları taşıyan adayların, ilana internet ortamında, THY A.O. resmi web sitesi www.thy.com üzerinden başvurmaları gerekmektedir. Yukarıdaki şartları taşımayanların ve internet başvurusu dışında herhangi bir şekilde başvuru yapanların başvurusu kabul edilmeyecektir.

İlan kriterlerini sağlayan adaylar, online uygulama, test ve mülakat süreçlerine katılacaktır.

Mülakat öncesinde adayların yukarıda belirtilen kriterlere uygunluğunu belgelemeleri istenecektir. Kriterlere uygun olmayan adaylar sürece devam edemeyecektir.

Tüm süreç sonunda başarılı olan adaylara iş teklifi yapılacak olup, işe başlama belgeleri hazırlamaları istenecek ve adayın istenen belgeleri teslim etmesi, evrakının olumlu değerlendirilmesi, sağlık raporunun onaylanması sonrası eğitime yönlendirileceklerdir.

Adaylarımızın Dikkatine!

Daha önceki Kabin Memuru alım süreçlerimizde boy ölçümü aşamasında elenen, dövme kontrolü aşamasında vücudunda bulunan dövme ile ilgili doğru beyanda bulunmadığı tespit edilen,

THY A.O.’dan herhangi bir sebeple iş sözleşmesinin feshi yoluyla ilişiği kesilen adaylar ilanımıza başvuru yapamayacaklardır.

Başvuru formu için lütfen TIKLAYINIZ

Beklenen ilan yayınlandı... THY kabin memuru arıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (188)

vatandaş ~ 20 gün önce
Sadece bayan olarak açmışlar, bay ilanı da açılacak mı acaba bilginiz var mı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Laik hostesler ~ 20 gün önce
Bu sirkette laik hostesler olmazsa milletin isi gercekten zor olurdu nereye patlayacaklar :D

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gereksiz ~ 21 gün önce
Yara izi ve yanik ne demek ya. Bundan dolayi da mi alim yapilmicak. Dogustan lekesi vardir. Nasil bi dusunce anlayamadim. Siz once her yerine dovme yaptiranlari bi elden gecirin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
çaykur rize ~ 21 gün önce
1. şart muhakkak rizeli olmak:)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000